11.11.2015
Kategorie: Multikulturní soužití

Islámský stát křesťany nešetří. Vědí tohle vstřícní křesťané v Německu?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

EVA VALERIE MAXOVÁ 11|11|2015

Sebevědomému Německu dochází dech i ubytovací kapacity pro uprchlíky, proto je aktivní část německé církve začíná ubytovávat i v křesťanských kostelích.

Německý ministr financí Wolfgang Schäuble v rozhovoru pro televizi ARD  řekl: „Musíme do světa vyslat jasný signál: jsme velice připraveni pomoci, ukázali jsme, že jsme, ale naše možnosti jsou také omezené.“  Stejně tak Frau Merkel, na jejíž pozvání zatím do Německa dorazilo přes tři čtvrtě milionu běženců, trvá  na spravedlivějším přerozdělování  uprchlíků na celoevropské úrovni. O nějakém veřejném přiznání pochybení a rezignaci nemůže být ze strany této arogantní dámy ani řeč!

Jako političku, obklopenou svými patolízaly, ji nejnovější průzkumy veřejného mínění, provedené minulý týden agenturou  Inratest- dimap, nezajímají. Obavy Němců z uprchlické invaze jsou zřejmé – 78% z nich má strach z posílení  islámu, 76% z nárůstu pouliční kriminality, 75% má obavy z posílení terorismu a 53% má strach z ohrožení prosperity své země.

Realita. Nicméně i tak se v zemi, která si dobrovolně kope hrob a hodlá do něj stáhnout i zbytek Evropy, najdou chudí duchem z řad křesťanských evangelíků, kteří v dobře víře pomoci zuboženým uprchlíkům, ohroženým zimou a bezdomovectvím vyklízejí své kostely.

Pro začátek je zářným příkladem ten v Oberhausenu, kterému jsem věnovala svůj předcházející blog. Následovat ho prý chtějí další evangelické sbory v Německu, poskytnutím svých svatostánků, vytápěných far a dalších budov, protože v provizorních stanech je zima a vlhko a uprchlíci by je mohli zapálit. Možná se obdarovávající křesťané ve své naivitě touží vstřícností vůči vyznavačům Koránu dostat do nebe, možná, v případě chybného kroku, spoléhají na to, že jim později bude odpuštěno, neboť prý nevědomost hříchu nečiní.

Není ovšem dobré být nevědomým v postoji islámu vůči křesťanství. V souvislosti s těmito sebemrskačskými kroky se mi vybavují některé Súry v Koránu, které jasně vymezují postoj věřících vůči nevěřícím, i události, které postihly a postihují syrské a írácké křesťany, když jejich územím prošel a následně je dobyl Islámský stát.

Přestože v srpnu 2014 americký ministr zahraničí John Kerry prohlásil, že „jednání IS vůči jezídským a křesťanským menšinám v Iráku splňuje všechny varovné znaky genocidy,“ nenašla se žádná vůle, ani cesta z řad mezinárodních organizací, aby této cílené genocidě křesťanů muslimy bylo zabráněno. Bojovníci islámského státu postupovali a postupují vůči křesťanům nekompromisně – smrt, konverze k islámu, opuštění území nebo zaplacení speciální daně, zvané „jizva“, která se historicky váže k prorokovi Mohammedovi, který zpoplatnil křesťanům pobyt na muslimském území. IS tedy navázal na tuto tradici, zaznamenanou již v Koránu, a alespoň některé křesťany nechává žít na území IS.

f8c37573cf5d0d4466157a86d8808a8f37ca2980

Poplatek za dospělého je pro bohaté křesťany ve výši 720 dolarů ročně, někdy se uvádí 250 dolarů měsíčně, kdy platící křesťané jsou však stejně pouze občany druhé či dokonce třetí kategorie s minimem jakýchkoliv práv. Domy opuštěné křesťany na území IS jsou označovány velkým symbolem (arabským písmenem N – Nasrani)a jsou konfiskovány IS a rozdělovány jako válečná kořist bojovníkům IS, stejně tak jsou křesťanům… odcházejícím z území IS byly a jsou zabavovány i všechny cennosti, doklady a peníze.

Krutosti vůči křesťanům, vykonávané muslimy z IS spočívají v popravování mužů, stejně jako vládních vojáků a úředníků, znásilňování křesťanek, prodej svobodných křesťanských dívek jako sexuálních otrokyň bojovníků IS, totéž se děje i jezídkám. Vše s odvoláním na Proroka a Korán!

Běžnou praxí, kterou dokládají desítky očitých svědků, je například nucení křesťanů, aby se zřekli své víry a přestoupili na islám. Ačkoliv tento postoj nemá zakotvení v Koránu, kde jsou křesťané a židé bráni jako „Lidé knihy“, příslušníci IS často vraždí křesťany pouze kvůli jejich náboženské příslušnosti, nebo je pod pohrůžkou smrti nutí přestoupit na islám!

