sex1216
18.12.2016
Kategorie: Společnost

Henry Greely: Lidé nebudou mít za dvacet let žádný sex

Sdílejte článek:

COM

Vědec z kalifornské Stanford University tvrdí, že klasický pohlavní styk bude zanedlouho minulostí. Přirozený sex bude pro lidský druh již brzy přežitkem. S touto kontroverzní myšlenkou přišel profesor Henry Greely z kalifornské Stanford University. Podle něj se bude postupně stále více lidí dívat na klasický pohlavní styk s odporem.

Lidé budoucnosti budou stále jemnější, jejich život se bude více odehrávat ve virtuálním jako fyzickém světě a budou dávat přednost umělému oplodnění před normálním početím. Budou je k tomu svádět nové technologie, které podle Greelyho již v dohledné budoucnosti umožní ovlivnit pohlaví, barvu vlasů a očí, tělesnou výšku a dokonce i charakterové rysy dítěte.

„Dětí na objednávku“ by prý mělo být v budoucnu více než těch, které přijdou na svět přirozeným způsobem. Nové technologie, které jsou zatím v plenkách, navíc umožní vyhnout se dědičným nemocem a různým vývojovým vadám plodu. Zároveň se ve světě rozšiřuje liberální legislativa, která umožňuje vychovávat dítě počaté umělým oplodněním i homosexuálním párům. Možnosti umělého oplodnění vnímá Henry Greely jako evoluční skok ve vývoji lidstva, který povede ke zrodu nových, dokonalejších generací a postupně k úplnému oddělení sexuality od procesu početí.

Samozřejmě, že tímto názorem vyvolal množství polemik. Jeho odpůrci tvrdí, že takový pohled na lidskou sexualitu je příliš zjednodušený a potřeba sexuálního prožitku nemůže být zásadně ovlivněna pouze potřebou zplodit dítě.

Greely však tvrdí, že příroda je v tomto směru přizpůsobivá a když lidé přestanou klasickou cestou plodit děti, jejich sexuální apetit bude automaticky oslaben. Částečně se to už děje, protože stále více lidí dává přednost virtuálnímu sexu před normálním pohlavním stykem.

Profesor Greely nastínil svou teorii v knize Konec sexu a budoucnost lidské reprodukce (The End of Sex and the Future of Human Reproduction). 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2017: *****

Vít Fortelka 2018,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 100,- Kč, Zdeněk Čech 200,- Kč, Anonymní dárce 200,- Kč, Tomáš Foldyna 874,30 Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Belinda Woldrichová 100,- Kč, Alena Potůčková 500,- Kč, JIří Fridrich 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč

***** Celkem za měsíc: 6 322,30 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...
loading...
44 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.