593516_article_photo_centrum-pro-imigranty-v-bagnoli-di-sopra-skandal-homo-prostituce_900x
17.7.2017
Kategorie: Společnost

Itálie vyhrožuje: Dáme imigrantům evropská víza a pošleme je na sever

Sdílejte článek:

SAMUEL GDOVIN

Itálie zažívá v posledních měsících obrovský nápor imigrantů, kteří se tam dostávají z Libye, přes Středozemní moře. Ostatní členské země EU se do přerozdělování imigrantů z Itálie příliš nehrnou. V této jižanské zemi proto mezi obyvatelstvem i mezi politiky vzniká napětí. Italská vláda proto ostatním zemím EU pohrozila, že pokud jim nepomohou s imigranty, poskytne jim evropská víza a pošle je na sever.

Náměstek italského ministra zahraničí Mario Giro a senátor Luigi Manconi pro The Times řekli, že vláda diskutuje o tom, že by mohla migrantům vydávat dočasná víza, kterými by jim bylo umožněno opustit Itálii a volně se pohybovat po zemích Schengenu. Imigranti by tak teoreticky mohly zavítat i do Česka, ale mnohem pravděpodobnější destinace by byly Rakousko, Německo, Francie, Švédsko a podobně.

Giro a další zástupci vládnoucí Demokratické strany se domnívají, že Itálie může využít evropskou směrnici málo známého nařízení 2001/55, tedy opatření, které bylo vymyšleno v době konfliktu na Balkáně, aby umožnilo přijímání vysídlených osob z Bosny, Kosova a podobně. To by mohlo spustit další vlnu masové migrace do severní Evropy.

„Nechat migranty volně cestovat, když dosáhnou břehů Itálie, by vytvořilo skutečný problém pro naše sousedy EU. Ale doufám, že to donutí Francii čelit migračnímu problému, „řekl ministr. Itálie již dříve vyzvala své kolegy z EU, aby pomohli s eskalující humanitární krizí, ale byla zklamaná jejich nečinností.

Jelikož balkánská trasa byla částečně zablokována, imigranti se do Evropy přesouvají přes Středozemní moře a první země „na mušce“ je Itálie. Jen od začátku roku do země dorazilo asi 86 tisíc migrantů. Žadatelé o azyl žijí po celé Itálii, často v přeplněných centrech, které kapacitně nestačí.

Itálie si však za své problémy může částečně i sama. Italská pobřežní stráž totiž namísto otáčení lodí s imigranty a vrácení je na břeh Libye, je dobrovolně dováží na pobřeží Itálie. Je pak pokrytecké žádat ostatní členské země, aby přijaly imigranty, když si Itálie neplní svou povinnost ochraňovat schengenskou hranici.

Autor: Samuel Gdovin

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2018: *****

Vladislav Jakš 100,-, Jan Procházka 500,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Robert Schlesinger 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč, Roman Foff 1500,- Kč, Tomáš Foldyna 30,00 Eur (745,29 Kč), David Bezděk 150,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč

***** Celkem za měsíc: 5 125,29 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
56 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.