Podle odhadu žilo v Íráku před americkou invazí v roce 2003 kolem 1,5 milionu křesťanů mnoha ritů. V letech 2003-2011 došlo k hromadnému exodu ze země, odešlo více než milion lidí, dnešní odhad hovoří o 300 tisících, žijících většinou v oblastech ovládaných Kurdy a v Baghdádu.

Podle četných vyjádření hlavy Chaldejské církve, arcibiskupa Louise Raphaela Saka, jsou křesťané v Iráku trvale a intenzivně pronásledováni a jejich počet se kriticky snižuje, domnívá se, že během deseti let může ze dvou tisíc let staré křesťanské komunity v zemi zůstat pouze několik desítek tisíc křesťanů, nebo může být křesťanství vymýceno úplně!

Islámský stát projevuje svou agresi i vůči sakrálním symbolům, zavírá, ničí, nebo zcela demoluje křesťanské chrámy, včetně symbolů jako jsou veřejné kříže, ikony či sochy Panny Marie. Po obsazení diecézní správy se syrskému imámovi dostalo odpovědi od místního imáma, že v islámském světě není prostor pro biskupy ani pro žádnou křesťanskou církev.

Islámský stát vede proti křesťanům velkou mediální kampaň na sociálních sítích, plnou reálných záběrů, zmínek i výhrůžek, které mají vyděsit, ale i ukázat evropskému a americkému křesťanskému světu radikální postoj islámu.

V roce 2014 se ve čtvrtém čísle na titulní straně internetového časopisu IS Dabiq, objevila fotka Náměstí svatého Petra ve Vatikánu, kde uprostřed vlaje vlajka Islámského státu. Na straně 37, tamtéž, je připojen jasný vzkaz, výzva a hrozba, slibující zničení Říma i křesťanství:

 „A my slibujeme vám (křižáci), že tato vaše kampaň bude na základě Alláhova příslibu vaším posledním útokem. Bude zničena a poražena, stejně jako všechny vaše dosavadní vojenské kampaně byly zničeny a poraženy. (…) Dobijeme Řím, zničíme vaše kříže, zotročíme vaše ženy, to vše z Alláhova příslibu. (…) Pokud toho nedosáhneme v tomto čase, dokáží to naše děti či vnuci, kteří budou prodávat vaše syny na tržišti jako otroky!“

Jistě činy a zvěrstva, páchaná IS na křesťanech jsou tím nejhorším, co se kdy ve světě dělo, dalšími džihádistickými organizacemi byly v minulosti afghánský Taliban, somálská Al Šabáb, napojená na Al-Qaidu, a současná fungující skupina nigerijská Boko Haram.

Všechny tyto radikální džihádistické skupiny se vůči západní civilizaci vyznačují nepřátelským postojem, moderní společnost je pro islámský svět vnímána jako riziková a zkažená a křesťanství je chápáno jako jeden z hlavních symbolů, rozpínající se západní civilizace – jasný cíl prozápadní propagandy!

Křesťané byli a jsou na území Islámského státu vydáni krvelačným bojovníkům na milost a nemilost, naprosto bezmocní, vědí, že nemohou očekávat pomoc OSN, ani samotného Vatikánu. Jsou vyháněni a vyhlazováni a svět k tomu mlčí!

Němečtí křesťané dnes a v budoucnu chtějí pomáhat svým muslimským „bratrům“, kteří se dobrovolně vydali na svou ekonomickou pouť za blahobytem. Německá země zaslíbená. Copak ji v budoucnu čeká?

Promrzlí muslimové prozatím vezmou zavděk prostředím křesťanských kostelů, snad se i vyspí se skřípěním zubů pod velkým křížem, který zatím farníci nesundali. Přívaly uprchlíků přicházejí každým dnem a mladí muslimové, kteří uctívají Korán, každý den konají modlitbu k Alláhovi, i ti chtějí být ubytováni v teple a bezpečí.

Až v zemi hrdých Germánů dojdou kapacity v částech táborů, ať už vojenských, nebo koncentračních, v hangárech, tělocvičnách škol a obecních domech, starých lodích, je jasné, že otevřou islámu křesťanské kostely.

Naivní němečtí křesťané v dobré víře nově příchozím muslimům, o jejichž pokoře a lásce k nevěřícím už teď mnozí nevěřící pochybují, tak bez obav nabídnou své kostely i víru roztahovačnému islámu.

Dobrovolně, s úsměvem ve tváři, bez toho, že by si vůbec vzpomněli na všechny ty zavražděné muže a znásilněné ženy, bratry a sestry, kteří se narodili na Blízkém Východě a měli tu smůlu, že žili na území ovládaném islámským „Islámským státem“ a věřili ve svého Ježíše Krista.

ZDROJ: Eva Valerie Maxová

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2018: *****

Věra Vladyková 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, ing. Věroslav Olič 603,- Kč, Vít Fortelka 500,- Kč, Leoš Richter 1000,- Kč, Robert Schlesinger 300,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Pavel Klement 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Martin Pavlíček 850,- Kč, Jan Vojtěch 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Zdeněk Svoboda 200,- Kč, Jiří Dobruský 100,- Kč

Celkem za měsíc: 8 303,00 Kč
Vybráno 23.72%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
14 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.