30.10.2015
Kategorie: Multikulturní soužití

Evropský sen se rozplynul. Zklamaní uprchlíci se vracejí domů, v Německu nenašli bezstarostný život

Sdílejte článek:

HS 30|10|2015

Do iráckého města Irbíl se minulý týden z Německa vrátila skupina 50 Kurdů.Přesto, že podstoupili náročnou cestu napříč Evropou, v Německu nenašli bezstarostný život. 

Jedním z iráckých uprchlíků je i Muhammad Azíz Kadir. Podle zveřejněných informací muž podstoupil osmihodinovou cestu pěšky napříč Tureckem a pak 20 hodin cestoval kamionem napříč jižní Evropou. Aktuálně se již nachází v Iráku, protože si myslí, že čelit nebezpečí a obtížím v rodné zemi je lepší, než zažívat potíže v tranzitním táboře v Evropě.

„Když jsem vstoupil do tábora, šokoval mě rozdíl mezi realitou a tím Berlínem, jaký jsem očekával. Byl jsem občanem druhé kategorie, neměl jsem pocit, že jsem přijat. Když jsem procházel městem, bylo zřejmé, že jsem muž z tábora, uprchlík, „zveřejnil Týden.cz vyjádření 24-letého Kadir odvoláním na The Telegraph.

74778_HE4Z4TUZRXGGXB81PLORFYDMH5TGM5_auf_wiedersehen_H142002_L

Mladý muž strávil v tranzitním táboře na okraji Berlína dva a půl měsíce. Příchodem dalších a dalších uprchlíků se však podmínky v táboře začaly zhoršovat. Jídlo se podávalo pouze dvakrát denně a vedení tábora vyhlásilo zákaz nočního vycházení. Zároveň v Německu dochází k mnoha případům násilí mezi místními obyvateli a uprchlíky jakož i mezi uprchlíky navzájem. „V táboře jsem si uvědomil, že můj život doma byl lepší,“ uvedl mladík.

Kadir se vrátil ke svým příbuzným do svého domu. Jiný uprchlík, pětatřicetiletý příslušník komunity jezidiů, Navaf Aljáse, se rozhodl opustit evropský sen a vrátit se do rodné země. Rozhodl se tak i přesto, že pašerákovi zaplatil 20 tisíc dolarů (téměř 18 164 korun) za to, že jeho a jeho desetiletého syna dopravil do Evropy.

Německá vláda nabídla muži a jeho synovi jídlo a 540 eur. To jim však nestačilo. Dnes se již oba nacházejí v Dahuk, kde bydlí ve stanu. Dali mu totiž přednost před chudobou v Německu. 

Do své rodné země se nevracejí jen Kurdové, ale i Syřané. Podle zveřejněných informací zpravodajské agentury Fars se do Sýrie po ruských náletech na cíle teroristické skupiny Islámský stát vrátilo více než 800 000 uprchlíků zejména z okolních zemí. Ruská operace totiž prý dala uprchlíkům naději, že konflikt skončí a v zemi konečně nastane mír.

ZDROJ: hlavnespravy.sk

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč, Rudolf Roedlind 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 7 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (7 votes, average: 4,43 out of 5)
Loading...
13 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.