ijroaqixxrmugijhnxos
20.6.2016
Kategorie: Multikulturní soužití

Hodnotová orientace

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

PETR HAMPL 20|06|2016

V diskuzích o tom, zda islám je islám obohacením nebo hrozbou, se můžeme setkat s tvrzením, že naše civilizace je úpadková, a že není založena na skutečných hodnotách.

Nic není vzdálenějšího pravdě. Musíme si ale uvědomit, že hodnoty se nepoznají podle toho, že se o nich přednáší na konferencích. Hodnoty je něco, co se projevuje v každodenním obyčejném životě. A když se podíváme tam, vidíme, že naše společnost na tom není vůbec špatně. Podstatná část lidí je pořád ještě ochotna tvrdě pracovat. Pečovat o svoje rodiny. Lidé jsou schopní se spolu normálně domluvit. Většinou i dodržovat závazky a chovat se slušně. To nejsou příznaky úpadku.

Navíc tu máme téměř všudypřítomné odhodlání se zlepšovat. Neustále se něco vylepšuje, neustále se objevují inovace. Naše společnost je prodchnuta všudypřítomným soucitem, dokonce i ke zvířatům. I když je zabíjíme, snažíme se jim nepůsobit víc bolesti, než je nezbytně nutné. Poprvé v dějinách je tu civilizace, kde mohou v zásadě všichni žít v bezpečí a dostatku. Kde lidé mohou bez strachu vycházet na ulici a kde tam mohou pouštět i své děti. Kde je lidem přáno soukromí a svoboda projevu. Kde může každý uctívat Boha podle svého svědomí. Nebo třeba Boha urážet, pokud se toho odváží.

A teď se nám někdo snaží namluvit, že tahle civilizace je prázdná, a že ji máme nahradit nebo aspoň doplnit krvelačnou ideologií, pro kterou je normální zneužívání dětí, sex se zvířaty, sadistické zabíjení a kde se vlastní názor trestá smrtí.

Nikdy! To už je lepší zemřít v boji než se podrobit něčemu tak odpornému.

ZDROJ: Petr Hampl

hampl

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2018: *****

Věra Vladyková 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, ing. Věroslav Olič 603,- Kč, Vít Fortelka 500,- Kč, Leoš Richter 1000,- Kč, Robert Schlesinger 300,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Pavel Klement 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Martin Pavlíček 850,- Kč, Jan Vojtěch 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Zdeněk Svoboda 200,- Kč, Jiří Dobruský 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč

Celkem za měsíc: 8 503,00 Kč
Vybráno 24.29%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
politicon-banner
31 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.