missing2
5.1.2016
Kategorie: Multikulturní soužití

Jak funguje muslimský svět?

Sdílejte článek:

W. SHOEBAT 05|01|2016

Je to smutný příběh, ale velmi podstatně vysvětluje jak věci fungují v muslimském světě, v tomto případě konkrétně v Egyptě. Před čtyřmi lety byla v Alexandrii dvaadvacetiletá muslimka jménem „Marwa A. E.“ rozvedena se svým muslimským manželem. Ona se později zamiluje do svého souseda, mladého koptského křesťana. Konvertuje ke křesťanství, vezme si svou křesťanskou lásku za manžela a odjede s ním (ukrýt se před hněvem rodiny) do vzdálené vesnice Tamia. Za čas měli dvě děti a ona byla znovu dva měsíce těhotná.

V tu dobu se pár rozhodl tajně navštívit manželovy příbuzné v Alexandrii a posedět tam s ostatními křesťanskými přáteli a příbuznými v kostele. Před ním si Marwy náhodou všimla její dcera z předcházejícího muslimského manželství. Ta okamžitě zamířila k domovu,  rozzlobená, že její matka neměla hidžáb a byla tedy nezahalená. Dcera řekla tuto zprávu strýci a jeho bratrovi. Ti poté Marwu, jak to je obvykle zvykem, unesli do rodinného domu a tam ji chtěli držet v kmenové vazbě, dokud se nezřekne své křesťanské víry.

Hněv rodiny tím však nekončí. Vydají se do obce Tamia, kde s místními muslimy vyprovokují šílený hon na tamní křesťany, kteří jsou obviněni z ukrývání uprchlíka (manžela) a konverze Marwy od islámu ke křesťanství. Marwina muslimská rodina pak požaduje, aby byly uloženy podmínky pro příměří, kterými se nařizuje trest, že nová Marwina křesťanská rodina má do 10 dnů prodat svůj dům a navždy opustit vesnici. Život křesťanského manžela a dvou dětí Marwy má být ušetřen pod podmínkou, že se Marwa vrátí k životu v souladu s právem šaría. Na tuto dohodu, mezi muslimskou rodinou a několika křesťanskými rodinami ve vesnici „Tamia“a její plnění, dokonce dohlížel bezpečnostní ředitel oblasti, generálmajor Nasser Abed, aby prý také zajistil evakuaci křesťanů z vesnice.

Hrůzný příběh má však ještě děsivější konec, který snad může vysvětlit jen věřící muslim. Aby ochránili svou muslimskou rodinu před „hanbou“, Marwin strýc, bratr a všichni bratranci pak vzali těhotnou Marwu za úsvitu na dvůr svého domu a zde jí byla uříznuta hlava. Tou, kdo musela hlavu řezat, byla Marwina sestra, aby se tak dostalo lekce všem ženám, které by chtěly opustit islám. Nakonec bylo tělo nebohé ženy pohřbeno na nedalekém hřbitově.

PS: Toto je děsivá současná realita v Egyptě, v zemi, která je považována za bezpečnou, nábožensky umírněnou, civilizovanou, v zemi kam běžně jezdíme na dovolenou. Nebude na tom islámu opravdu něco špatně? Není takovéto obohacování křesťanské kultury muslimy poněkud „za hranou“? Mohli by nám to všichni ti, kteří s nadšením vítají a přijímají tuto sortu lidí v současné migrační vlně do Evropy a své odpůrce označují za rasisty, nácky a xenofoby, nějak racionálně vysvětlit?

ZDROJE: Al-MashhadYoum7shoebat

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2018: *****

Iveta Veselovská 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 500,- Kč, Helena Rotterová 500,- Kč, Tomáš Foldyna 992,56 Kč (40 eur), David Bezděk 150,- Kč

***** Celkem za měsíc: 2 772,56 Kč *****

Děkujeme.

Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...
6 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.