2.6.2013
Kategorie: Společnost

Hanebný parchanti

Sdílejte článek:

MIREK PICEK 02/06/2013

Je jich všude tolik, že musíte mít velké štěstí nenarazit aspoň na jednoho během normálního dne. Tím myslím normální den, kdy použijete internet, přečtete si noviny, kouknete na televizi. Jo, jsou to politici, tihle hanebný parchanti, kteří jsou hlavní příčinou současných evropských problémů. A rozpoznávají to už nejenom Češi, ale i občané ve Španělsku, Portugalsku, Kypru, Itálie, ale i v jiných zemích.

 

 Letošní rok bude v EU vnímán jako rok, kdy se z ekonomické krize stala krize politická. Politici se v eurounii už šestý rok schovávají za centrální banky, a neustále si jen kupují čas pro sebe, krájením salámu od splátky ke splátce, jenže lidem už dochází trpělivost. Česká republika do toho srabu sklouzává postupně, v závislosti na obchodě s EU. Veškeré centrální plánování, za které lze považovat i řízené keynesiánské pumpování nových peněz do ekonomiky prostě nikdy nefungovalo a nefunguje. Kdyby fungovalo, jsou všechny snahy amerických QE ekonomickými zázraky. Evropské snahy velké trojky: ECB, MMF a Evropské komise jdou stejným směrem, jenomže se tím neustále rozšiřuje veřejné dluhové portfolio. Pokud víc než polovina evropské populace nějakým způsobem žije z veřejných peněz, jako státní zaměstnanci, nebo jako příjemci sociálních dávek, máte víc než polovinu voličů, kterým současný stav v podstatě vyhovuje. A vědí to samozřejmě i hanebný parchanti, kteří touží po moci.

 

Současná česká vláda s radostí splnila program sociálních demokratů bez ohledu na své předvolební sliby a s nefunkční pravicovou nálepkou tito nepopulární hanebný parchanti nemají bohužel šanci zastavit nástup jiných hanebných parchantů z řad socialistů a komunistů. Voliči mají naštěstí sílu politiky vyměňovat, ale nikdy to nedopadne tak, jak si každý jeden volič přál. V Itálii již občané nastartovali počátek změn nespokojenou anarchií volbou spolku Peppe Grilla – Hnutí pěti hvězdiček, které odmítá politiku eurounijních hanebných parchantů. Rozjásaná Christine Lagardeová oznámila výsledek nočního jednání na Kypru, výsledek známe. Ti, kteří přijdou o peníze vlastně neví o kolik, třeba až o 40%, Kypr prostě musí doplatit ten zbytek dluhu. Lagardeová si může jít sednout až na 10 let do basy, ale za jiný hřích, který možná spáchala, když pomohla podnikateli Bernardovi Tapiemu (bývalý ministr francouzské vlády a kamarád Nicolase Sarkozyho) získat více jak 285 mil. eur. Hanebný parchanti si pomáhají.

 

Zemanovy koule - Mirek Picek, uhel

 

Čeští socialisti s komunistama si budou muset dát velký pozor s nafukováním českého dluhu, až vyženou Kalouska, ale oni se na to těší. Stejně jako Zeman, který s těma rudejma koulema bude vesele pohazovat. Evropská unie na Kyperské kauze zřejmě vyslala signál Španělsku a ostatním zemím, které mají letos splatit dluhy, že Německo opravdu nechce tahat horké kaštany úplně za všechny.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2018: *****

Iveta Veselovská 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 500,- Kč, Helena Rotterová 500,- Kč, Tomáš Foldyna 992,56 Kč (40 eur), David Bezděk 150,- Kč, Vít Fortelka 333,- Kč, Vojtěch Kotyza 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 4 105,56 Kč *****

Děkujeme.

Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 4,80 out of 5)
Loading...
1 komentář
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.