klinika17
18.2.2016
Kategorie: Společnost

Jak je to ve skutečnosti s Klinikou?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

MARP 18|02|2016

Klinika – Autonomní sociální centrum, Jeseniova 60, Praha 3 – Žižkov, to je oficiální název pro nyní legální squat, kde se scházejí podivné existence (narkomani, anarchisti, squateři) a kde každou chvíli zasahuje Policie ČR. Objekt bývalé plícní kliniky v Jeseniově ulici dostali squateři do bezplatného pronájmu  na 1 rok od státu po jejím násilném obsazení a následném policejním vyklizení v prosinci 2014 a po politickém tlaku v lednu a únoru 2015.

Už se nedovíme, jak to bylo s pokusem o zapálení policejního auta jako odplatou za policejní zásah, už se nevyšetří anarchistické podpalování majetku Řízkárny jako odveta za vyhození z práce jednoho lempla, feťáka, který je s Klinikou od počátku svázán a zcela jistě vím, že se nevyšetří ani „údajný“ útok na Kliniku v sobotu večer dne 6. 2. 2016. Proč? Inu proto, že k žádnému útoku zakuklených neonacistů se zápalnými lahvemi (jak stále tvrdí některá média) nebo světlicemi a dlažebními kostkami nedošlo a jde jen o neobvyklé PR ve chvílích, kdy končí symbolický nájem a jedná se o dalším využití budovy kliniky, včetně běžných tržních nájmů (o objekt kliniky má podle neoficiálních informací stále zájem GIBS a Policie ČR pro Prahu 3).

Fascinuje mě, jak již několikátým dnem novináři i PROTIstátní politici stále píší a hovoří o „BRUTÁLNÍM“ útoku na Kliniku. Prosím vás, co je brutálního na tom, že byla rozbitá jedna výloha, popálený závěs od světlice a úraz na hlavě jednoho z obyvatelů Kliniky, který vznikl nárazem do futra (nikoliv od dlažební kostky!!!), když onen zmateně pobíhal v prostorách Kliniky??? Já bych onen „jakoby“ útok spíše charakterizoval slovem „ZPACKANÝ“ nebo „TRAPNÝ“…

Datum 6. 2. 2016 nebylo vybráno náhodou! V onen den bylo totiž oficiálně a legálně ohlášeno několik demonstrací proti islámu v centru Prahy i na Hradčanském náměstí u Pražského hradu. O tom, že na tyto demonstrace dojde značný počet lidí, kteří nesouhlasí s imigrační a pštrosí politikou naší vlády, se vědělo značnou dobu dopředu. Sociální sítě jsou fenomén s velkým potenciálem. A věděli to samozřejmě i squateři z Kliniky, včetně policejních informátorů uvnitř tohoto podivného spolku. Ti samozřejmě věděli i o chystaném provokačním faux pas pod Pražským hradem. Takže již týden před sobotou 6. 2. 2016 se v hlavách vedení Kliniky zrodil plán, jak to vykoumat, aby se nájem prodloužil a aby toto doupě narkomanů, anarchistů a squaterů podpořili ti správní politici, veřejnost se „bouřila“ a Kliniku podporovala.

Rozkazy zněly jasně: „Nesmí to být nikdo z našich, nesmí být u toho svědkové a hlavně se nesmí nikomu nic stát a nesmí vzniknout žádné škody!“ Což bylo do puntíku splněno.

  • V sobotu 6.2. okolo půl osmé hodiny večer vyjížděli policisté k požáru do ulice Jeseniova k objektu Kliniky. V této souvislosti policisté pátrají po zhruba dvacetičlenné skupině maskovaných osob, které do objektu vhodily dvě hořlavá iniciační zařízení a následně z místa utekly. Podle informací, které mají policisté k dispozici, se uvnitř objektu v době incidentu nacházelo osmnáct osob, přičemž jedna z nich utrpěla zranění. [tisková zpráva Policie ČR]

A „útočníci“ zmizeli jak pára nad hrncem (ale ne, jen odjeli rychlíkem z Hlavního nádraží, kam to měli ze Žižkova kousek, do Ostravy v 19:46), nikdo je samozřejmě cestou tam i zpět neviděl (nebo si myslíte, že je skupina 20 nabušených neonacistů a fans naprosto nenápadná a to zejména na Žižkově?) a u objektu Kliniky nebyli v tu chvíli žádní svědkové, neboli správně řečeno: Kriminalisté žádné svědky ani nehledali a nehledají! Nikomu se nic nestalo, protože bylo předem domluveno, co bude rozbito (výloha tzv. kavárny) a v tu chvíli bylo neinformované osazenstvo (plus několik zasvěcených iniciátorů této frašky) jinde a živě diskutovali a fejsbůkovali o tvrdém středu brutálních a zlých neonacistů s hodnými a mírnými antifašisty, anarchisty a sluníčkáři.

Ačkoliv média stále píšou a citují politiky a osobnosti „že došlo ke žhářskému útoku a že létaly zápalné láhve“, byly použity dvě zcela neškodné světlice, které ovšem jen tak výlohou neproletí, tudíž muselo dojít k rozbití kameny (nikoliv dlažebními kostkami, které se na tzv. místě činu NENAŠLY!!!), které jsou běžně v okolí Kliniky (můžete se osobně přesvědčit!). Zcela náhodou došlo k zahoření jednoho závěsu od světlice a vzniklo trochu kouře… Vlastně poté spousta kouře a povyku pro nic. Kouřová clona pro veřejnost, pro „proklinické“ politiky a novináře.

Nestalo se nic, jen vznikla uměle nafouknutá bublina (která brzy splaskne), ale účel byl splněn. Pokud se bude téma náležitě přiživovat – a to jakože fakt BUDE – a Britské listy made in CZ budou toto stále omílat (minimálně do března 2016, kdy má vypršet smlouva o bezplatném zapůjčení Kliniky s Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových), pak má Klinika naději, že v objektu zůstane… A O TOHLE TADY ŠLO, O NIC JINÉHO!!!

Nehledejte za tím politiku, ať již pro nebo proti imigrační, nehledejte za tím jakékoliv radikály, ať již zprava či zleva. Je to jen pouhá vyčůranost současných obyvatel Kliniky, kteří usilují o další bezplatný pronájem!

ZDROJ: Marp

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2018: *****

Věra Vladyková 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, ing. Věroslav Olič 603,- Kč, Vít Fortelka 500,- Kč, Leoš Richter 1000,- Kč, Robert Schlesinger 300,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Pavel Klement 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Martin Pavlíček 850,- Kč, Jan Vojtěch 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč

Celkem za měsíc: 8 003,00 Kč
Vybráno 22.86%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
4 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.