halik2

Halíkovo radostné hýkání přinese prospěch Zemanovi

Sdílejte článek:

JAN HINK

Kdyby mlčel, udělal by líp. Kdo Halíka nemusí, a těch je většina, po jeho radostném hodnocení výsledků prvního kola voleb bude volit spíš opačně, i s vědomím, že je podle Halíka hulvát, buran, barbar, lůzr a nevzdělanec.

Je barbarstvím říkat nepříjemnou pravdu, nebo je to jen nediplomatické? Zamyslel se pan Halík nad tím, proč Zemana před pěti lety volilo víc než 50% občanů? Je totiž prezidentem dolních 10 milionů. A takové nevzdělance, jako jsme my Češi, někdo jako Halík přece nemůže urazit.

Tyto volby v obou kolech jsou zase jen soupeřením dvou názorů: pro Zemana a proti Zemanovi. Bylo to vidět i ve čtvrteční debatě kandidátů. Jak snadné je proti někomu se „vymezovat“ a nic neříct. Kromě pana Hanniga bylo vymezování se stěžejním bodem jejich projevů. Volit kohokoli jiného z té osmičky bylo opravdu ganz egál. Vyhrál podle očekávání Drahoš, protože je kandidátem bez chuti a bez zápachu. Samozřejmě i bez ochoty vyslovit názor k aktuálním problémům, s výjimkou názoru na morální zchátralost současného pana prezidenta. Pokud bude prezidentem on, ať udělá cokoli, nikdo ho nebude moci obvinit, že nás zradil, protože opravdu nic neslíbil.

Hon na Zemana bude následující dva týdny pokračovat, možná znovu opráší i jeho nevzdělanost stran slova „pussy“, které sice správně přeložil, ale neznalost výslovnosti nesvědčila o ničem jiném, než že asi nekouká na porno. Myslel jsem sice, že na to kouká každý, ale neměli bychom mu to s ohledem na jeho věk odpustit? Pan Halík jako křesťan by měl být odpouštění příznivě nakloněn.

Jestliže však od něj a jemu podobných slyšíme, že Zemana volí jen lidé nevzdělaní, s nižšími příjmy, sociálně slabší, staří a snad i mentálně zaostalí, máme dvě možnosti. Jedni si řeknou, ten Halík má pravdu, vždyť přece mluví o těch dolních deseti milionech. Druzí usoudí, že Halík lže, a měli by volit proti lži, tedy Zemana.

Komplikací je sice Zemanovo zdraví, ale Češi se stavěli vždycky k vrchnosti s nedůvěrou. A mediální žumpa jako hlásná trouba vrchnosti si ten kopanec zaslouží, i kdyby se pan Zeman konce volebního období neměl dožít.

Já se přiznám, že někdy umím být mnohem jadrnější ve vyjadřování, než on. A ještě k jedné věci se musím přiznat. Že přesto všechno bych byl i já lepším prezidentem, než pan Halík.

Autor: Jan Hink
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč, Rudolf Roedlind 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 7 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 4,48 out of 5)
Loading...
22 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.