9.8.2014
Kategorie: Ekonomika

Jak dobro z „Brusele“ vytrestalo Putina

Sdílejte článek:

KAREL KŘÍŽ 09|08|2014

Nasranej ruskej medvěd nechce „žrát“ potravu vyrobenou v EU. Jak vy k my, tak my k vy, abych parafrázoval známou filmovou hlášku a plánovači šťastných zítřků zřejmě nevychází z údivu. Jak je možné, že jim jejich sociálně inženýrské vize nevycházejí přesně dle příruček o světovém míru a růstu regulovaného hospodářství? Kde asi udělali soudruzi z „Brusele“ chybu?

 

 

Od ruských hranic se vracejí první kamióny plně naložené potravinami původně určenými na místní trh. Například české sýry Madeta nebo polská jablka. Evropské firmy mají smůlu. Výdělek musí oželet a kvanta zboží udat někde jinde. Pokud je to vůbec takto rychle možné. V příštích týdnech tedy můžeme s největší pravděpodobností očekávat masivní nárůst nabídky „akčního zboží“ ve velechrámech konzumu, byť malinko unaveného dlouhým cestováním.

 

 

Je to zpráva dobrá nebo špatná? Ano, možná na chvíli nám doma opravdu klesnou ceny některých produktů. Možná si někdo udělá „válečnou“ zásobu mléčných výrobků či naplní mrazák unaveným ovocem a zeleninou. Možná někdo dokonce vyslyší apel ministra zemědělství, který urychleně znovu rozeznívá strunu národní hrdosti a potřeby konzumovat české výrobky. Co ale bude dál? Co bude s neprodanou produkcí mnoha českých i evropských firem?

 

Bruselský úředník se samozřejmě tímto způsobem neptá. On, ve jménu pravdy a lásky, bojuje proti Putinovi a nějaké přízemní starosti daňových poplatníků jej nezajímají. „Nečekané“ intermezzo ruského vzdoru proti prvotním sankcím EU vrací úder jako bumerang. Kdo vysvětlí voličům postupné nucené omezování výroby, uzavírání provozu, propouštění zaměstnanců a zvýšený ruch na úřadech práce?

 

Samozřejmě opět eurofilní socialistický populista, kterému při slově „nezaměstnanost“ naskakují pupínky, neboť proti ní „bojuje“ celým tělem i svou rudou duší. Ničeho se nebojte občané! Budeme kompenzovat! Nešťastným firmám i jejich propuštěným zaměstnancům pošleme peníze!

 

Jenomže EU žádné svoje peníze nemá. V Bruselu se nelíhnou. Co teď? Tiskárny oběživa jsou již tak na kritické teplotě. „Největší z Evropanů“ však ví jak na to. Nechají si peníze poslat od vazalských států. Třeba 500 miliard. Každý daňový poplatník EU se složí. No a pak se něco málo, musí se přeci poplatit bruselská administrativa, pošle zpátky nebohým postiženým, kterým se nepodařilo prodat „ruské“ zboží. Po další národní „administraci“ to bude asi tak polovina?

 

Dobro bylo vykonáno, Rusko potrestáno, všechno zachráněno. Veselme se, radujme se. Amen!

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč, Rudolf Roedlind 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 7 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,73 out of 5)
Loading...
80 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.