21.7.2015
Kategorie: Multikulturní soužití

Islám v praxi: Devatenáctiletá žena, oběť znásilnění, odsouzena k 200 ranám bičem a 6 měsícům vězení

Sdílejte článek:

RED/MICHAEL STONE 21|07|2015

Devatenáctiletá žena, která se stala obětí znásilnění v Saúdské Arábii, byla odsouzena k 200 ranám bičem a šesti měsícům ve vězení poté, co byl shledána vinnou z toho, že v době útoku „chovala neslušně„, protože na veřejnosti nebyla doprovázena mužem – opatrovníkem.

Vláda obhajovala pobuřující rozhodnutí soudu, když konstatovala, že oběť byla vinna, a upozornila zároveň saudské soudy, že musí dodržovat právo šaría, které diktuje, že žena nemůže být na veřejnosti bez mužského opatrovníka.

Incident, který je sice již staršího data, ale velmi dobře vykresluje poměry na území kde vládne islám, proběhl tak, že oběť byla v autě s přítelem, když je přepadli dva muži  a odvezli je do odlehlé oblasti. Ona byla pak znásilněna sedmi muži, z nichž tři také napadli jejího přítele. Zpočátku, žena byla odsouzena k 90 ranám bičem, zatímco muži, kteří ji znásilňovali, dostali menší trest odnětí svobody.

Zjevně nespravedlivý rozsudek napadl ženin právník. Avšak místo toho, aby původní trest byl ženě zrušen, soud jej více než zdvojnásobil a odsoudil ji k 200 ranám bičem a dokonce šesti měsícům ve vězení poté, co byla shledána vinnou z obscénnosti a mluvením s médii.

10_02988_IGFM_Burka_18-1_engl_300 (1)

Obhájce znásilněné ženy Abdul Rahman Al-Lahem celý případ popsal novinářům. Soud mu pak od té doby zakázal dále bránit ženu, jakož jej i zbavil i licence a povolal ho k disciplinárnímu řízení.

Saúdská Arábie obhajovala kontroverzní rozhodnutí potrestat oběť slovy: „Ministerstvo spravedlnosti vítá konstruktivní kritiku, nikoliv však vlnu emocí.“

V Saúdské Arábii jsou ženy občané druhé kategorie, poměřované víc jako děti než dospělí. Ženy se tak akorát mohou obléknout do černého od hlavy až k patě, musí mít povolení od mužského opatrovníka k práci, k uzavření manželství, ale třeba i jen k jednoduchému k opuštění domova na vycházku, Saúdská Arábie také nedovoluje ženám řídit automobil.

V této islámské zemi tak není žádná politická svoboda, žádná náboženská svoboda, žádná svoboda projevu. Je to ve skutečnosti jeden z nejvíce represivních režimů v novodobé historii, který je urážkou lidských práv a lidské důstojnosti.

Saúdská Arábie je ošklivá islámská noční můra. Ta noční můra, která k nám přilétá pod sluníčkářským závojem záchrany afrických uprchlíků muslimského světonázoru. Ta noční můra, které se budeme jen těžko bránit, a před kterou ještě hůře budeme bránit naše děti a ženy. 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč

***** Celkem za měsíc: 3 746,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
11 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.