14.11.2015
Kategorie: Multikulturní soužití

Islám? Ano, jsme ve válce

Sdílejte článek:

FRANTIŠEK MATĚJKA 14|11|2015

V souvilosti s islámem mám potřebu sdělit svůj postoj v širším kontextu. Vedou mě k tomu slova veřejně činných lidí u nás i ve světě, že nejsme ve válce s islámem, a že nesmíme dopustit, abychom do války s islámem vstoupili. Podle mě je ta válka vedena od doby vzniku islámu a nejen s námi, ale se všemi jinak věřícími či nevěřícími. V minulosti se jí snažili vést napřímo tažením do Evropy a byli silou odraženi. Tzv. umírnění proti neumírněným ve skutečnosti nikdy nebojovali, aby je umravnili. Vždy šlo jen o zisk sféry vlivu a moci mezi kmeny. Jejich počet na světě stoupá. S celkovým počtem stoupá i počet tzv. neumírněných. Až jednou v Evropě tzv. umírnění, pokud jejich počet neuhlídáme, dostanou na výběr, zda půjdou s tzv. neumírněnými nebo s námi, nevyberou si nás, protože z důvodu víry mají blíže k tzv. neumírněným.

Pokud v posledních letech někam Západ vlítnul, nebylo to ve skutečnosti proto, aby tam bylo líp. Šlo o snahu o výměnu jedněch za jiné, protože ti původní si postavili hlavu a přestali spolupracovat v oblasti nerostných surovin, nebo přestali odebírat například zbraně a chtěli změnit dodavatele. Ta válka proti nám je vedena někdy zbraněmi, jindy zakládáním vlastních entit na našem území, s vlastními zákony uvnitř a s naším souhlasem (protože přece humanismus a lidská práva), občasnými pozvolnými snahami o udělování výjimek z titulu víry, nebo zneužitím našich měkkých sociálních systémů a tím zajištěním našich prostředků pro jejich vlastní činnost proti nám či na financování kmenových válek u nich. Postoj k islámu mi u mnohých lidí připomíná pomalu vařenou žábu. Tu v mnoha ohledech kritizují jako špatný (byť bohužel účinný) princip při zavádění každodenních postupných opatření proti svobodám lidí u nás, ale z mně neznámého důvodu ji přehlížejí, když jde o islám.

2503734_91c1b31c

Souhlasím s tím, že zabíjí lidé, nikoli ideologie či víra. Bohužel jsou to právě idelogie a víra, které k tomu lidi mnohdy ženou. A pokud se podívám na dnešní svět, tak kromě státních doktrín (tu americkou „v zájmu amerického lidu“, nikoli „v zájmu všech lidí na světě“, nevyjímaje) je to právě víra v islám, která je příčinou útrap lidí na světě. Dokud se řežou mezi sebou jinde, fakt je mi to jedno. Jakmile však chtějí do Evropy a sama tzv. evropská elita připouští, že mezi nimi jsou nejen teroristé, ale i sprostí zločinci, odsouzení ve svých zemích stejně, jako bychom je odsoudili my tady, a hledající u nás zónu útěku před spravedlností, přičemž to však tzv. elity omlouvají tím, že většina je ale hodnejch, pak říkám ne. Nemáme-li mechanismus na jejich pregnantní rozlišení na úrovni jednotlivců, pak v zájmu našeho vlastního bezpečí nepřijmu nikoho. Islám není jen víra. Je to v rukou jejích vlivných představitelů i nástroj k ovládnutí všech na Zemi, nejen muslimů. Fakt, že na to zatím nemají dostatečnou sílu, se může změnit dosažením bodu zlomu v oblasti jejich počtu a rozmístění po světě, zároveň s tím, že princip pomalu vařené žáby je nám, bohužel, už téměř většinově na Západě vlastní.

Zakázat věřit jednotlivcům nejde. Zakázat víru jako celek nejde. Jde však zamezit vstupu na naše území lidem, kteří ve jménu víry či ideologie nejsou už z podstaty věci připraveni respektovat naše pravidla a chtějí společně se svým vstupem uplatňovat na našem území pravidla jejich. Nemohu si pomoct, ale i ti nejmírnější z tzv. umírněných musimů vyznávají jiný hodnotový žebříček, než my. Nechci a nebudu soudit, zda je horší či lepší a proč. Je jejich. Neberuju jim ho, ale nechci ho tady ani jako alteranativu.

V Evropě máme hodně vlastních problémů. Je přijímání milionů dalších muslimů řešením těcho problémů? Podle mě ne. A pokud jejich přijímání řešením není, je zbytečné si přidělávat problémy k těm, které máme už i bez nich. Tolik můj osobní postoj k islámu a aplikace jisté předběžné intuitivní opatrnosti, která mi dala přežít až do dnešních dnů napříč oblastmi lidských činností, u kterých jsem byl.

ZDROJ: František Matějka

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2017: *****

Jan Marek 100,- Kč, Rudolf Roedling 1000,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 1000,- Kč, Slavomír Vítek 100,- Kč, Drahomíra Pacáková 500,- Kč, Karel Petrů 100,- Kč, Magdalena Machová 100,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, ing. Dagmar Husáková 2000,- Kč, ing. Milan Sobotka 100,- Kč, Anonymní dárce 2000,- Kč, Miroslav Seidl 300,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Karel Váňa 1000,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč

***** Celkem za měsíc: 11 100,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,87 out of 5)
Loading...
loading...
5 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.