CBNod
23.6.2016
Kategorie: Ekonomika

Hypoteční otroci. Díky ČNB chudí navždy …

Sdílejte článek:

VLADIMÍR PIKORA 23|06|2016

Téměř polovina lidí na výdaje související s bydlením spotřebuje více než polovinu všech příjmů, desetina lidí, kteří splácejí hypotéku, dokonce vynaloží na splátku úvěru a další výdaje na bydlení více než tři čtvrtiny všech příjmů domácnosti.

To je ohromná brzda domácí spotřeby. Bojím se, že dokud tito lidé hypotéku nesplatí, ekonomika se moc nerozhýbe.

Vlastně se i divím bankám, že poskytují tak velké úvěry. Vše, co je nad třetinu příjmů, je pro domácnost s běžnými příjmy problém. Problém mají tedy skoro všichni.

Jenomže toto slzavé údolí bude pokračovat. Za poslední roky ČR nepohnula s reformou důchodů. Jen víme, že jedeme na útes a nic neděláme. Takže až lidé splatí hypotéku, budou vše odkládat na důchod. To tu ekonomiku zase nenastartuje.

Takže potřebujeme něco jiného než spotřebu domácností. Potřebujeme vyšší příjmy. A ty dosáhneme jen vyšší produktivitou – rozuměj lepší technologií. A tu mít nebudeme, protože s podhodnocenou korunou se na technologie nezaměřujeme, ale zaměřujeme se na naši levnou pracovní sílu. Tím se bludný kruh chudoby uzavírá. Díky ČNB navždy chudí.

ZDROJ: Vladimír Pikora

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2017: *****

Vít Fortelka 2018,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 100,- Kč, Zdeněk Čech 200,- Kč

***** Celkem za měsíc: 4 248,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 4,75 out of 5)
Loading...
loading...
255 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.