Iniciativa HateFree: Infekce dnešní doby

Sdílejte článek:

MAREK MORÁVEK 19|05|2015

Okolnosti a samotná existence tohoto zvláštního společenství lidí mě donutily, abych se vyjádřil k jejich počínání. Co je tedy HateFree vlastně zač? 

Jedná se o iniciativu, která usiluje o život bez nenávisti a násilí. To jsou jistě krásná slova, jenže co se pod nimi skrývá? Tato organizace čerpá desítky milionů z jakýchsi Norských fondů a samozřejmě také z našeho státního rozpočtu. Vedou ji lidé, kteří se dávno vzdali racionálního uvažování, jejich mottem je tolerance a to za jakoukoliv cenu. Jedná se o novodobé kolaboranty, kteří svým počínáním ohrožují Českou republiku. Problémem celé Evropy není, že by byla netolerantní, její problémem je právě až příliš velká tolerance. HateFree může být vlastně návodem pro vás všechny, kterým se nechce slušně pracovat, založte si podobnou organizaci a budete se mít královsky.

Bohužel tato propaganda stále sílí, logo HateFree se objevovalo např. v seriálu Ulice, nedávno bylo rovněž jako příloha v podobně odznáčku přibaleno k časopisu Bravo. K odkazu se také hrdě hlásí Majáles v Českých Budějovicích. Organizace se tak snaží oblbnout větší množství lidí a veřejně útočí na názory těch, kteří s nimi nesouhlasí. Česká republika je hrdá země a její vyspělá společnost by se neměla nechat podobnými spolky ovlivnit, naopak by proti nim měla nekompromisně zakročit a smýt to bláto jednou pro vždy. Než se tak ale stane, pojďme si připomenout pár ukázek z jejich „práce“. 

Ne naším jménem

Kampaň „Ne naším jménem“ má ukázat několik muslimů, kteří se distancují od násilí ve jménu islámu a kteří zároveň dodávají, že to nemá nic společného s jejich náboženstvím. To je samozřejmě obrovská lež, stačí nahlédnout do koránu (svaté knihy islámu) a pochopíte, že islám k takovémuto chování a obzvlášť k útokům proti nevěřícím sám vybízí. Namátkou několik veršů:

  • Korán 7:41 „Pro ně budou v pekle lůžka připravena a na nich pokrývky ohnivé – a takto My odměňujeme nespravedlivé!“
  • Korán 3:10 „V ten den nebudou nevěřícím majetky ani děti jejich proti Bohu nic platné a stanou se palivem pro oheň pekelný.“
  • Korán 9:123 „Vy, kteří věříte! Bojujte proti těm z nevěřících, kteří jsou poblíže! Nechť ve vás naleznou tvrdost a vězte, že Bůh je na straně bohabojných!“

Podobných veršů najdete v koránu stovky, stačí do něho nahlédnout.

Je zde tedy vidět snaha o vsugerování dojmu lidem, že islám ve skutečnosti není zlý a že ti, kteří to zlo páchají, jsou radikálové. Skutečnost je ale taková, že podle koránu jsou to právě ti správní muslimové. Pokus o vnucení kolektivní neviny je tak velice úsměvný. Představme si projekt takovéhoto rázu v době po 2. světové válce, tehdy mohla být s líbivým heslem „ne mým jménem“ vyfotografována řada členů wehrmachtu, byli to přece jen vojáci a plnili příkazy. Změnilo by to něco na problematice nacismu? Samozřejmě že ne, stejně jako desítky vyfotografovaných muslimů nezmění nic na tom, že islám je nebezpečná ideologie, která musí být v Evropě zakázána. 

Prague Pride

Další kampaň nese název Prague Pride a týká se homosexuality. Domnívám se, že homosexuálové jsou dnes v našem prostředí celkem tolerováni a nejsem si vědom, že by vůči nim docházelo k nějakým útokům. HateFree a podobné organizace z nich ovšem stále dělají chudáčky a svým chováním je tak vlastně protěžují nad heterosexuály. Slogany použité na jednotlivých fotografiích jsou naprostou morální bažinou. Má jít o hloupé otázky, které jsou často homosexuálům pokládány. Když se náhodou i vás někdo v budoucnu na něco blbě zeptá, neváhejte kontaktovat HateFree, oni si na to vyčlení peníze ze státní kasy a založí vám kampaň. Takto se dělá byznys přátelé, takhle se mrhá se státními penězi. Osobně proti homosexuálům nic zásadního nemám a všichni víme, že v minulosti to neměli lehké, současný mediální nátlak, akce typu Prague Pride a velebení homosexuality obecně už ale může většinovou společnost obtěžovat a naopak tak být kontraproduktivní. 

Další projekty

Na pár dalších fotografiích můžete vidět ukázky z jiných kampaní. 

 

Odpověď veřejnosti – humor a vtip

K radosti všech stoupá počet lidí, kteří se ideologickou zaslepeností HateFree nenechali ovlivnit, zachovali si zdravý rozum a reagují na ni s patřičnou dávkou humoru, kreativity a recese.

 

.

ZDROJ: Marek Morávek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč, Rudolf Roedlind 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 7 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,48 out of 5)
Loading...
24 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.