iransachy
16.2.2017
Kategorie: Multikulturní soužití

Írán: Novinářky při tiskovce sedící na zemi jako psi

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

COM

Velké emoce vzbudila včera na sociální síti fotografie z tiskové konference v Íránu, kde novinářky – ženy musí sedět na zemi, zatímco muži jsou usazeni pohodlně na židlích.

Václav Klaus ml. sdílel níže publikovanou fotografii s textem:

Obrázek je někdy víc než tisíc slov. Toto je (teď o víkendu) zahájení Mistrovství světa žen v šachu v Teheránu. Jde o novinářky – nevím zda íránské či ze světa. (zdroj největší český šachový server http://www.nss.cz/uz-zitra)

Jde o spořádanou zemi, nedochází zde k nekontrolovanému pouličnímu násilí. Jsou asi nedaleko od vyvinutí jaderné zbraně.

Přesto ta představa, že žena je tvor něco jako pes – necloumají s Vámi emoce?

Ano. Írán letos hostí mistrovství světa v šachu, které je již v plném proudu. Od zahajovací ceremonie, která proběhla 10.2., uplynul nějaký čas a islámský pořadatel na mistrovství světa opravdu také budí mezi hráčkami vášně. Nejen u VK ml. se objevila zpráva, že na tiskové konferenci při zahájení MS se udál tento velmi trapný okamžik, který tato fotografie zachycuje. I mě tato momentka velmi pohoršuje a vzbuzuje ve mě negativní emoce. Jen je třeba uvést skutečnosti na pravou míru. Nejedná se o fotografii z MS v šachu, ale z tiskové konference při inauguraci  prezidenta Hassana Rouhaniho v roce 2013.

iransachy

Jako psi. Ženy – novinářky mají na tiskové konferenci v islámském Íránu své místo na zemi

A jak je to tedy na šachovém MS? Změnilo se něco od pořízení fotografie v Íránu? Turnaj nakonec začal tak, jak si přál Írán, se zahalenými hráčkami, přestože se mnohým z nich nechtělo hidžáb nosit. Hráčky většinou upřednostnily reprezentování své země před svými vlastními požadavky.

Přesto se však našla jedna z nich, která odmítla “podporovat diskriminaci žen,” a to vícemistryně světa Nazi Paikidze z USA: “NEBUDU nosit hidžáb, a podporovat tak utiskování žen. I když to bude znamenat vynechání jedné z nejdůležitějších akcí mé šachové kariéry.”

Mnoho žen však neuposlechlo výzvu Američanky a naopak poslechlo výzvu islámské země. Jiné hráčky sice příkaz z Íránu kritizovalo, ale žádná se neozvala tak rezolutně jako Paikidze.

Poznámka pro Ministerstvo pravdy: Abychom nebyli nařčeni ze šíření hoaxu … novinářky prý seděly na zemi proto, že se jim tak lépe píše a dokonce tak prý lépe viděly a slyšely projev prezidenta. Allah je prostě velký …

ZDROJ: stop-multikulti.cz

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2018: *****

Jan Bezděk 2000,- Kč, Vít Fortelka 500,- Kč, Václav Červninka 50,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ivan Turnovec 300,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Tomáš Foldyna 740,04 Kč (30 eur)

***** Celkem za měsíc: 4 440,04 Kč *****Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
43 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.