hands-1063442_960_720
21.7.2016
Kategorie: Kultura a tipy

Faktoring vás ochrání před problémy s pozdními platiči

Sdílejte článek:

(PR) 22|07|2016

Mnoho firem se dostává do problémů jen kvůli pozdnímu splácení faktur. Nemohou za to, jsou nuceny odběratelům kývnout na dlouhou dobu splatnosti, ale pak kvůli tomu samy trpí. Řešení je přitom docela snadné – a ne, nejsou to neustálé krátkodobé půjčky.

Situace, kdy nastávají problémy kvůli dlouhé době splatnosti faktury, jsou zcela běžné. Dodavatel odběrateli na dobu splatnosti kývne, protože kdyby to neudělal, přišel by o zakázku. Na peníze za své služby pak musí kolikrát čekat 30, 60 nebo i 90 dní. Jakmile jde o vyšší částky, je to problém. Zaměstnanci na výplatu nepočkají, je třeba uhradit účty za energie a zaplatit svým dodavatelům. Co s tím, když odběratel nechce zaplatit?

Kde vzít peníze, když nejsou?

Nejeden podnikatel vinou tohoto problému zažil bezesné noci. Jako řešení spousta z nich vymyslí půjčku. Ano, vypůjčení peněz problém skutečně vyřeší, ale neefektivně. Pokud jde o vyšší částky, zaplatíte mnoho peněz na úrocích, kromě toho se takhle nedá odbýt situace, kdy vás nesplacené faktury trápí častěji. Nemůžete si brát půjčky každý měsíc.

Nechte čekat na splacení někoho jiného

Řešením, které se v těchto těžkých chvílích používá, je faktoring. U nás v ČR stále není příliš známý, firmy v zahraničí na něj však vsází běžně.

Faktoring spočívá v tom, že do vztahu odběratel – dodavatel vstupuje ještě jedna osoba, které se říká faktor. Faktor (nějaká společnost) si hlídá splatnost faktury sama.

Dodavatel vystaví fakturu se splatností 60 dní, jak si přeje odběratel, a postoupí pohledávku faktorovi. Ten okamžitě vyplatí určitou částku z hodnoty faktury a zbytek doplatí tehdy, až odběratel zaplatí fakturu. U tzv. bezregresního faktoringu (někdy označován jako faktoring s pojištěním) navíc faktor přebírá riziko nezaplacení pohledávky.

Faktoring firmám v ČR poskytuje společnost ACEMA Credit Czech, a.s. Cena regresního faktoringu (regresní faktoring je takový, že se nese odpovědnost za nesplacení) u nich začíná již na 1 % hodnoty pohledávky. To je mnohem výhodnější než brát si při problémech tohoto druhu půjčky.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2018: *****

Vladislav Jakš 100,-, Jan Procházka 500,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Robert Schlesinger 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč, Roman Foff 1500,- Kč, Tomáš Foldyna 30,00 Eur (745,29 Kč), David Bezděk 150,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč

***** Celkem za měsíc: 5 125,29 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (1 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...
loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.