1.12.2015
Kategorie: Multikulturní soužití

Itálie: Nesmíme provokovat naše muslimské spoluobčany! Zpívání vánočních koled se zakazuje!

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

RED/IRE 02|12|2015

Ředitel místní školy ve městě u italského Milána Marco Parma je přesvědčen, že vánoce porušují ducha multikulturalismu. Na řadu tedy přišlo zrušení vánočních koncertů, zamítnutí žádosti rodičů, aby se děti ve škole učili zpívat vánoční koledy, zákaz náboženské hudby. To vše by totiž mohlo být prý interpretováno jako nebezpečná provokace muslimů po atentátech v Paříži.

Server Česká justice k tomu napsal: Vánoční koledy se učily a ve školách zpívaly i v Československu za komunistické diktatury, a to přesto, že komunistické Československo a Česká republika je sekulární, nikoli náboženský stát. Itálie zrušila státní náboženství v roce 1984, ale v italských školách stále platí Mussoliniho zákon o povinném vyvěšení krucifixu v každé třídě. O to bizarnější je zákaz zpěvu vánočních koled, který vyhlásil ředitel školy v Rozzanu u Milána Marco Parma. Ředitele školy za to zkritizoval předseda italské vlády Matteo Renzi.

xmasCarols_1548206c

Marco Parma se letos rozhodl, že pravidelný vánoční koncert posune na leden a přejmenuje ho na zimní koncert, na kterém nezazní žádná náboženská hudba. Návrh dvou matek, které chtěly, aby škola učila vánoční koledy, zamítl. Italský ministerský předseda Matteo Renzi jednání ředitele školy kritizoval dokonce v prestižním italském deníku Corriere della Sera, když řekl, že Vánoce jsou mnohem důležitější, než provokace pana ředitele. „Pokud si myslí, že podporuje integraci a spolu žití tímto způsobem, tak mně se to jeví jako velmi velká chyba,“ uvedl předseda italské vlády.

Třiašedesátiletý ředitel školy obhajoval rozhodnutí tím, že vycházelo z negativních zkušeností z předešlých let, kdy pokračující tradice Vánoc v jeho škola nebyla v duchu multikulturalismu. „Minulý rok jsme měli vánoční koncert a někteří rodiče trvali na koledách. Muslimské děti nezpívaly, zůstaly tam stát, absolutně rigidní,“ řekl Parma. „Není hezké dívat se, jak děti nezpívají, nebo ještě hůře, jak je jejich rodiče odvolávají z pódia,“ vysvětlil ředitel školy.

Italskému deníku Avenir pak doslova řekl, že kolektivní zpívaní vánočních koled by mohlo být interpretováno jo „nebezpečná provokace“ mezi místními muslimy v souvislosti s pařížskými atentáty. Škola má 1000 žáků a podle Deutsche Welle je 20% z celkového počtu dětí „ne křesťanského vyznání“.

Tolik tedy zpráva. I z popisu tohoto příběhu je zřejmé, že největším nebezpečím pro tradiční evropskou populaci nejsou samotní muslimové či dokonce radikální muslimové, ale naši vlastní předposraní multikulturní aktivisté, kteří svými slovy i činy připravují velice úrodnou půdu pro naše celkové ponížení a zotročení náboženstvím „míru“ v rámci obohacení euroatlantické civilizace různými kulturami.

ZDROJ: ire

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2018: *****

Věra Vladyková 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, ing. Věroslav Olič 603,- Kč, Vít Fortelka 500,- Kč, Leoš Richter 1000,- Kč, Robert Schlesinger 300,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Pavel Klement 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Martin Pavlíček 850,- Kč, Jan Vojtěch 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Zdeněk Svoboda 200,- Kč, Jiří Dobruský 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč

Celkem za měsíc: 8 503,00 Kč
Vybráno 24.29%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
26 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.