israel-main
19.6.2016
Kategorie: Historie

Izrael brání i naši svobodu a demokracii

Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER 19|06|2016

Když posuzuji politiky, tak je pro mě velmi důležitý jejich vztah k Izraeli a oceňuji, že předseda ODS v něm má jasno. Jako jediná demokratická země na Blízkém východě si zaslouží naši podporu.

Tento výrok je sice starý dva roky, má však trvalou platnost. „Česká republika dlouhodobě podporuje Stát Izrael a na tom se nesmí nic měnit. Tím, že Izrael bojuje s teroristy, brání i naši demokracii a svobodu. Jakákoliv změna české zahraniční politiky, o kterou se současná levicová vláda pokouší, by byla chybou,“ řekl při setkání s izraelským velvyslancem J. E. Gary Korenem předseda Občanské demokratické strany Petr Fiala.

To jsou zlatá slova profesora Fialy, kterého znám už přes dvacet let, dávno předtím než vstoupil do aktivní politiky, a považuji ho za slušného člověka. Svým nekompromisním výrokem na podporu Izraele, to opětovně dokázal.

My musíme na Blízkém východě podporovat stát, který je blízký naší židovskokřesťanské západní civilizaci a sdílí s námi její společné hodnoty. V Izraeli panuje náboženská svoboda pro Židy, křesťany a muslimy. Například ti posledně jmenovaní mohou za normálních okolností bez omezení navštěvovat svá posvátná místa včetně Chrámové hory v Jeruzalémě. Když však bylo jeruzalemské Staré město ještě okupováno Jordánskem, Židé ke Zdi nářků nesměli. Izrael také zaručuje rovnoprávnost žen, které na rozdíl od zemí jeho arabských sousedů nemusí chodit zahalené a nehrozí jim kamenování za nevěru.

V současné době čelí Židovský stát za přehlížení ostatních zemí včetně Evropy, Ruska a Spojených států amerických zákeřným teroristickým útokům ze strany Palestinců. Jejich posledním brutálním činem byl pumový útok na restauraci v Tel Avivu, při kterém zahynuli čtyři nevinní lidé. V takových chvílích musíme stát za Izraelem a dát najevo, že tyto metody muslimských zločinců jsou pro nás nepřijatelné. Je bohužel smutné, že i ti, co jinak varují před fanatickým islamismem, v případech útoku na Židy mlčí a dělají, že neslyší a nevidí. Nabízí se proto vysvětlení, že jednají pouze účelově v honbě za voličskými hlasy.

Ovšem ještě horší jsou postoje sociálnědemokratického ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka, který se netají sympatiemi k Palestincům, a na jeho příkaz se Česká republika se při jednom důležitém hlasování v Radě pro lidská práva OSN Česká republika zdržela hlasování v případě jedné protiizraelské rezoluce. To vzhledem k dlouhodobému palestinskému terorismu především z řad Hamasu, který neuznává právo Izraele na existenci, je velmi smutné.

ZDROJ: Jan Ziegler

blogerzie

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2017: *****

Vít Fortelka 2018,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 100,- Kč, Zdeněk Čech 200,- Kč, Anonymní dárce 200,- Kč, Tomáš Foldyna 874,30 Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Belinda Woldrichová 100,- Kč, Alena Potůčková 500,- Kč

***** Celkem za měsíc: 6 122,30 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,84 out of 5)
Loading...
loading...
46 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.