bureaucracy_by_itsk-d34auc8
6.10.2017
Kategorie: Společnost

Gauneři a chameleóni

Sdílejte článek:

VÍTĚZSLAV DOBEŠ

Autor tohoto textu se omlouvá útlocitnějším čtenářům za zvýšený výskyt vulgárních slov; v daném kontextu jsou však nezbytná.

Inspektor Bouše to v Hříšných lidech města pražského řekl jasně: „Mně byli takoví ti slušní pánové s brejličkama vždycky náramně podezřelí.“ Pomiňme fór, který je jasný jen tomu, kdo si pamatuje, jak pan inspektor vypadal, a raději se v houstnoucí předvolební kampani porozhlédněme kolem sebe.

Boušeho hláška má samozřejmě širší rozměr, netýká se jen „slušných pánů s brejličkama“. Jde o přetvářku jako takovou. Tak například lidovci. Skutečně si v Praze rozmístili billboardy, na nichž bez uzardění píší: „Stálí v názorech, odpovědní v činech“. Že KDU-ČSL dokáže vždy jít do koalice s vítězem voleb, ať je to kdokoli? Že její lídři jsou schopni souhlasit v koaliční smlouvě s aktuálním mediálním hitem, tedy Účtenkovkou, nicméně v televizi, tři týdny před volbami, pak vykládají, že jsou proti ní? Že je tato strana plná šíbrů, kteří pod rouškou veřejného blaha dělají křoví developerům? Ale kdepak, moji milí, to vše je určitě shluk nešťastných náhod – lidovci rozhodně nevidí sami sebe jako prototyp podrazáctví, farizejství a institucionalizované vyčůranosti.

Je to podobné jako v komunálu, kde jen zíráte, jak se pan radní, který ještě před pár lety vypadal jako chodící reklama na konfekci z osmdesátých let, zázračně vyšvihl – dnes jezdí v autě za dva půl milionu, má nemovitosti v zahraničí a obléká se jako filmová hvězda. Takový radní se na vás usmívá, v médiích vykládá, jak mu záleží na pěkném životě ostatních spoluobčanů, ale přitom má jediný zájem: ostošest drancovat a loupit veřejné peníze. Volič-prosťáček pak radostně tleská ručkama a říká si, jak je to báječné, že má za pana radního takového chlapíka a ne třeba některého z těch strašných arogantních kmotrů, kteří ovládali pražskou politiku před časem.

Abych se přiznal, mám raději čistou hru: když ke mně promlouvá jasně čitelný gauner, vím, na čem jsem. Horší je to s výše uvedenými chameleony. Jeden můj známý na to přitom kápl. Říká těmto mistrům přetvářky a farizejství „zmrdečci“. Na to, aby byli opravdovými zmrdy, nemají koule, a tak jsou vlastně ještě většími zmrdy než zmrdi transparentní.

Autor: Vítězslav Dobeš

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč, Rudolf Roedlind 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 7 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...
22 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.