ali
8.4.2016
Kategorie: Multikulturní soužití

Intergrace jiných kultur je utopie

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

DAGMAR DROBNÁ KUBALÍK 08|04|2016

Žádný inteligentní běloch nechce, aby si černoši a černošky brali jejich syny a dcery… Kdybych to řekla já, jsem ihned označena za rasistu, xenofoba a fašistu – a je na mě podáváno hned několik trestních oznámení.

 

Pozitivní diskriminace – co to je? To je situace, kdy v záchvatu pocitu, že někoho nechceme diskriminovat (tedy znevýhodňovat z nějakého důvodu – např. příslušnosti k nějaké národnosti, „rase“, náboženské skupině – atd.) – uděláme pravý opak a přeženeme to tak, že jeho práva vnímáme naprosto zcestně a iracionálně a tak se i chováme. Pozitivní diskriminace je o tom, že se neumíme chovat objektivně a balancujeme z prava do leva a nazpátek jako smyslů zbavení, ale neumíme zaujmout pozici zlatého středu. Důsledkem jsou dalekosáhlé škody na společnosti, páchané jak na pozitivně diskriminované menšině, tak současně i na většině, která vnímá cosi nepřirozeného a nezdravého s nelibostí, jelikož zcela racionálně očekává negativní důsledky tohoto nezdravého konání pro celou společnost.

Pozitivní diskriminace se stala fenoménem dnešní doby. Jsme schopni popírat odvěké pravdy a napravovat odvěký řád – protože nám to tak bylo do té hlavy prostě vpraveno. Nevnímáme, že nejsme objektivní – přeci „prosazujeme dobro“, musíme menšiny integrovat do většiny. Jak ale toto naše „dobro“ vnímají racionální lidé?

Tři a půl minuty videa, které vám nabízím ke shlédnutí, jsou z roku 2011 – tedy z doby, kdy ještě společnost nebyla tak vyhraněna, jako dnes. Nicméně to neznamená, že záznam není aktuální – naopak, můj názor je, že rozhovor Muhammada Aliho s moderátorem je dnes aktuálnější, než v době svého vzniku (pusťte si když tak české titulky kliknutím na první ikonku na panelu dole vpravo, objeví se, když na něj najedete myší): 

 Pro ty, kdo raději čtou a neradi ztrácejí čas, uvádím rychlý přepis tohoto rozhovoru:

Mohammad Ali:.….. přijde-li na mezirasové svatby, tak jsem si jist, že žádný inteligentní člověk sledující tento pořad, žádný inteligentní běloch nechce, aby si černoši a černošky brali jejich syny a dcery aby pak jejich děti byly napůl hnědí kudrnatí černoušci.

Moderátor: Tady musím namítnout, ale jsem si jist…

Mohammad AliCo se snažím říct je toto – vy sám to nechcete, ale vedete tuhle show, tak to musíte říkat.

Moderátor: To není pravda

Mohammad AliProč byste něco takového chtěl udělat?

Moderátor: Protože mezi námi nevidím rozdíl.

Mohammad AliAle.. My jsme strašně rozdílní..

Moderátor: Myslím, že společnost nás udělala jinými.

Mohammad AliŽádná společnost, Bůh nás udělal jinými.

Moderátor: Vždyť jsme všichni lidské bytosti.

Mohammad Ali:Poslouchejte: Modrý ptáci lítaj s modrýma ptákama, červený zase s červenýma. Poslouchejte a schválně mi řekněte, jestli se pletu. Tučňáci s tučňákama. Jen mi řekněte, až se zmýlím.

Moderátor: My jsme inteligentní a oni ne.

Mohammad AliOni nejsou inteligentní a přesto zůstávají spolu, měli bychom mít víc inteligence než oni, mám pravdu? Káňata s káňaty, salašníci se salašníky. Všichni to jsou ptáci, ale mají rozdílné kultury. Orli lítají vysoko nad horama, káňata nad pouští, salašníci zase mezi stromy.

Moderátor: Káně by asi mělo problém jít do vrabce. Já taky..

Mohammad AliNeumím si představit žádné smíšené páry v Anglii nebo Americe, jak s pýchou vodí své děti.

Moderátor: To kvůli společnosti..

Mohammad Ali: Venku…

Moderátor: To kvůli společnosti. Je to chyba společnosti. Můžeme lidi převychovat.

Mohammad AliŽivot je podle mě příliš krátkej, než abych se kvůli dvoum dětem nechal převychovat. To si radši udělám vlastní. Nádherný dcery, nádhernou ženu, všichni budou vypadat jako já, všichni budeme šťastní a nebudu s tím mít žádnej problém. Žádnej problém. Nemiluju žádnou ženu tak, abych jí tímto peklem nechal projít a žádná proto není ani tak dobrá. Chápete?

Moderátor: Chápu a myslím, že je to smutné.

Mohammad AliNení smutný, že by moje děti vypadaly jako já. Každej inteligentní člověk chce, aby jeho děti vypadaly jako on. Je smutný, že nechci ztratit svou rasu, svou nádhernou identitu? Číňani milují Číňanky, své lehce snědé děti. Pákistánci milují svou kulturu, Židé milují svou kulturu, spousta katolíků si chce vzít opět katolíka; kdo by chtěl smrt své vlastní rasy? Vy nenávidíte své vlastní lidi, nechcete-li s nimi zůstat. Stydíte se za to, kým vás Bůh stvořil? Bůh přece nedělá chyby.

Moderátor: Myslím, že tomuhle se říká filozofická zoufalost.

Mohammad AliTohle není zoufalost. Poslouchejte: žádná žena na celé Zeměkouli, ani černoška v muslimské zemi, mě nemůže potěšit, vařit mi a jednat se mnou jako americká černoška. Žádná, a už vůbec ne bílá žena, se nemůže identifikovat s mými myšlenkami a pocity, s tím, jak myslíme a mluvíme. Můžete vzít Číňana, dát mu Portoryčanku a předstírat, jak se milujou, emociálně a fyzicky, ale ve skutečnosti nejsou šťastni, protože ona poslouchá portorickou hudbu a on svou čínskou a prostě jim to nejde dohromady. Tohle je příroda, můžete dělat co chcete, ale je přirozené být s vlastními. Já chci být s vlastními. Miluju vlastní rasu. To není nenávist.


Jednotlivé kultury světa žijí na historicky daných územích a mají svá specifika. Tato svá území i specifika si musejí tyto jednotlivé kultury udržet a obhájit. Je to jejich závazek nejen vůči budoucím pokolením, ale i vůči předkům – kteří jim zde ony úžasné kultury zanechali jako nejdůležitější dědictví, kterého je třeba si vážit a které je třeba rozvíjet.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2018: *****

Jan Bezděk 2000,- Kč, Vít Fortelka 500,- Kč, Václav Červninka 50,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ivan Turnovec 300,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Tomáš Foldyna 740,04 Kč (30 eur)

***** Celkem za měsíc: 4 440,04 Kč *****Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
17 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.