jar
19.11.2017
Kategorie: Multikulturní soužití

Genocida bílých farmářů v Jižní Africe

Sdílejte článek:

FILIP VÁVRA

Správci jedné stránky na Facebooku si na svá bedra naložili nevděčnou úlohu monitoringu genocidy bílých farmářů v Jižní Africe. Problému, o kterém celý západní tisk až na světlé výjimky mlčí. Není jaksi politicky korektní kritizovat černošskou vládu Jižní Afriky za tichou toleranci vraždění farmářů a není v módě se postavit za rasovou menšinu, která nemá tu správnou barvu kůže.

Přitom to, co se v Jižní Africe dlouhodobě děje, genocida je. Dochází zde k systematickému vyvražďování bílé populace. Mnozí pochopili a z původního počtu 5,2 milionů bílých obyvatel jich již asi milion Jižní Afriku opustilo. Ale pro ostatní je odchod zatím nemyslitelný. Je to zem, ve které se narodili, kterou zvelebili, která kdysi díky jejich práci a píli byla jednou z nejvíce prosperujících zemí na světě. V zemi se většinou narodili i jejich rodiče a další příbuzní. Holandská kolonizace této tehdy v podstatě liduprázdné krajiny začala už v 17.století. A dnešní Búrové jsou potomky těchto kolonistů.

Od roku 1994, kdy v zemi v prvních všeobecných volbách zvítězil komunistický, převážně černošský Afrikánský národní kongres (ANC), přišli bílí o svá privilegia a v zemi proti nim začaly narůstat útoky, které se ostatně děly už předtím. Jen nyní to bylo s tichým posvěcením vlády. Jenže na rozdíl od předchozí doby, kdy celý svět Jižní Afriku bojkotoval a tisk řval pokaždé, když jihoafrická policie teroristy z ANC trochu zmáčkla, je nyní světový tisk zticha a o bojkotu svých vrahů si mohou jihoafričtí bílí farmáři nechat jen zdát.

Navíc vraždy farmářů svou brutalitou předčí vše, co si dovedeme představit. Není to tak, že by je někdo třeba jen zastřelil, nebo zabil nějakým jednoduchým způsobem. Vraždám vždy předchází mučení a těla bývají velmi zohavena. Vraždy bílých farmářů jsou perfektní definicí rasové nenávisti. Často staří lidé bývají zmasakrováni s takovou zuřivostí a ďábelskou vynalézavostí, že je hanbou celého světa, když o tom mlčí.

Většina fotografií z míst vražd je v tisku nepublikovatelná, proto zde sdílím jen odkaz na stránky. Na vlastní oči si můžete prohlédnout, co se v Jižní Africe našim evropským “příbuzným” děje. Sdílejte tento článek, ať o genocidě v Jižní Africe otevřete oči dalším lidem. Nesmíme mlčet.

Autor: Filip Vávra

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč, Rudolf Roedlind 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 7 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (36 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
120 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.