page1-img1-1
14.6.2016
Kategorie: Kultura a tipy

Faktoring: Efektivní řešení provozního financování

Sdílejte článek:

(PR) 15|06|2016

Prodáváte vysokoobrátkové zboží nebo poskytujete služby, které vám odběratelé proplácí příliš pozdě? Delší splatnost faktur může firmu dostat do problémů, ale naštěstí existuje efektivní řešení. Výhodnou alternativou k provozním úvěrům je tzv. faktoring – finanční nástroj, jehož podstatou je odkup krátkodobých pohledávek faktoringovou společností (banka nebo nebankovní společnost).

Princip faktoringu spočívá v převedení pohledávek vzniklých při prodeji na fakturu na faktoringovou společnost, která dodavateli proplatí určitý procentní podíl. Obvykle se jedná o částku kolem 80 %, v závislosti na typu pohledávky.

hodinyPo uzavření smlouvy klient postupuje pohledávky faktoringové společnosti. Ta obratem proplácí sjednaný procentní podíl a zbylou část poté, co odběratel fakturu proplatí. Za tuto službu si bere provizi, jejíž výše závisí na míře rizika a dalších faktorech. K hlavním benefitům faktoringu patří skutečnost, že se faktoringová společnost stará i o případné vymáhání pohledávky.

Faktoring nejčastěji využívají firmy z oborů potravinářství, autodopravy, zdravotnictví, dodavatelé obchodních řetězců i mnoho subdodavatelů ze stavebnictví. Jednoduše každý, kdo vyrábí vysokoobrátkové zboží nebo poskytuje služby s vysokými nároky na provozní kapitál.

Pokud máte pocit, že faktoring pomůže i vaší firmě, obraťte se na renomovanou faktoringovou společnost. V nebankovním segmentu nabízí nejvyšší procentní podíl zavedená společnost ACEMA Credit Czech – standardně až 80 % z hodnoty pohledávky, a to do 24 hodin od postoupení faktury. Cena faktoringových služeb se pohybuje mezi 1 – 3 %.

Divize Acema Leasing zajišťuje také další služby. Například podnikatelský úvěr vhodný i pro začínající firmy. Finanční prostředky lze využít na provoz a rozvoj podnikání, refinancování stávajících finančních závazků a v neposlední řadě na vyplacení exekuce. Pro bližší informace navštivte www.acemaleasing.cz.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2018: *****

Iveta Veselovská 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 500,- Kč, Helena Rotterová 500,- Kč, Tomáš Foldyna 992,56 Kč (40 eur), David Bezděk 150,- Kč, Vít Fortelka 333,- Kč, Vojtěch Kotyza 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 4 105,56 Kč *****

Děkujeme.

Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.