578255_article_photo_protest-imigrantu-conetta_900x
5.1.2017
Kategorie: Multikulturní soužití

Itálie: Po protestech a rukojmích v Cona, napětí ve Veroně. Veneto kolabuje v obležení migrantů!

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

MONIKA PILLONI

Po noci protestů v Cona, napětí ve Veroně, kde skupina imigrantů protestovala kvůli špatné stravě. S přeplněnými ubytovacími centry a agresemi ze strany imigrantů je situace v oblasti Veneto stále výbušnější.

.
Po noci protestů v přijímacím středisku Cona (Benátský kraj – Veneto), byly v neděli a v pondělí nové nepokoje ve Veroně, kde jiná skupina imigrantů zablokovala silnici tím, že převrátili popelnice na protest proti poskytované stravě, kterou migranti považují za špatnou.Přibližně sedmdesát migrantů vyšlo do ulic také ve Vicenze, kde v přední části kasáren Sasso protestovali a stěžovali si na špatnou kvalitu potravin a špatné hygienické podmínky v zařízení, kde jsou hoštěni. V tomto případě však nebyl nutný zásah policie.

Veneto má stále větší potíže. Na tomto území je ubytováno 30 tisíc migrantů. O 15 tisíc více, píše na Facebooku prezident regionu Veneto, Luca Zaia, ve srovnání s kvótu vypočtenou podle kritéria: tři migranti na tisíc obyvatel.

V bývalých kasárnách Conetta, fungující jako přijímací středisko pro migranty, ubytovaní v noci protestovali po smrti 25 leté dívky z Pobřeží slonoviny, která zemřela na trombózu a drželi 8 hodin jako rukojmí 25 pracovníků střediska v zimě a ve tmě. Imigranti tvrdili, že pomoc byla zavolána pozdě, což lékaři vyvrátili. Číslo migrantů se v tomto středisku navýšilo z původních 50 na 1400 a to během jednoho a půl roku. Naproti tomu, obec Cona má 2985 obyvatel. S přeplněnými zařízeními, protesty a rekvizicemi, je situace v regionu Veneto stále výbušnější.

Včera to nebyla ve skutečnosti první epizoda, která se stala ve středisku Conetta. Před rokem 200 migrantů vyšlo do ulic na protest proti přelidnění tohoto přijímacího střediska.

V červnu ve stejném centru, vypukl velký boj s holemi, sekerami a noži, mezi imigranty z různých etnických skupin a náboženství, šest jich bylo se zraněními převezeno do nemocnice. Poté, v srpnu, nový protest asi padesáti uprchlíků … byl nutný zásah policie. Totéž platí pro Veronu, kde dnes, dle jedné svědkyně, skupina migrantů – hostů hostelu Santa Chiara obsadilo silnici, převrátli kontejnery a kopali do několika vozů. Důvodem protestu uprchlíků, který trval několik hodin, byla špatná kvalita potravin. Stále ve Veroně, na konci listopadu, třicet eritrejských uprchlíků, hosté v residenčním sídle Costagrande, zablokovali dopravu v centru města a požadovali, aby byli přemístěni do jiných evropských zemí. Více než jeden host z tohoto stejného střediska, byl rovněž zatčen za prodej drog. Posledním, je žadatele o azyl z Gambie, byl zadržen včera s 27 gramy hašiše.

V posledních měsících, imigranti také zvedli barikády v bývalé základně San Siro v Bagnoli, v provincii Padova, kde je umístěno asi tisíc migrantů. Trojúhelník Bagnoli di Sopra-Agna-Cona, hostí ve skutečnosti téměř 3000 migrantů a dopad těchto čísel na toto území je, samozřejmě, velmi vysoký. Ačkoli toto nezastavilo prefekturu, která pokračuje v rekvizicích a hledání nových zařízení pro imigranty. Jednalo se o případ Hotel Cristallo a Hotel Lory Ficarolo, v provincii Rovigo, která se později podařila, v tom druhém případě odvolat.

Po nepokojích v tomto týdnu, guvernér regionu Veneto Luca Zaia, na jeho stránce na Facebooku, vyzval k „vyhoštění všech výtržníků“ a „uzavření přijímacích středisek, jako je Cona“. Avšak po dalším povstání je v regionu Veneto situace stále více neudržitelná.

ZDROJ: Monika Pilloni, ilgiornale.it

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2018: *****

Ludmila Karská 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Meder 250,- Kč, Věra Vladyková 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Anonymní dárce 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč

Celkem za měsíc: 5 533,00 Kč
Vybráno 15.80%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
49 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.