castle-and-bridge-in-prague
10.3.2016
Kategorie: Společnost

Halík na presidenta kandidovat nebude. Nebude přece plebsu házet svoje perly …

Sdílejte článek:

RED HOOK 10|03|2016

Pan katolický kněz Halík nebude kandidovat na prezidenta republiky. Ne že by prezidentem nechtěl bejt, ale si spočítal, že by to prosral. Jak sám říká, volili by ho jen lidi rozumně uvažující a vzdělaní, kteří jsou u nás asi jen tři, protože jsme národ naprostejch debilů.

Pochopil jsem z toho, že pan Halík by kandidoval jen kdyby to měl stopro jistý. Myslím zvolení. No, klika je, že mimo týpků vzor Halík jsou i tací, kteří jdou do bitvy i když maj karty rozdaný na hovno. On se pan Halík spíš zaměří na to, aby naší zemi prospěl na mezinárodní intelektuální scéně. 

Já si dlouho nemoh představit, jak taková scéna vypadá. Až pak jsem si pomoh tím, že jsem si ji představil jako Semafor blahé paměti. A pan Halík stojí před oponou a zpívá „Potkal potkan potkana“, což je takové podobenství o determinaci některých živočichů.

Jsem si říkal, jestli se třeba pan Halík, když je ten mezinárodní intelektuál, jestli se třeba nevyjádří k připravovanýmu registru všeho a všech. Víte, myslím ten registr, jak tam bude zaznamenaný i kdy ste si zadřeli třísku. Jo jo jo, to je přesně ten registr, o kterým jeho navrhovatel, ministr zdravotnictví Němeček řek, že je tak robustní, že ho nikdo nehackne, jako třeba předevčírem jeho platební kartu.

A že je to registr nezbytný. A obhajoval to melodicky řka „Je prostě nezbytné, aby nebe bylo blankytné, je prostě nezbytné, abych byla šťastná…“. A pak si šel vyměnit plenky a poslanci mu to odkejvli, protože ho chtěli udělat. Šťastným.

A Orwell v hrobě vyvrací žalem čelist, jelikož mu došlo, že jeho vize „1984“ je vlažná a o hovně. A pan intelektuál Halík nic, protože ho serem, jelikož jsme societa ludická a ze všeho si děláme prdel. (Socitea ludická – Společnost hravá.)

No, ono nic jiného než dělat si prdel nám nezbejvá, protože jinak bysme ten život proplakali. Zvlášť jak se teď psalo, že panu miliardáři Andrejovi odpustili pokutu šest mega. Myslím toho miliardáře, jak udělal levou s Čapím hnízdem, což je kniha, kterou napsal komunistickej grafoman Ján Kozák. Stát mu odpustil zaplatit šest mega. Jen tak. Asi ho chtěl udělat šťastným. Plebsu nikdo neodpustí nic. Jo. Je to stejný jak za bolševika. Přes kopírák.

Jsou vyvolení. A pak je ten zbytek. A někde nad všema pan katolický kněz Halík, co před oponou notuje „Malá Babeta šla do světa….“, což je píseň, která reflektuje současnou imigrantskou vlnu, která nás obohatí až do bezvědomí.

A paní ministryně Marksová, která je ministryní proto, že tak může nasrat mnohem víc lidí, než když by třeba seděla za kasou v Lidlu přišla s tím, že si do svýho bytu můžete vzít nájemníka jen tehdy, když vám to odhlasuje uliční výbor.

A pan Halík zase nic. Akorát si vybírá z uší ospalky a neřekne k tomu ani Ámen. Holt mezinárodní intelektuál. Ti to prej maj takhle rozdaný. Stojej na kopci a koukaj do dálky a pod nima se plahočí přeplněný podzámčí, díky čemuž maj při koukání tihle věrozvěsti co do huby.

Jdou do nás. Ti nahoře. Utahujou šrouby. Kroutěj nás jak houžev. Docela mi vrtá hlavou, kdy povolíme a vyrazíme jim voko.

Tak.

Tačvúd s Gekonem se mě ráno ptali, jestli nám taky někdy někdo něco odpustí. Abysme aspoň chvilku byli šťastní. Jsem jim řek, že chudákům se neodpouští nic. Těm se jen nakládá.

ZDROJ: Zelený Škraloup

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč, Rudolf Roedlind 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 7 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
53 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.