temple-mount-jerusalem-israel
6.4.2017
Kategorie: Multikulturní soužití

Jablko sváru: Jeruzalém

Sdílejte článek:

PAVEL MAREŠ

Zdá se, že i americký Kongres už konečně pochopil, že islamistům nelze ustupovat donekonečna. Česká tisková kancelář vydala zprávu „Americký kongresman jednal v Izraeli o přesunu ambasády do Jeruzaléma“, kterou převzal server Novinky.cz. Zpráva končí následujícím hodnocením:

„Izrael východní Jeruzalém, který byl pod správou Jordánska, obsadil v roce 1967 a později město sjednotil a prohlásil za svou nedělitelnou metropoli. Odporuje to původním plánům, podle nichž měl být Jeruzalém pod mezinárodní správou.“

ČTK se asi nikoli náhodou zapomněla zmínit, že stejně tak odporovala původním plánům předchozí jordánská anexe Judska a Samařska včetně jeruzalémského Starého města, z nějž byli po r. 1948 násilně vyhnáni všichni židovští obyvatelé a všechny židovské synagogy zde byly pod jordánskou správou srovnány se zemí. Izrael toto území dobyl ve válce, která mezi ním a jeho arabskými sousedy znovu vzplanula v r. 1967.

Odvolávat se na „původní plány“ je poněkud směšné po tom, co tyto byly de facto anulovány spojenou arabskou intervencí proti Izraeli hned po jeho založení, jež bylo plně v souladu s rozhodnutím Spojených národů, zatímco Arabové „dvoustátové řešení“ na území pod britskou mandátní správou odmítli a židovskému státu vyhlásili likvidační válku. S výjimkou Jordánska a Egypta, které nakonec po marných pokusech Izrael vojensky zlikvidovat jeho existencí akceptovaly a uzavřely s ním mírovou smlouvu, tento válečný stav technicky trvá dodnes. Na to soustavně zapomíná nejen ČTK, ale i OSN. Že na opakované útoky proti Izraeli jeho sousedé pokaždé doplatili dalšími územními ztrátami, mohou přičíst na vrub jedině své hlouposti. Arabská Palestina mohla vedle Izraele existovat už dávno, nebýt fanatické arabské nenávisti a fantastických představ, že arabské moře brzy ten židovský ostrůvek převálcuje a pohltí.

Stojí jistě také za zmínku, že zatímco arabští obyvatelé mají v Izraeli stejná občanská práva jako Židé, arabské země kolem Izraele jsou od Židů „etnicky vyčištěné“. Nucený exodus by samozřejmě čekal Židy i v budoucí arabské Palestině, pokud by takový stát vznikl. Pásmo Gazy je toho ostatně dosti přesvědčivou ukázkou. Už jen toto by pro mezinárodní společenství měl být dostatečně silný důvod proti ustavení dalšího takového státu navíc ke všem ostatním, kde je rasová diskriminace a náboženská nesnášenlivost oficiální normou.

Ať si o tom laskavý i nelaskavý čtenář myslí cokoliv, Jeruzaléma se izraelský stát nikdy nevzdá. Příliš mnoho židovské krve v něm bylo prolito, ať už rukou muslimů, křesťanů, Římanů, předtím Babyloňanů nebo Asyřanů. Židovský národ všechny ty krvavé lázně přežil a Jeruzalém ze sutin znovu postavil. To je dějinná konstanta, se kterou ani OSN nic nenadělá.

Zdá se, že i americký Kongres už konečně pochopil, že islamistům nelze ustupovat donekonečna. Ti si ostatně, kdykoli se jim v něčem vyhoví, hravě najdou nějaký jiný důvod ke vzteku, dokud nebude po jejich úplně ve všem. Nevadí jim jen židovský Jeruzalém, jim vadí i židovský Tel Aviv, vadí jim každý kousek židovské země a každý Žid, a vlastně vůbec každý, kdo neuctívá jejich Proroka tak jako oni. V tom je vlastně jádro pudla, a ne v umístění americké ambasády.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2017: *****

Vít Fortelka 2018,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 100,- Kč, Zdeněk Čech 200,- Kč, Anonymní dárce 200,- Kč, Tomáš Foldyna 874,30 Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Belinda Woldrichová 100,- Kč, Alena Potůčková 500,- Kč

***** Celkem za měsíc: 6 122,30 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
loading...
128 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.