masini
16.10.2017
Kategorie: Historie

GEN: Mašínové jiným pohledem

Sdílejte článek:

MARTIN BRAUN

Na tento díl GENu jsem se těšil. I když, co může obsáhnout pořad ve 14. minutách? Přesto jsem byl příjemně překvapen objemem informací, z nichž mnohé jsem slyšel vůbec poprvé.

Můj pohled na bratry Mašíny a jejích skupinu je jednoznačný a nemůže být jiný. Jsou to pro mně hrdinové, kteří s nasazením svých vlastních životů naplnili odkaz svého otce a nenechali se zastavit zrůdnou bolševickou bandou.

Samozřejmě můžeme mít každý rozdílné názory na akce, které konali před svým hrdinným a epochálním útěkem. Tyto akce asi navždy zůstanou předmětem sporů a rozdílných náhledů. Nicméně fakt. že jako mladí kluci, měli tolik cti v těle a tolik osobní statečnosti, že se rozhodli bojovat proti hrozbě z východu, tento fakt není možno popřít. A s lítostí musím konstatovat, alespoň tak, jak to vidím já, že ta současná vlna zloby a nenávistí je z velké části daná pocitem vlastní neschopnosti se zlu postavit.

Oni tehdy vlastně nastavili zrcadlo celé zemi. Mladí kluci, namísto aby chodili za holkami nebo do hospody na tradiční české pivo, tak se rozhodli pokračovat v odkazu nacisty zavražděného otce a poté co nacistickou krutovládu nahradila krutější komunistická vláda teroru, se dali na odpor. Zatímco většina společnosti se dala ukolébat anebo i zastrašit, protože jen hlupák nemohl vidět co se ve skutečnosti v zemi děje, oni na sebe vzali břemeno vzpoury.

Za sebe Josefovi a Ctiradovi mám za zlé pouze jednu věc. Že ve svém boji po roce 89 nepokračovali a nevraceli se do České republiky učit a pomáhat s výchovou mládeže. I kdyby se povedlo z letargie probudit jen několik málo dnešních chlapců či dívek, bylo by to nádherným dovršením jejích činnosti.

Nicméně takové bylo jejích rozhodnutí. Já se každopádně před jejích hrdinstvím skláním v úctě.

Autor: Martin Braun

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč

***** Celkem za měsíc: 5 246,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (46 votes, average: 3,54 out of 5)
Loading...
294 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.