Imigranti nejsou žádné Nastěnky

Sdílejte článek:

LUDĚK MAZUREK 04|08|2015

Masmédia nás dnes a denně přesvědčují o tom, že imigranti jsou nebozí uprchlíci z oblastí zmítaných válkami, kteří svým útěkem zachraňují holé životy. Ovšem ve skutečnosti to vypadá úplně jinak. Je to jako v pohádce o Mrazíkovi.

Pusťte si televizní zpravodajství nebo otevřete denní tisk a zaručeně okamžitě natrefíte na nějaký pořad nebo článek o tom, že imigranti jsou nebozí uprchlíci z oblastí zmítaných válkami, kteří svým útěkem zachraňují holé životy a své děti a pokorně nás prosí o pomoc v jejich zoufalé situaci. Ovšem pravda v drtivé většině případů taková není a nasvědčuje o něčem úplně jiném.

mrazik_17

Imigrantské skupiny převážně mladých mužů s mobily a značkovým oblečením ani zdaleka nevypadají a nechovají se jako pracovitá a pokorná Nastěnka z filmové pohádky o Mrazíkovi, která časně ráno vstane, zamete dvůr a poklidí domácí zvířata a pak jde a trpělivě zalévá suchý pařez aby vykvetl a nakonec po jejím vyhnání z domova je pohádkovému Mrazíkovi vděčná za cokoli. Kdepak. Jejich předobrazem je spíše Nastěnčin úplný protipól – její zlá sestra Marfuša, která z domova vyhnána není, odešla dobrovolně, protože chce bezpracně a pokud možno ihned zbohatnout, chce jen brát a je jí úplně jedno proč a jak a co to koho stojí. Hlavně chce všechno brát hned a pro sebe jen to nejlepší.

Imigranti se v Evropě většinou chovají úplně stejně, jako ona. Když se Marfuša, ač doma sama celkem dobře zaopatřená, přesto plná závisti a požadavků vypravila za pohádkovým Mrazíkem aby jí dal bohatství, tak na jeho otázku, zda jí není na její cestě zima, mu hrubě odpovídá –  „Drž hubu, dědku, ruce a nohy mně mrznou!“ a pokračuje „Kde máš zlato a drahokamy, okamžitě mně je dej!“. Imigranti přicházejí se ve stejném duchu a v Evropě se pak bouří, rozbíjejí ubytovny, házejí jídlo po svých hostitelích (protože není dost „halal“ či není dost teplé), domáhají se převozu do bohatších částí Evropy (nejlépe přímo do Německa), požadují peníze a zabezpečení ubytování a další bezpracné výhody a vůbec je nazajímá, že na tyto věci zde nemají vůbec žádný nárok. Prostě jako zmíněná Marfuša jen arogantně a sprostě křičí – „Drž hubu, Evropo, a okamžitě nám naval blahobyt, nebo uvidíš!“. Nazajímá je, že vše musí někdo zaplatit a vytvořit a že i ten náš zdejší dnešní blahobyt tady někdo musel v potu tváře vybudovat a že nespadl z Měsíce.

Skutečně vidíme a každodenně se přesvědčujeme, co imigranti ve skutečnosti opravdu „umějí“ a dělají a ještě budeme vidět. Hlavně tehdy, když není a nebude po jejich. Tak se ptám – Nebylo by lepší (opět přesně podle vzoru pohádkového Mrazíka) tyto zlé a nevděčné „Marfušáky“ urychleně posílat zpátky domů obrazně řečeno „na saních tažených prasaty a s truhlicemi namísto pokladů plnými kamení a černých vran“?

ZDROJ: Luděk Mazurek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč, Rudolf Roedlind 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 7 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...
32 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.