islam-demonstration
4.10.2016
Kategorie: Multikulturní soužití

Islám z vlastní zkušenosti aneb proč jsou muslimští imigranti rizikem

Sdílejte článek:

MICHAL POLÁK

V současnosti se hodně diskutuje o přijímání muslimských imigrantů v Evropě. Před pár měsíci jsem se vrátil z ročního pracovního pobytu v Turecku a mohu tedy islám popsat z vlastní zkušenosti. Rád bych se pokusil objektivně vysvětlit, jaká rizika mohou pro nás plynout v případě masivního přijímání muslimských přistěhovalců.

Křesťanství prošlo za posledních pět století několika významnými změnami, zejména pak během reformace v 16. století a osvícenství v 18. století. Výsledkem těchto změn je, že křesťanství dnes již není převládající politickou ideologií v Evropě. Jinými slovy, náboženství již neovládá politiku ani soukromý život lidí. Jedná se již jen o soukromou duchovní věrouku, která se středověkým ideologickým pojetím nemá prakticky už nic společného.

Islám ovšem žádnou podobnou modernizací od svého vzniku v raném středověku neprošel. Islám byl a stále je nejen náboženstvím, ale zejména ideologií, která ovlivňuje politiku muslimských států i soukromý život muslimů. Podobně jako komunistická ideologie ovlivňovala každodenní život Čechů v nedávné minulosti.

Zastánci přijímání muslimských imigrantů často argumentují úspěšnou integrací Vietnamců u nás. Je ovšem chyba srovnávat Vietnamce s muslimy. Vietnamci nejsou od útlého věku vychováváni v souladu s islámskou ideologií, která prostřednictvím svých posvátných textů hlásá, že není boha kromě Alláha, nevěřící není roven muslimovi a žena není rovna muži.

Osobně jsem se od praktikujících muslimů několikrát setkal s nechápavou až opovrhující reakcí na mé přiznání, že nevěřím v Boha. Prostě nedokázali pochopit, jak může nějaký člověk nevěřit v boha a posmrtný život.

V Česku (stejně jako ve většině evropských zemí) dnes tvoří většinu lidé nevěřící v boha a nepraktikující křesťané. Opravdu chceme každý rok přijímat několik tisíc muslimských imigrantů, kteří se stěží integrují do české sekularizované a bezbožné společnosti? Integrovat se do naší společnosti by pro pravověrného muslima znamenalo otočit se k islámu zády, což je pro něj naprosto nepředstavitelné. Snaha státu o integraci do naší společnosti by ze strany pravověrného muslima byla vnímána jako snaha o zradu svého náboženského přesvědčení. Což by ještě více posílilo jeho odpor vůči naší společnosti.

Domnívám se, že útočiště muslimským imigrantům by mělo poskytnout především Turecko, Jordánsko či Maroko. Jsou to bezpečné fungující země se stejnou kulturou, náboženstvím i podnebím, jaké je v Sýrii, Iráku či Afghánistánu. Nikdo soudný přece nemůže myslet vážně, že se Sýrie a Afghánistán vylidní a jejich obyvatelstvo se přestěhuje do Evropy.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč

***** Celkem za měsíc: 6 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
41 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.