4.6.2014
Kategorie: Multikulturní soužití

Já jsem Rom a na tohle pracovní místo mám právo, protože jsem Rom

Sdílejte článek:

KATEŘINA GAJDOŠOVÁ 04|06|2014

Zřejmě tak nějak budou v budoucnu vypadat výběrová řízení na pracovníky ministerstev, státních podniků či samospráv. Jestli se nepletu tak tohle je přesně ta DYŠKRIMINÁCIA, kterou se příslušníci menšin tak rádi ohánějí. Zvýšit počet Romů na řídících postech plánuje aktuálně dokončená Strategie Romské integrace. 

 

 

Cituji: „Cílem je, aby Romové byli více zapojeni a měli větší zastoupení v řídících pozicích ve státní správě. Pomůže to ke zlepšování jejich obrazu ve společnosti. Ukáže to, že jsou stejně schopní jako kdokoliv jiný, jen je důležité jim dát příležitost k uplatnění,“ řekl vedoucí kanceláře Rady vlády pro záležitosti romské menšiny Martin Martínek, který se na vypracování strategie podílel … zdroj iDěs.cz

 

Už nám opravdu chybí jen zavedení kvóty v soukromém sektoru, že z 5 pracovníků, bude minimálně jeden cikán. Když už mluvíme o té Vaší diskriminaci, pane Martínku, jak k tomu přijdou muslimové, Vietnamci a další a další?

 

Pokud jsou stejně schopní, jako kdokoliv jiný, nebo snad lepší, myslím, že už dnes jim nic nebrání tomu, aby příslušného zaměstnavatele zažalovali z diskriminace při výběrovém řízení. Problém je, že drtivá většina romské menšiny na to jednoduše nemá. Nemá dostatečné vzdělání, zkušenosti atd. Námitkou jistě bude, jak je mají získat? Úplně stejně jako všichni ostatní, brečet a fňukat, že nejsem ředitel nebo náměstek na ministerstvu, jen proto, že jsem Rom a že mě bílý gádžové odsuzují, je jednoduché.

 

Strategie upozorňuje, že na rozdíl od počátku 90. let je účast Romů na politickém a veřejném životě malá. Romská menšina například nemá žádného svého poslance, senátora či ministra.

 

Musím říct, že tahle část mě skutečně pobavila, protože jsem se tomuto tématu už v minulosti na blogu věnovala a to těsně po parlamentních volbách … článek zdeRomská strana dostala 600 hlasů, romští kandidáti v jiných politických uskupeních cca 4.000 preferenčních hlasů. Oficiálně žije v ČR 150 – 200 tisíc Romů. Výsledek si snad udělá každý …

 

 

Mnoho z Vás mi vyčítalo, že probírám pouze „romská“ témata, že jsem rasistka, a že naházím všechny do jednoho pytle. Máš na to? Ukaž, že umíš a přesvědč mě o opaku, nebo nebreč, že nemáš, to je moje filosofie a životní prostor. Budu se rozčilovat u každé blbosti, kterou státní aparát vymyslí. Budu se rozčilovat u každého návrhu, který ze mě dělá jen ovci na vydělávání peněz pro stát a pro nesmyslné a nespravedlivé přerozdělování. Nejde o to, že je to pro cikány, jde o to, že by to mělo být pro všechny.

 

Dalším návrhem je podpora romským studentům z ministerstva školství. Od začátku roku 2016 by mělo ministerstvo podporovat nadané romské vysokoškoláky. Podle návrhu by každý z 50 vybraných studentů dostával ročně 60 tisíc korun. A já se zase ptám proč? PROČ jen nadaní romští vysokoškoláci, proč není podobná podpora i pro nadané Vietnamce …. Jen proto, že jsou schopni získat stipendium sami. Jen proto, že oni umí ukázat, že jsou ti nejlepší z nejlepší a nepotřebují k tomu žádné programy na základě barvy pleti?

 

Jsem Češka a jsem diskriminována za to, že jsem se nenarodila jako cikánka. Jsem Češka a nebudu mít nárok na pracovní místo, protože ministerstvo bude muset plnit „kvóty“, anebo nemám nárok na dané pracovní místo, protože mám jednoduše vystudovaný jiný obor?

 

Co bude dál? Povinně jeden Rom do každé nemovitosti určené k bydlení? Vím, je to absurdita, ale pomalu a jistě k tomu vážení spějeme. Jděte se bodnout s tou vaší diskrimací, tohle je ukázkový příklad diskriminace naruby … stejně jako všechno, co se v poslední době řeší s touto menšinou.

 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč, Rudolf Roedlind 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 7 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
1 komentář
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.