578255_article_photo_protest-imigrantu-conetta_900x
5.1.2017
Kategorie: Multikulturní soužití

Itálie: Po protestech a rukojmích v Cona, napětí ve Veroně. Veneto kolabuje v obležení migrantů!

Sdílejte článek:

MONIKA PILLONI

Po noci protestů v Cona, napětí ve Veroně, kde skupina imigrantů protestovala kvůli špatné stravě. S přeplněnými ubytovacími centry a agresemi ze strany imigrantů je situace v oblasti Veneto stále výbušnější.

.
Po noci protestů v přijímacím středisku Cona (Benátský kraj – Veneto), byly v neděli a v pondělí nové nepokoje ve Veroně, kde jiná skupina imigrantů zablokovala silnici tím, že převrátili popelnice na protest proti poskytované stravě, kterou migranti považují za špatnou.Přibližně sedmdesát migrantů vyšlo do ulic také ve Vicenze, kde v přední části kasáren Sasso protestovali a stěžovali si na špatnou kvalitu potravin a špatné hygienické podmínky v zařízení, kde jsou hoštěni. V tomto případě však nebyl nutný zásah policie.

Veneto má stále větší potíže. Na tomto území je ubytováno 30 tisíc migrantů. O 15 tisíc více, píše na Facebooku prezident regionu Veneto, Luca Zaia, ve srovnání s kvótu vypočtenou podle kritéria: tři migranti na tisíc obyvatel.

V bývalých kasárnách Conetta, fungující jako přijímací středisko pro migranty, ubytovaní v noci protestovali po smrti 25 leté dívky z Pobřeží slonoviny, která zemřela na trombózu a drželi 8 hodin jako rukojmí 25 pracovníků střediska v zimě a ve tmě. Imigranti tvrdili, že pomoc byla zavolána pozdě, což lékaři vyvrátili. Číslo migrantů se v tomto středisku navýšilo z původních 50 na 1400 a to během jednoho a půl roku. Naproti tomu, obec Cona má 2985 obyvatel. S přeplněnými zařízeními, protesty a rekvizicemi, je situace v regionu Veneto stále výbušnější.

Včera to nebyla ve skutečnosti první epizoda, která se stala ve středisku Conetta. Před rokem 200 migrantů vyšlo do ulic na protest proti přelidnění tohoto přijímacího střediska.

V červnu ve stejném centru, vypukl velký boj s holemi, sekerami a noži, mezi imigranty z různých etnických skupin a náboženství, šest jich bylo se zraněními převezeno do nemocnice. Poté, v srpnu, nový protest asi padesáti uprchlíků … byl nutný zásah policie. Totéž platí pro Veronu, kde dnes, dle jedné svědkyně, skupina migrantů – hostů hostelu Santa Chiara obsadilo silnici, převrátli kontejnery a kopali do několika vozů. Důvodem protestu uprchlíků, který trval několik hodin, byla špatná kvalita potravin. Stále ve Veroně, na konci listopadu, třicet eritrejských uprchlíků, hosté v residenčním sídle Costagrande, zablokovali dopravu v centru města a požadovali, aby byli přemístěni do jiných evropských zemí. Více než jeden host z tohoto stejného střediska, byl rovněž zatčen za prodej drog. Posledním, je žadatele o azyl z Gambie, byl zadržen včera s 27 gramy hašiše.

V posledních měsících, imigranti také zvedli barikády v bývalé základně San Siro v Bagnoli, v provincii Padova, kde je umístěno asi tisíc migrantů. Trojúhelník Bagnoli di Sopra-Agna-Cona, hostí ve skutečnosti téměř 3000 migrantů a dopad těchto čísel na toto území je, samozřejmě, velmi vysoký. Ačkoli toto nezastavilo prefekturu, která pokračuje v rekvizicích a hledání nových zařízení pro imigranty. Jednalo se o případ Hotel Cristallo a Hotel Lory Ficarolo, v provincii Rovigo, která se později podařila, v tom druhém případě odvolat.

Po nepokojích v tomto týdnu, guvernér regionu Veneto Luca Zaia, na jeho stránce na Facebooku, vyzval k „vyhoštění všech výtržníků“ a „uzavření přijímacích středisek, jako je Cona“. Avšak po dalším povstání je v regionu Veneto situace stále více neudržitelná.

ZDROJ: Monika Pilloni, ilgiornale.it

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč, Rudolf Roedlind 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 7 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...
49 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.