Hele ty nácku...5
13.4.2016
Kategorie: Společnost

Hele, ty nácku…

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

FRANTIŠEK FILIP DVOŘÁK 13|04|2016

Dlouho jsem přemýšlel, jestli mám tuto perličku vůbec publikovat, protože mi přišla spíše k smíchu, ale na radu přátel jsem se rozhodl, že o tom přeci jen napíši. Představte si, že vám na oficiálním inzertním serveru zakážou inzerovat a vynadají do nácků. V textu totiž uvedete velmi znepokojivé a pobuřující sdělení: „Hledáme muzikanty se zdravým vlasteneckým cítěním“.

Žádné výzvy k násilí, žádná sprostá slova, nic takového!

Nevěříte? Také jsem nemohl uvěřit vlastním očím a považoval jsem to za vtip některého z mých kamarádů. Tento můj původní dojem se však ukázal chybný. Termín „vlastenecké cítění“ byl redakcí nekompromisně zařazen mezi sprostá slova a to i navzdory uvedenému upřesnění, že tím máme na mysli cítění nikoli patologické a přehnané, ale přirozené a ZDRAVÉ. Navíc pak ještě v e-mailu samotní cenzoři ohodnotili uvedený inzerát „velice slušně“ – je to „vlastenecká PÍ.OVINA“!

Hele ty nácku...5

Znáte ten pocit? Ano, tady už začíná něco pořádně smrdět. Ani bolševik za totáče si nedovolil něco takového vypustit ze svých totalitních úst, nebo by ho lid vynesl v zubech možná ještě dávno před Listopadem 89. Dnes je ovšem situace odlišná – zatímco minulí komunističtí totalitáři alespoň uznávali u svých porobených obyvatel pojem vlast a národ, současný trend již vede k jednoznačné likvidaci těchto pojmů v mysli lidí již od útlého věku.

Tohle je výsledek. Nový EUročlověk je tak již naočkován, že to ani nemusí dostat befelem z Bruselu nebo od Evropské komise. Program byl úspěšně nainstalován a určuje chování subjektu bez dodatečných povelů řídícího systému.

Máme sice ve zvyku se podobným e-mailům zasmát, ale poslední dobou začínám mít obavu, aby nám ten úsměv jednou nezamrznul ve tváři …

Fr. Filip Dvořák, (autor je publicista, rocker a dobrodruh)
https://www.facebook.com/frantisekfilip.dvorak

ffdvorak

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2018: *****

Jan Bezděk 2000,- Kč, Vít Fortelka 500,- Kč, Václav Červninka 50,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ivan Turnovec 300,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Tomáš Foldyna 740,04 Kč (30 eur)

***** Celkem za měsíc: 4 440,04 Kč *****Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
17 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.