15.7.2015
Kategorie: Multikulturní soužití

Itálie: Uprchlíci neděkují, protestují proti všemu. Proč tedy nezůstali doma?

Sdílejte článek:

RED 15|07|2015

Můžeme se o tom dočítat stále více a více. Afričtí imigranti, připlouvající k břehům jižní Evropy, se po přistání chovají opravdu velmi podivně. Člověk by očekával jisté náznaky pokory a poděkování za to, že je evropská společnost přijala, snaží se o ně postarat a dává jim v rámci možného důstojné podmínky k novému životu.  Notabene, pokud tedy opravdu utíkají před krutým válečným terorem, bídou a utrpením v jejich domovinách. Co se však děje například v Itálii?

Uprchlíci ubytovaní v rezidenci Eraclea vyšli do ulic na protest proti všemu: nelíbí se jim čistota na místě, kde byli ubytováni státem kvůli zdravotní prevenci a péči, která se jim navíc také nepozdává (jakou asi měli doma?), nelíbí se jim kvalita darovaných potravin, nelíbí se jim další spousta věcí … Stručně řečeno, místo poděkování hostitelské komunitě, navzdory tomu, že zablokovali život v přímořském letovisku v polovině sezóny, si stěžují a protestují. „Dovolte mi říci, že se domnívám, že je to neúnosné, nepochopitelné,“ říká Luca Zaia, místní radní.

11745453_443724089162845_73223221578416906_n

Zaia pokračuje otázkou, proč se vlastně imigranti v hlavní sezóně umisťují na pokyn centrálních úřadů do turistických oblastí, když se mohou předpokládat problémy. Co se děje, ptá se a dodává, že trpělivost domácích obyvatel je za limitem, neboť oblasti, které žijí z cestovního ruchu přicházejí o obrovské částky, stejně jako o ně přijde státní pokladna na malém výběru daní.

Afričtí imigranti tak vlastně poškozují svoji hostitelskou zemi několikrát. Jednou, když dělají nepokoje při protestech, podruhé, když se jim musí platit živobytí a potřetí, když zabírají turistické residence v hlavní sezóně. Za to za všechno však oni ani nejenže nepoděkují, ale ještě jsou stále nespokojeni. Jak je tedy má Evropa vítat s otevřenou náručí jako nějaké multikulturní obohacení?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč

***** Celkem za měsíc: 5 246,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
15 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.