why-is-there-a-israel-palestine
21.6.2017
Kategorie: Multikulturní soužití

Fanatičtí islamisté vraždící Židy Rusku nevadí

Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER

Je to šokující rozhovor ruského velvyslance v Izraeli Alexandra Šejna pro tamní ruskojazyčnou televizi Kanal 9. U nás o něm informoval web Neviditelný pes. Vrazi Židů prý nejsou teroristé.

I když na tom rozhovoru by nás nemělo nic překvapit. Rusové ještě kdysi v éře Sovětského svazu podporovali a podněcovali arabské teroristy proti Židovskému státu. A v současné době Rusko stále hlasuje v různých mezinárodních institucích proti Izraeli, naposledy mu v UNESCO upřelo právo na jeho hlavní město Jeruzalém. Takže ho těžko lze považovat za jeho přítele.

Ovšem Šejnova slova zarazila. Tak prý Rusko nepovažuje Hamas a Hizballáh za teroristické organizace, ale pouze za radikální. Prý by bylo chybou je klást na úroveň s islámským státem. Tak to je zlé, hodně zlé. Dobře, uznávám, že islámský stát je více fanatický, než ony dvě další zločinecké bandy, ale představuje stejné nebezpečí.

V tom rozhovoru to řekl redaktor dobře. Hamas opakovaně vystřeloval rakety na izraelskými civilisty obydlená území, tak co už více může být příkladem terorismu? Pan velvyslanec odpověděl: „Útok odsuzujeme, ale za teroristy je nepovažujeme.“ Já bych jenom dodal, že Hamas i Hizballáh neuznávají právo Izraele na existenci a vraždí jeho obyvatele. Mimořádně odporný zločin provedl člen Hizballáhu, který už dříve vyvraždil židovskou rodinu včetně čtyřleté dívenky, kterou umlátil kladivem. V březnu 2002 provedli islamističtí fanatici tzv. pesachový masakr v Park hotelu v Netanji, kde se odpálil sebevražedný atentátník na pesachovém sedaru (hostině) a zabil přitom přes třicet lidí. Ale podle Ruska to nejsou teroristé.

Myslím si, že další vysvětlování zbytečné, zkrátka a dobře Hamas a Hizballáh jsou teroristické a zločinecké islamistické bandy, ruské demagogii navzdory.

blogerzie
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2018: *****

Iveta Veselovská 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 500,- Kč, Helena Rotterová 500,- Kč, Tomáš Foldyna 992,56 Kč (40 eur), David Bezděk 150,- Kč, Vít Fortelka 333,- Kč, Vojtěch Kotyza 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 4 105,56 Kč *****

Děkujeme.

Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 3,48 out of 5)
Loading...
138 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.