images
14.4.2016
Kategorie: Společnost

Inkluze: Všichni jsme si rovni bez ohledu na schopnosti

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,79 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

VILÉM BARÁK 14|04|2016

Nechci platit zbytečné asistenty pro nevychované děti. Nechci, aby moje děti vinou inkluzování měly ještě horší vzdělání než dnes. Nechci, aby moje děti byly ohrožovány agresory, kteří jsou omlouváni „papírem na hlavu“.

Předesílám, že výrazy inkluzista a inkluzovaný jsem použil schválně pro odlehčení tohoto kontraverzního tématu.

Společností cloumá téma inkluze. Jsem pro začlenění tělesně postižených dětí do normálních škol, ale už nic dalšího. Dnes jsou všichni dyslektici (mají poruchu čtení), prostě dysvšechno nebo také ADHD (nezvladatelní) atd. Wikipedie uvádí mezi nejběžnější specifické poruchy učení (tzn. jistě nejsou zde uvedeny všechny):

  • Dysortografie se projevuje ztíženou schopností osvojit si pravopis daného jazyka, ačkoliv se dítěti dostává běžného vedení.
  • Dysgrafie znamená obtíže s písemnou formou projevu, kdy dítě píše velice ztěžka, neobratně, má problém si zapamatovat tvar písmen a jeho písmo je velice nečitelné a neuspořádané.
  • Dyskalkulie je specifická porucha počítání a práce s matematickými symboly.
  • Dysmúzie je porucha související s hudebními schopnostmi.
  • Dyspinxie je porucha charakteristická nízkou úrovní kresby.
  • Dyspraxie znamená špatnou obratnost.

Zde doporučuji přečíst si článek o ADHD (Attention Deficit Hyperactivity Disorder) a jak se údajně projevuje – Příběh kluka, který vypadá jako nevychovaný. Má ADHD. Tato „nemoc“ přesně zapadá do naší nové krásné doby, kdy je „nemocí“ i lenost, život bez práce, neplacení dluhů, lemplovství, povalečství, gamblerství a jiné „poruchy“ dříve považované za nectnosti. Podle mě právě ADHD představuje symbol degenerace dnešní společnosti, jde jí omluvit úplně všechno, od nevychovanosti, rozjívenosti, drzosti…. až po těžké ublížení na zdraví nebo vraždu.

Aktuální případ ze života: Pachatel poléval ženy vařící vodou, aby se s nimi seznámil (!). Dostal 42 měsíců (nepravomocně), škoda že ne 10 let. Soudce konstatoval, že jeho jednání bylo zbabělé, zvrhlé a naprosto neomluvitelné. Podle svého obhájce se Lipan od dětství léčil s lehkou mozkovou dysfunkcí, také známou jako ADHD.

Výchova se nahrazuje uhýbáním vyfabulovaným potřebám, vymyšleným nemocem. I kdyby tomu bylo jinak, proč by ostatní děti měly být ohrožovány někým, kdo se neumí v normální společnosti chovat. Nebo naopak se normální společnost se má snížit k těm s ADHD, budeme se mlátit po hlavách, kopat a plivat na sebe….?

Proč nesouhlasím s inkluzí

Nechci platit zbytečné asistenty pro nevychované děti. Nechci se dožít doby, kdy inkluze dorazí i do středních a vysokých škol, později i do zaměstnání, doby kdy slepí budou řídit auta, protože přece všichni musíme mít stejné šance. Ombudsmanka Anna Šabatová již předvedla, jaké jsou meze volnosti rozhodování pronajímatelů o tom, komu zapůjčí svůj majetek a jak se dá zneužít tzv. antidiskriminační zákon. I v zaměstnání, při nasazení asistentů, by se ti horší přece mohli vyrovnat těm lepším.

Také nechci, aby moje dítě vinou inkluzování mělo ještě horší vzdělání než dnes. Součástí inkluze bude totiž snížení nároků na znalosti a zpomalení vyučování na tempo toho nejpomalejšího ve třídě, tedy menší vědomostí znalostí dětí. Když neinkluzovaní mohou žalovat stát (obce), že jejich děti nevzali do normálních škol, koho budu moci žalovat já, že vinou inkluze bude mít moje dítě horší vzdělání?

