babistabor
3.11.2017
Kategorie: Politika, Volby 2017

Hele, nechceš dělat ministra?

Sdílejte článek:

TOMÁŠ VODVÁŘKA

Pravděpodobný předseda vlády hledá jako pověstná Maruška své zimní jahody lidi, kteří by s ním zasedli v kabinetu, který nejspíše nezíská důvěru sněmovny.

Na veřejnost již prosákly informace, že rektor Masarykovy university Mikuláš Bek nechce být ministrem školství, stejně jako stejně jako generální ředitelka Národního památkového ústavu Naděžda Goryczková. Rektor JAMU Ivo Medek odmítl post ministra kultury. Šéf Asociace malých a středních podniků a živnostníků Karel Havlíček odmítl dělat ministra průmyslu a obchodu. Post ministra obrany odmítl převzít generál Jiří Šedivý. Podobných jedinců je nejspíše více, jmenoval jsem jen ty, kteří se objevili v médiích.

Na druhé straně jsme svědky pověstné hry škatule, škatule hejbejte se, kdy paní Karla Šlechtová, doposud ministryně pro místní rozvoj, bude nejspíše šéfovat naší čacké armádě, zatímco její předchůdce Martin Stropnický vezme to zahraničí po panu Zaorálkovi. Aspoň že ministrem dopravy zůstane pan Ťok, po jehož dálnicích se tak báječně jezdí a kurs na dojetí v čase z Ostravy do Prahy je hodně vysoký. Tak nějak mi to připomíná doby ne tak dávno minulé, kdy virtuální soudruh Josef Novák, jehož jedinou kvalifikací byla pověstná rudá knížka s patřičně vylepenými známkami za příspěvky vedl jadernou energetiku a když se neosvědčil, tak jej strana poslala do /ne, nikoli tam, jak si možná myslíte/ ale třeba na vnitro.

Odmítání oněch postů skutečnými odborníky je na pováženou. Většinou své negativní postoje zdůvodňují současným vytížením ve své funkci, pracovními závazky či střetem zájmů /to poslední je zvláště zábavné, zvážíme-li osobu příštího premiéra/. Myslím si, že pravé důvody budou jinde. Oni oslovení skuteční odborníci dobře vědí, co by je čekalo ve vládě, kde bude ředitelem firmy s názvem Česká republika jedinec, který off label označuje své nejbližší spolupracovníky jako pitomce a debily. Více než jakýsi virtuální pocit jisté pozice je jim cennější jejich vlastní důstojnost a sebedůvěra.

Vědí, že být podřízen člověku, nad jehož bezúhonností visí Damoklův meč, člověku, který se chová hezky jen k tomu, kdo mu nepřekáží v jeho „podnikání“, ale na druhé straně bez milosti zlikviduje jakoukoli – i minimální – konkurenci, je krajně nebezpečné. Sociální sítě poskytují již celkem slušnou plejádu důkazů právě napsaného.

Takže budeme mít nejspíše vládu poslušných kývačů, kteří budou bez odporu plnit rozkazy nejvyššího velitele státu. Vlastní názory budou irelevantní, stejně jako vlastní důstojnost.

Vítejte ve zlých časech.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč

***** Celkem za měsíc: 6 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
25 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.