muslimove817
3.8.2017
Kategorie: Multikulturní soužití

Integrace selhala: Muslimové narození v Evropě jsou nebezpečnější než příchozí imigranti, ukázala studie

Sdílejte článek:

SAMUEL GDOVIN

Imigranti,  kteří v současnosti přicházejí do Evropy nejsou podle odborníků největší hrozbou. Muslimové narození v Evropě jsou totiž podle dánské studie mnohem více radikálnější. Integrace tedy zcela selhala a je předpoklad, že potomci nynějších imigrantů budou také radikálnější.

Mezinárodní tým výzkumníků, vedený Milanem Obaidim z univerzity v Uppsale, provedl dva průzkumy. Ty ukazují, že nejvíce extrémní jsou muslimové, kteří se narodili v Evropě a kteří nikdy nežili mimo tento kontinent. Rozčiluje je hlavně to, jak se zachází s muslimy v zahraničí a kvůli tomu zvažují provedení násilných činů. 

Výzkumníci porovnali postoje muslimů narozených v Dánsku se zahraničními přistěhovalci, kteří žili v konfliktních zónách během západních vojenských operací. Zabývali se tím, jak se sami muslimové identifikují a také skupinovým hněvem a vnímáním západních vojenských zásahů ve většinově muslimských zemích. Zaměřili se také na tendence k násilí a jejich úmysly bránit, nebo podporovat islám a jiné muslimy.

Ve srovnání s muslimskými přistěhovalci, muslimové z Dánska vykazovali vyšší skóre ve většině ukazatelů násilí a silnější se také identifikovali s muslimy po celém světě. Muslimové, kteří se narodili v Dánsku, „považují Západ a jeho zahraniční politiku za nespravedlivou, cítí více hněvu a projevují silnější záměry podporovat muslimy nenásilnými prostředky“, píše se v dokumentu. Uvádí se v něm také, že hněv může znamenat podporu násilí.

„Nedávné studie ukazují, že v důsledku vnímané diskriminace se muslimové oddělují více od hostitelských společností v porovnání se srovnatelnými menšinami patřícími k jiným náboženstvím, a zdá se, že tento účinek je pro muslimy druhé a třetí generace větší,“ uvádí se v textu.

Teorie levicových „intelektuálů“ o prosperující a mírumilovné multikulturní společnosti tedy zcela selhaly. Jak ukázala studie, značná část muslimů se není schopna integrovat a to ani ve druhé či třetí generaci, ale naopak ještě více se radikalizují.

Autor: Samuel Gdovin

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč

***** Celkem za měsíc: 6 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
52 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.