temple-mount-jerusalem-israel
6.4.2017
Kategorie: Multikulturní soužití

Jablko sváru: Jeruzalém

Sdílejte článek:

PAVEL MAREŠ

Zdá se, že i americký Kongres už konečně pochopil, že islamistům nelze ustupovat donekonečna. Česká tisková kancelář vydala zprávu „Americký kongresman jednal v Izraeli o přesunu ambasády do Jeruzaléma“, kterou převzal server Novinky.cz. Zpráva končí následujícím hodnocením:

„Izrael východní Jeruzalém, který byl pod správou Jordánska, obsadil v roce 1967 a později město sjednotil a prohlásil za svou nedělitelnou metropoli. Odporuje to původním plánům, podle nichž měl být Jeruzalém pod mezinárodní správou.“

ČTK se asi nikoli náhodou zapomněla zmínit, že stejně tak odporovala původním plánům předchozí jordánská anexe Judska a Samařska včetně jeruzalémského Starého města, z nějž byli po r. 1948 násilně vyhnáni všichni židovští obyvatelé a všechny židovské synagogy zde byly pod jordánskou správou srovnány se zemí. Izrael toto území dobyl ve válce, která mezi ním a jeho arabskými sousedy znovu vzplanula v r. 1967.

Odvolávat se na „původní plány“ je poněkud směšné po tom, co tyto byly de facto anulovány spojenou arabskou intervencí proti Izraeli hned po jeho založení, jež bylo plně v souladu s rozhodnutím Spojených národů, zatímco Arabové „dvoustátové řešení“ na území pod britskou mandátní správou odmítli a židovskému státu vyhlásili likvidační válku. S výjimkou Jordánska a Egypta, které nakonec po marných pokusech Izrael vojensky zlikvidovat jeho existencí akceptovaly a uzavřely s ním mírovou smlouvu, tento válečný stav technicky trvá dodnes. Na to soustavně zapomíná nejen ČTK, ale i OSN. Že na opakované útoky proti Izraeli jeho sousedé pokaždé doplatili dalšími územními ztrátami, mohou přičíst na vrub jedině své hlouposti. Arabská Palestina mohla vedle Izraele existovat už dávno, nebýt fanatické arabské nenávisti a fantastických představ, že arabské moře brzy ten židovský ostrůvek převálcuje a pohltí.

Stojí jistě také za zmínku, že zatímco arabští obyvatelé mají v Izraeli stejná občanská práva jako Židé, arabské země kolem Izraele jsou od Židů „etnicky vyčištěné“. Nucený exodus by samozřejmě čekal Židy i v budoucí arabské Palestině, pokud by takový stát vznikl. Pásmo Gazy je toho ostatně dosti přesvědčivou ukázkou. Už jen toto by pro mezinárodní společenství měl být dostatečně silný důvod proti ustavení dalšího takového státu navíc ke všem ostatním, kde je rasová diskriminace a náboženská nesnášenlivost oficiální normou.

Ať si o tom laskavý i nelaskavý čtenář myslí cokoliv, Jeruzaléma se izraelský stát nikdy nevzdá. Příliš mnoho židovské krve v něm bylo prolito, ať už rukou muslimů, křesťanů, Římanů, předtím Babyloňanů nebo Asyřanů. Židovský národ všechny ty krvavé lázně přežil a Jeruzalém ze sutin znovu postavil. To je dějinná konstanta, se kterou ani OSN nic nenadělá.

Zdá se, že i americký Kongres už konečně pochopil, že islamistům nelze ustupovat donekonečna. Ti si ostatně, kdykoli se jim v něčem vyhoví, hravě najdou nějaký jiný důvod ke vzteku, dokud nebude po jejich úplně ve všem. Nevadí jim jen židovský Jeruzalém, jim vadí i židovský Tel Aviv, vadí jim každý kousek židovské země a každý Žid, a vlastně vůbec každý, kdo neuctívá jejich Proroka tak jako oni. V tom je vlastně jádro pudla, a ne v umístění americké ambasády.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2018: *****

Iveta Veselovská 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 500,- Kč, Helena Rotterová 500,- Kč, Tomáš Foldyna 992,56 Kč (40 eur), David Bezděk 150,- Kč, Vít Fortelka 333,- Kč, Vojtěch Kotyza 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 4 105,56 Kč *****

Děkujeme.

Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
128 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.