Hon na nacistu Okamuru? Vzdát se funkcí by měl naopak Diensbier

Sdílejte článek:

PETR FOJTÍK 05|08|2014

Je velmi naivní čekat na to, že jednou vystoupí v médiích ministr „pro lidská“ práva a řekne svým voličům, že nejlepší by bylo, kdyby se Romové složili a vepřín v letech by vykoupili. Poté by si vlastními silami budovy strhli, pozemek zplanýrovali a postavili si památník, který by odpovídal jejich morálnímu a citovému souznění s mrtvými předky, kteří zemřeli na úplavici a další nemoce v pracovním táboře v Letech u Písku.

 

 

Pro politiky typu Diensbiera, Sobotky nebo Kalouska je mnohem jednodušší a multikulturnější napadnout šéfa Úsvitu Okamuru za to, že řekl médiím, že v letech nestál za druhé světové války tábor koncentrační, ale tábor pracovní.

 

Proč nepožádají Karla Schwarzenberga, aby se podíval do archivu svého otce. Určitě tam nějaká ta zakládací listina tohoto tábora bude uschována.

 

 

Že se politicky zviditelňuje ministr toho nejzbytečnějšího a nejneefektivnějšího ministerstva naší republiky, to se dá ještě chápat. Jde mu o plat svůj a pár tisíc uměle zaměstnaných státních úředníků. Ale že se si přisadí i premiér vlády Sobotka, který oznámí přes média, že Okamura byl voliči zvolen, protože některé své názory před svými voliči skrýval, to je faux pax celoživotního politika a brilantního řečníka.

 

Možná by mohl premiér ještě dodat, co jeho sociální demokracie skrývala před svými voliči, když z nich lákala hlasy.

 

V době, kdy kousek od nás umírají civilisté po zásazích raket Grad a balistických raket krátkého doletu, v době kdy jsou lidé terorizování státní úřednickou mocí, kdy tisíce obyčejných zaměstnanců přichází o svá zaměstnání, v době kdy jsou sprostě okrádáni důchodci všelijakými „podnikateli“, tak v té době se politici směšně dohadují o tom, jestli byl Schwarzenbergův tábor pro lesní dělníky koncentrační nebo jen pracovní.

 

Za tohle jsou naši politici placeni. Respektive, za tyhle komedie si je platíme my, voliči a plátci daní.

 

Pokud Romové cítí potřebu důstojně a pietně uctít památku svých předků, kteří zemřeli v tomto táboře, opravdu není nic jednoduššího než se o to zasadit. Ale vlastními silami.

 

A ti letití matadoři poslaneckých a všelijakých státních funkcí a zbytečných činností by se nemuseli takhle hloupě zviditelňovat.

 

Důležité práce leží všude kolem dost a dost.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2017: *****

Vít Fortelka 2018,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 100,- Kč, Zdeněk Čech 200,- Kč, Anonymní dárce 200,- Kč, Tomáš Foldyna 874,30 Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Belinda Woldrichová 100,- Kč, Alena Potůčková 500,- Kč

***** Celkem za měsíc: 6 122,30 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
6 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.