hands-1063442_960_720
21.7.2016
Kategorie: Kultura a tipy

Faktoring vás ochrání před problémy s pozdními platiči

Sdílejte článek:

(PR) 22|07|2016

Mnoho firem se dostává do problémů jen kvůli pozdnímu splácení faktur. Nemohou za to, jsou nuceny odběratelům kývnout na dlouhou dobu splatnosti, ale pak kvůli tomu samy trpí. Řešení je přitom docela snadné – a ne, nejsou to neustálé krátkodobé půjčky.

Situace, kdy nastávají problémy kvůli dlouhé době splatnosti faktury, jsou zcela běžné. Dodavatel odběrateli na dobu splatnosti kývne, protože kdyby to neudělal, přišel by o zakázku. Na peníze za své služby pak musí kolikrát čekat 30, 60 nebo i 90 dní. Jakmile jde o vyšší částky, je to problém. Zaměstnanci na výplatu nepočkají, je třeba uhradit účty za energie a zaplatit svým dodavatelům. Co s tím, když odběratel nechce zaplatit?

Kde vzít peníze, když nejsou?

Nejeden podnikatel vinou tohoto problému zažil bezesné noci. Jako řešení spousta z nich vymyslí půjčku. Ano, vypůjčení peněz problém skutečně vyřeší, ale neefektivně. Pokud jde o vyšší částky, zaplatíte mnoho peněz na úrocích, kromě toho se takhle nedá odbýt situace, kdy vás nesplacené faktury trápí častěji. Nemůžete si brát půjčky každý měsíc.

Nechte čekat na splacení někoho jiného

Řešením, které se v těchto těžkých chvílích používá, je faktoring. U nás v ČR stále není příliš známý, firmy v zahraničí na něj však vsází běžně.

Faktoring spočívá v tom, že do vztahu odběratel – dodavatel vstupuje ještě jedna osoba, které se říká faktor. Faktor (nějaká společnost) si hlídá splatnost faktury sama.

Dodavatel vystaví fakturu se splatností 60 dní, jak si přeje odběratel, a postoupí pohledávku faktorovi. Ten okamžitě vyplatí určitou částku z hodnoty faktury a zbytek doplatí tehdy, až odběratel zaplatí fakturu. U tzv. bezregresního faktoringu (někdy označován jako faktoring s pojištěním) navíc faktor přebírá riziko nezaplacení pohledávky.

Faktoring firmám v ČR poskytuje společnost ACEMA Credit Czech, a.s. Cena regresního faktoringu (regresní faktoring je takový, že se nese odpovědnost za nesplacení) u nich začíná již na 1 % hodnoty pohledávky. To je mnohem výhodnější než brát si při problémech tohoto druhu půjčky.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2017: *****

Jan Marek 100,- Kč, Rudolf Roedling 1000,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 1000,- Kč, Slavomír Vítek 100,- Kč, Drahomíra Pacáková 500,- Kč, Karel Petrů 100,- Kč, Magdalena Machová 100,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, ing. Dagmar Husáková 2000,- Kč, ing. Milan Sobotka 100,- Kč, Anonymní dárce 2000,- Kč, Miroslav Seidl 300,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Karel Váňa 1000,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč

***** Celkem za měsíc: 11 100,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (1 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...
loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.