Hon na nacistu Okamuru? Vzdát se funkcí by měl naopak Diensbier

Sdílejte článek:

PETR FOJTÍK 05|08|2014

Je velmi naivní čekat na to, že jednou vystoupí v médiích ministr „pro lidská“ práva a řekne svým voličům, že nejlepší by bylo, kdyby se Romové složili a vepřín v letech by vykoupili. Poté by si vlastními silami budovy strhli, pozemek zplanýrovali a postavili si památník, který by odpovídal jejich morálnímu a citovému souznění s mrtvými předky, kteří zemřeli na úplavici a další nemoce v pracovním táboře v Letech u Písku.

 

 

Pro politiky typu Diensbiera, Sobotky nebo Kalouska je mnohem jednodušší a multikulturnější napadnout šéfa Úsvitu Okamuru za to, že řekl médiím, že v letech nestál za druhé světové války tábor koncentrační, ale tábor pracovní.

 

Proč nepožádají Karla Schwarzenberga, aby se podíval do archivu svého otce. Určitě tam nějaká ta zakládací listina tohoto tábora bude uschována.

 

 

Že se politicky zviditelňuje ministr toho nejzbytečnějšího a nejneefektivnějšího ministerstva naší republiky, to se dá ještě chápat. Jde mu o plat svůj a pár tisíc uměle zaměstnaných státních úředníků. Ale že se si přisadí i premiér vlády Sobotka, který oznámí přes média, že Okamura byl voliči zvolen, protože některé své názory před svými voliči skrýval, to je faux pax celoživotního politika a brilantního řečníka.

 

Možná by mohl premiér ještě dodat, co jeho sociální demokracie skrývala před svými voliči, když z nich lákala hlasy.

 

V době, kdy kousek od nás umírají civilisté po zásazích raket Grad a balistických raket krátkého doletu, v době kdy jsou lidé terorizování státní úřednickou mocí, kdy tisíce obyčejných zaměstnanců přichází o svá zaměstnání, v době kdy jsou sprostě okrádáni důchodci všelijakými „podnikateli“, tak v té době se politici směšně dohadují o tom, jestli byl Schwarzenbergův tábor pro lesní dělníky koncentrační nebo jen pracovní.

 

Za tohle jsou naši politici placeni. Respektive, za tyhle komedie si je platíme my, voliči a plátci daní.

 

Pokud Romové cítí potřebu důstojně a pietně uctít památku svých předků, kteří zemřeli v tomto táboře, opravdu není nic jednoduššího než se o to zasadit. Ale vlastními silami.

 

A ti letití matadoři poslaneckých a všelijakých státních funkcí a zbytečných činností by se nemuseli takhle hloupě zviditelňovat.

 

Důležité práce leží všude kolem dost a dost.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2018: *****

Iveta Veselovská 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 500,- Kč, Helena Rotterová 500,- Kč, Tomáš Foldyna 992,56 Kč (40 eur), David Bezděk 150,- Kč, Vít Fortelka 333,- Kč, Vojtěch Kotyza 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 4 105,56 Kč *****

Děkujeme.

Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
6 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.