Budeme svědky realizace komunistického hesla „každý podle svých schopností, každému podle jeho potřeb“. Třída se rozdělí na normální děti a protěžované (pardon, v newspeaku pozitivně diskriminované) inkluzisty. V reálu inkluzista dostane jedničku, moje dítě za stejný výsledek trojku. No, alespoň v praxi pocítí, jak to chodí v reálné životě, že ten kdo je lepší, nemusí být úspěšnější. Zruší se snad výuka cizích jazyků, nebo jak se vlastně budou inkluzisti učit druhý cizí jazyk? Ne, nevymýšlím si, zde je názor speciální pedagožky

Hlavně čeho se obávám je, že moje dítě bude terorizováno o pět hlav většími propadlíky (nebude, protože bych do školy zašel a věc sakra řešil). Nechci, aby moje děti byly ohrožovány agresory, kteří jsou omlouváni „papírem na hlavu“. Nikde jsem neslyšel o plánech, vedle přidělení asistentů, na nasazení drábů do tříd. Jak jinak školy zajistí bezpečnost mých dětí? Zoufalým rodičům, zákonným zástupcům obětí inkluze totiž nezbude nic jiného, než sebemenší konflikt mezi dětmi, to co se dnes bere jako pošťuchování, řešit podáním trestního oznámení pro rvačku, výtržnost ve smyslu trestního zákona a voláním policie do školy. Jinak své děti neochrání.

U dcery v první třídě holčička neustále napadala ostatní děti (ty co se nechaly, od některých dostala nabančeno, kteří pomáhali i těm slabším) a nepřestalo to do doby, kdy byla přeřazena do školy zvláštní. Když na vině inkluze takové dítě zůstane ve třídě, jak to bude škola řešit? Domluvami, prosbami, diskusí s rodiči? A dítě bude mezi tím jiné děti mlátit, mlátit a mlátit. Dostaneme se tak do absurdní situace, kdy všichni budou žalovat všechny a policie bude vyvádět sedmileté děti v poutech na rukou. Škola má mít naopak možnost po pátém ročníku školní docházky vyloučit žáka (žákyni), ať si s nimi poradí rodiče. Dnes jsou všichni bezmocní před agresivitou malých spratků a když se něco stane, jenom lomí rukama.

Ještě si pamatuji exministryni školství Petru Buzkovou z ČSSD, která své děti měla na privátní základní škole, nikoliv státní. Kdepak je má současná paní ministryně školství Kateřina Valachová? Proč se ptám? Protože to dopadne jako ve Spojených státech. Státní školy s bezpečnostními rámy, statnými dozorci s obušky a v neprůstřelných vestách odebírající u vstupu nože, boxery a pistole a na druhé straně placené soukromé školy. A čím více budou školy inkluzované, tím rychleji bude probíhat jejich segregace.

Dříve se řeklo „je blbé po mamě nebo po tatovi“ a dotyčný šel pást husy. Lidé, zvláště na vesnici věděli, že dědičné znaky se projevují v generacích nejen u koní, krav a králíků, ale u lidí (zde i výchova, tedy kvalita rodiny). Dnes se má každý, bez ohledu na schopnosti a vychování, stát nejlépe lékařem nebo advokátem. (Takový advokát s ADHD, to musí být něco). Heslem je „vždyť na to mám právo“. Proto inkluze, asistenti, proto se děti budou muset povinně (možná to bude i ve školním řádu s odvolávkou na antidiskriminační zákon) kamarádit s agresory, kteří jim budou opakovaně ubližovat. Co kdyby agresoři měli psychické trauma z vyloučení z kolektivu.

Inkluze je podle mě důsledek zvrácené představy, že možnosti člověka jsou nezávislé na jeho schopnostech. V demokracii platí hlas hlupáka stejně jako hlas vzdělance. Každý může být zvolen kamkoliv, bez ohledu na své schopnosti, na to, zda umí číst, psát, počítat, jakou má mravní integritu, zda se chová jako křupan, mluví jako hulvát (podívejme se na Miloše Zemana, kam to dotáhl), nebo jestli umí vůbec mluvit, jestli se myje, čistí si zuby, zda zvládá jít příborem, jak se obléká, jak se chová, co má hlavě (mám na mysli skutečné, ne papírové vzdělání, dřívější politici byli filozofové, spisovatelé, připomeňme si T.G. Masaryka), zda se umí uživit prací (podívejme se na dnešní politiky co po vystudování politologie a jiných „soft“ škol seděli jenom na schůzích)…..

Inkluze představuje další stupeň výchovy, přesněji indoktrinace ovčanů pro „Novou demokracii“. Dětičky si již od mala budou zvykat, že nesmí nic z výše uvedeného hodnotit a všichni jsme si rovni bez ohledu na schopnosti.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2018: *****

Věra Vladyková 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, ing. Věroslav Olič 603,- Kč, Vít Fortelka 500,- Kč, Leoš Richter 1000,- Kč, Robert Schlesinger 300,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Pavel Klement 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Martin Pavlíček 850,- Kč, Jan Vojtěch 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Zdeněk Svoboda 200,- Kč, Jiří Dobruský 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč

Celkem za měsíc: 8 503,00 Kč
Vybráno 24.29%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
22 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.