1.12.2013
Kategorie: Společnost

Exekuční mafie pracuje tiše a soustředěně, nemáte šanci!

Sdílejte článek:

E-MAILEM 01|12|2013

Chtěla bych se s vámi podělit o svůj příběh. Jedná se o chování státní zástupkyně, ale i o jednání exekutora, kteří cosi tvrdí, ale já mám důkazy, že je to jinak. A tak jsem teď zvědavá, jak to všechno dopadne.

 

 

Před 10 lety jsem zaplatila exekuci za nemovitost. Byla jsem tehdy v celkem časovém presu, neboť první schůzku exekutor posunul o skoro 3 neděle. A já už v té době měla prodaný byt, který jsem musela dle smlouvy, díky posunutí schůzky, do týdne odevzdat a naivně jsem si myslela, že se stěhuju do nemovitosti, která se stane „čistou“ v momentě zaplacení a podpisu. Jenže jsem dostala k podpisu kupní smlouvu (to pro mě mělo být první varování, protože to neměla být KS). No, co si budem povídat. Nic jsem o tom nevěděla a tak jsem sakra naletěla. Ale to mě neomlouvá. Jen chci všechny varovat, aby si dali při koupi nemovitosti pozor.

 

Exekutor, kterému jsem vyplatila danou exekuci, se „vybod“ na výmaz z KN. Nechal tam vyplacenou exe skoro 2 roky. Já stále čekala na návrh na vklad do KN, který mi slíbil poslat poštou. No jasně, jsem pitomá. Ale to všechno vím už pár let. Bohužel jsem byla tak naivní a věřila právníkovi (seděl na patře s exekutorem) a i exekutorovi.

 

V průběhu těch 10 let jsem řešila exekuce, které tam „naskákaly“ až po podpisu smlouvy a i díky nezrušení mnou vyplacené exe. Oddálila jsem i dražbu nemovitosti. Nejhorší je, že s vámi nikdo nechce jednat, neboť nejste strana povinná. Jde mi o to, že na nemovitosti vázne zástavní právo, kdy se původní majitel dušoval, že je to promlčené a že není problém zástavu odstranit. Je to i ve „slavné“ smlouvě o prodeji. Jenže je mi to všechno na prd. Sice jsem v průběhu oněch 10 let s původními majiteli průběžně jednala, ale výsledek je stále stejný. Nic pro „výmaz“ neudělali. Když jsem našla na netu dražbu na barák, zhroutila jsem se. Od té doby jsem v invalidním důchodu. (Jasně, nějaký postup léčení musel proběhnout, ale jsem z toho všeho tak nešťastná a vlastně nemocná, že jsem ID) Jenže naši zákonodárci rozhodli, že to se mnou není tak špatné, protože netrávím čas v nemocnici, že mi sebrali 5000,- z plného invalidního důchodu a dali mě do částečného důchodu.

 

 

No, vrátím se k nemovitosti. Blížilo se 10 výročí koupě domu. Nevěděla jsem co dál, tak jsem podala na státní zastupitelství trestní oznámení pro podvod. Co mě k tomu vedlo? Jednak konec promlčecí lhůty, „druhak“ snaha o očištění nemovitosti. Na státní zastupitelství jsem poslala návrh na trestní oznámení, smlouvu, výpisy z KN. Po měsíci mi přišel dopis s žádostí o doplnění trestního oznámení. (To mě povzbudilo a říkala jsem si: No hurá, mám naději.) Znovu jsem si dala záležet, abych všechno doplnila. (Jako komunikaci se správcem konkurzní podstaty, dalším exekutorem a soudem. A to vše na původní majitele.) K mému obrovskému překvapení přišlo vyjádření státní zástupkyně, že návrh zamítá, protože: SZ si myslí, že je moje záležitost asi promlčena a že jsem věděla, že po podpisu KS na katastr naskáčou další exe na původní majitele. Přitom jsem jí poslala KS, kde je vysloveně uvedeno, že (ač rozvedení) původní majitelé podpisem smlouvy stvrzují, že na nemovitost „nenaskáče“ již žádná exekuce. A důkazy, že exekutor udělal chybu v tom, že nedal pokyn k výmazu mnou vyplacené exe a nezaslal mi slíbený návrh na vklad do KN. No, co vám budu povídat. Vytočilo mě to, protože to pro mě znamenalo, že SZ si pořádně nepřečetla doklady, které jsem jí zaslala. Podle mě byly důkazy jasné. Podle ní asi ne. Využila jsem možnosti a zažádala o přešetření a čekám na odpověď.

 

Další možnost ještě byla požádat o přešetření Exekutorskou komoru. Což jsem také učinila. Hned na začátku mailu jsem schválně psala datum, kdy se prodej uskutečnil. Chtěla jsem, aby mi kdyžtak napsali, že je věc promlčená a tím pádem nedúvodná. Ovšem až po mé urgenci mi z komory přišel mail, že můj podnět dostal číslo to a to a že se tato situace bude prošetřovat. Opět mi vznikla jakási naděje. (Bohužel falešná.) Sice jsem zase doplnila dotazy EK, poslala vše ještě jednou poštou, ale výsledek je, že exekutor nepochybil. A důvody? Exekutor sice nechce obtěžovat KN, ale přesto to udělal a získal výpis z katastru, kde byla „moje“ nemovitost „čistá“ k 1.5.2004. Což je mi divné, neboť já mám originál výpisu z KN z 11.5.2005, kde je stále ještě uvedena mnou vyplacená exekuce k rukám řešeného exekurora. Nehledě na to, že tam i v tomto datu pořád byly exekuce nebo zástavy, které měli původní majitelé (podepsáno jimi ve smlouvě) „odstranit“. Proto se ptám, kde získal exekutor čistý výpis nemovitosti? Ve svém vyjádření tvrdí, že nemovitost byla v roce 2004 naprosto čistá. Já mám ovšem důkazy, že tomu tak není. Ještě měl tu drzost a divil se, že ještě nejsem zapsaná v KN. V závěru jsem se dozvěděla, že díky paragrafu č. … je záležitost promlčena. Tudíž mě vytočilo to, že raději exe nemlčel. Komora mi napsala, že se mým případem nebude dále zabývat, pokud neuvedu nové skutečnosti. No, tak jsem jim znova poslala kopii výpisu z katastru s popisem, ve které části najdou mnou vyplacenou, ale neodstraněnou exe k dat. 11.5.2005. Následně jsem poprosila exe komoru o mnou napadený výpis z KN ze dne 1.5.2004, který uvádí exekutor jako rozhodující, ač já mám důkaz z 11.5.2005. Zatím mi žádná odpověď nepřišla.

 

A tak jsem nelenila a poprosila o radu Ministerstvo spravedlnosti. Svůj problém jsem jim popsala a tak tiše doufám, že si tam všechny doklady důkladně prostudují a shledají, že je někde chyba. Věřte, že ta nejistota je hrozná. Zatím mi od nich žádná odpověď nepřišla. Tak uvidíme.

 

Pokud to půjde, držte mi palce.

 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč, Rudolf Roedlind 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 7 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.