16.11.2013
Kategorie: Společnost

Filipínec či Afričan, zachrání tě Američan

Sdílejte článek:

MIROSLAV VÁCLAVEK 16|11|2013

„Po dlouhé cestě přes polovinu světa, záchranný tým izraelských obranných sil IDF konečně dorazil z Izraele do oblasti zpustošené bouří Haiyan na Filipíny. Tady na ně již čekají tisíce postižených. Okamžitě po příchodu začaly naše jednotky budovat polní nemocnici, ve které bude moci až 500 zraněných denně dostávat pomoc, kterou nutně potřebují.“ Komuniké IDF o započetí humanitární záchranné operace na Filipínách.

 

 

Oč je taková zpráva kratší, tím více obsahuje skutečný rozsah pomoci o níž se, ale mezi slušnými lidmi příliš nemluví, protože to není třeba.

 

 

Slušní, antisemitskou nebo antiamerickou ideologií nezatížení lidé, dobře ví, že v případě jakékoliv přírodní katastrofy, jsou jako první na místě Američané a Izraelci, aby nezištně a za cenu vlastního rizika poskytovali tolik potřebnou pomoc lidem přeživším zemětřesení, povodně, hladomor, nebo tajfun.

 

Je tomu tak proto, že obě tyto země poznaly nenávist směřující vůči jejich existenci, protože svojí svobodou stojí v cestě ideologiím nesvobody, svým bohatstvím obnažují bídu svých nepřátel a svými ideály volnosti a rovnosti popisují ubohost a úpadek těch, kteří svoji moc založili na jejich úplném opaku.

 

Proto jsou tedy obě tyto země jak cílem vojenských, tak teroristických útoků a jejich občané na vlastní kůži ví, jak je velmi potřeba podat obětem pomocnou ruku.

 

Zatímco tolik opěvovaná „velmoc“, tedy rudá komunistická Čína, na pomoc obětem filipínské katastrofy zaslala směšnou částku, aniž by jinak hnula prstem, na straně druhé, Sedmá námořní flotila amerického námořnictva, na rozkaz prezidenta Spojených států amerických, neprodleně zahájila záchrannou a humanitární operaci Damayan, s cílem zachránit a poskytnou pomoc co největšímu počtu obyvatel Filipín.

 

Lodě USNS Charles Drew,  USS Emory S. Land, USS Bowditch, USS Lassen, USNS Yukon , USS George Washington , USNS Richard E. Byrd, USS Ashland a  USS Germantown, spolu s jednotami Americké námořní pěchoty, z větší části svých sil pomoc obětem katastrofy již poskytují, přičemž zbytek dorazí k filipínskému pobřeží nejpozději dnes večer a neprodleně se připojí k ostatním.

 

Z dešťových mraků se tak jako již mnohokrát na místě lidského neštěstí vynoří helikoptéry s výsostnými znaky Spojených států amerických a jejich posádky budou přinášet život a naději, až do úplného vyčerpání svých sil. A po krátkém odpočinku zase. Tak dlouho, dokud bude jejich pomoci potřeba a smrt nebude definitivně zahnána pryč.

 

A stejně tak, budou životy zachraňovat příslušníci armády Izraelské. Sto padesát příslušníků izraelské polní nemocnice dopravených na vzdálenost šesti tisíc mil leteckým mostem izraelského letectva je již na místě a spolu se svým moderním vybavením poskytnou péči tisícovkám zraněných.

 

Samozřejmě, pomoc neposkytují jenom tyto dvě země, o nichž píši.

 

Lidská solidarita bude stát a stojí na počátku dodávek pomoci z mnoha jiných zemí světa.

 

Ale v boji za lidskou svobodu, stejně jako v případě, že jde o lidské životy, pokaždé budou jako první na svém místě v první linii USA a Izrael.

 

usnavy.jpg

 

Je to jedna z jistot tohoto světa.

A že jich není příliš.

O to větší dík patří těm, kteří ji tvoří.

Shalom Israel

God bless America

 

Filipínec, či Afričan, zachrání tě Američan.

usa.jpg

A když se zdá, že je konec, pomůže ti Izraelec.

idf.jpg

 

A co vy?

Vy ostatní?

Kde jsi Kubo?

Kde jsi Venezuelo? 

Kde jsi Severní Koreo?

Kde jsi Číno?

Kde jsi Palestino?

Kde jsi Íráne?

Kde jsou vaše flotily?

Kde pomáhají vaše jednotky?

Kolik lidských životů jste zachránili?

Že bude odpovědí ticho?

Jako po pěšině.

 

 

Miroslav Václavek, Šumperk  

 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2017: *****

Tomáš Foldyna 1054,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Zdeněk Pešek, MBA 635,- Kč, Mgr. Eva Javůrková 1000,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Jiří Blažek 300,- Kč, Magdalena Machová 100,- Kč, Anonymní dárce 2000,- Kč, Ludmila Pevná 2000,- Kč, Petra Sprincová 1000,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 100,- Kč, Miloš Zbránek 1000,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Jana Hrdličková 200,- Kč, Anna Trhlíková 200,- Kč, Laszlo Lorincz 2586,82 Kč, Roman Martínek 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč

***** Celkem za měsíc: 14 575,82 Kč *****

Děkujeme!
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
4 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.