george-soros
15.7.2017
Kategorie: Politika

George Soros, bezskrupulózní, nikým nevolený a přesto vlivný politik

Sdílejte článek:

IVČRN

Finanční spekulant a miliardář maďarského původu George Soros se nikdy netajil tím, že ho sociální rozměr jeho činů nezajímá.  Dokonce, sám o sobě uvedl, že jako malý pomáhal nacistům sbírat a prodávat pozůstalosti po židech, aniž by pocítil nějakou vinu.

A s etikou nemá problém ani ve zralém věku, ať již šlo o spekulaci na Britskou libru (1992) nebo jím stále provozovanou „politiku bez voličů“. Ta spočívá v zakládání a podporování (více či méně skrytém) různých podivných politiků a levicových hnutí či neziskových organizací – především těch podporujících ilegální migraci.

Tak, aniž by potřeboval voliče, ovlivňuje celé společnosti ve prospěch svých cílů. Se svou činností snad nejdále zašel v Maďarsku, kde vybudoval vlastní „Středoevropskou“ univerzitu, sice bez smysluplných studijních programů, zato šířící neomarxistické myšlenky, a kde bojuje proti prezidentu Orbánovi. Orbán je znám svou protiimigrační politikou, konzervativními rodinnými i pronárodními postoji a sebevědomým vystupováním vůči EU. Pochopitelně, Sorosovu univerzitu, její vliv stejně jako vliv neziskových organizací se Orbán snaží zákony omezit.

Nyní se ke kritice Sorose, jež sám je židovského původu a jehož aktivity vcelku logicky vzdouvají antisemitské nálady vyjádřil i stát Izrael, a to v kontextu nedemokratického chování jeho organizace. K maďarské kampani proti Sorosovi, kterou kritizují představitelé EU jako „antisemitskou, se vyjádřil izraelský premiér Benjamin Netanjahu :„Celou věc absolutně nevnímám jako antisemitskou, leč konstruktivně kritickou vůči Sorosovi.“

Citujeme:

„Izraelské velvyslanectví svým předchozím vyjádřením nechtělo naznačovat, že by snad bylo nelegitimní kritizovat George Sorose, který kontinuálně podkopává činnost demokraticky zvolené vlády v Izraeli. Sorosův Open Society Fund neustále útočí proti státu Izrael a napadá jeho právo bránit sebe sama“ (1).

jourova-soros-velkaPřipomeňme, že s tímto člověkem se stýkají i čeští politici a někteří z nich by dokonce „jeho“ univerzitu uvítali v ČR. V tomto kontextu, je nutné znovu varovat před prezidentským kandidátem Drahošem (2), i (ne)agentem Andrejem „Burešem“ Babišem (lídr ANO) (3). Na přiložené fotografii pak snadno identifikujeme eurosvazáka Polčáka (TOP09) a komisařku Jourovou (opět ANO). Všichni jmenovaní ochotně zaprodají svou vlast za podíl na jeho vlivu.

NEVOLITELNÍ!

 

 

Autor: Z.X.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2018: *****

Vladislav Jakš 100,-, Jan Procházka 500,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Robert Schlesinger 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč, Roman Foff 1500,- Kč, Tomáš Foldyna 30,00 Eur (745,29 Kč), David Bezděk 150,- Kč

***** Celkem za měsíc: 5 025,29 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
233 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.