MORAVECCT2
8.11.2017
Kategorie: Společnost

Hlídací pes Moravec

Sdílejte článek:

IVAN BEDNÁŘ

Do svého diskusního pořadu v České televizi si pozval Václav Moravec tři debatéry. Rektora Masarykovy university v Brně Mikuláše Beka, filozofa Jana Sokola a – překvapivě – bývalého předsedu Akademie věd Jiřího Drahoše.

Měli divákům srozumitelně vyložit, jak to bude se sestavováním Babišovy vlády, a jak je to s financemi na vědu a výzkum.

Jenomže Jiří Drahoš je, jak známo, také kandidátem na prezidenta republiky, přezdívaným Želé II. Právě se ocitá v závěrečné fázi své kampaně. A tak nelze nic jiného než považovat jeho pozvání k Moravcovi za součást této jeho kampaně. Součást zajisté bezplatnou, ale velice účinnou.

Svého času Mikuláš Bek rozzlobil prezidenta Miloše Zemana, když v čase kampaně nevpustil čestného předsedu SPOZ Miloše Zemana na akademickou půdu s odůvodněním, že kdyby připustil přednášku čestného předsedy jedné politické strany, považoval by za nezbytné dát stejný prostor všem ostatním předsedům. Prezident Zeman pak po svém zvolení za to Beka nepozval na hradní oslavy 28. října.

Postoj rektora Mikuláše Beka byl správný. Pokud něco získá nikoliv svojí zásluhou jeden kandidát, v čestném souboji by to měli získat i druzí. Ale bude se tím řídit Václav Moravec?

Aby dal ve svém diskusním pořadu stejný prostor všem devíti až desíti kandidátům, kteří jsou do této chvíle známi?

A bude schopný obstarat jim podobné „užitečné křoví“ jako nyní Drahošovi v osobě známého odpůrce hlavního favorita prezidentských voleb Miloše Zemana Mikuláše Beka? A užvaněného Jana Sokola, který se sám kdysi neúspěšně o prezidentský stolec ucházel?

Aby bylo jasno, nejsem žádný stoupenec Miloše Zemana, a už vůbec ne kandidátů přicházejících z pop-světa Horáčka či Hanniga. Ani nikoho jiného. Jde mi ale o princip a o to, aby se nám Moravec drze nesmál do očí a nedělal z nás pitomce.

Veřejnoprávní televize, která má příjem z veřejných peněz (přes 7 mld. ročně) a právně definovaný rozsah a povinnosti, se díky Moravcovi zase jednou hodně vzdálila od svého hlavního poslání. Veřejnoprávní média nesmějí být zneužívána politickými stranami či nějakými zájmovými skupinami, mají být součástí nestranné demokracie.

Někdy se také říká, že by novináři měli být jakýmisi „hlídacími psy demokracie“. Ale jak známo z praxe, i kvalitní plemeno se dá špatným zacházením zmařit a nakonec se stane pro demokracii nebezpečným.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč, Rudolf Roedlind 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 7 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
23 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.