kurz
23.1.2018
Kategorie: Společnost

Evropa obrací list

Sdílejte článek:

LIBOR ČÍHAL

Pomalu, ale jistě dochází k historickému obratu v kolektivním podvědomí  evropských národů –  Evropská unie v současné podobě je neúnosnou a degradující strukturou, dějinně nulitní. Konstruovaná k prospěchu bruselských byrokratů a globálního kapitálu. Stávající evropskounijní politická struktura není schopna čelit problémům, které nese doba. Artikulovaly to jasně volby v Rakousku, ČR, konečně i v politicky málo pohyblivém Německu, Merkelová a SPD utrpěly velkou porážku. Politický odpor proti Bruselu, což je totéž co Merkelová, od Budapešti k Lisabonu, od Kodaně po Varšavu. Dánsko zavedlo kontroly na německé hranici a odmítá další imigranty. Visegrad setrvává na svém stanovisku a odmítá kvóty.  Merkelová se ocitá čím dál ve větší izolaci. Vítězství Drahoše v sobotu v prezidentských volbách, by znamenalo po dlouhé době vítězství její perverzní politiky.

 .
Rakouský kancléř Sebastian Kurz, wunderbare Knabe, fascinující politický talent, spolu s vícekancléřem Stracherem jsou příslibem příští Evropy. FPÖ  v koaliční vládě obsadila všechny silové rezorty. Ve středu Merkelová v hovoru s rakouským kancléřem vyjádřila obavy, FPÖ je pro spolupráci s Ruskem a proti sankcím a ona Rusko nenávidí a prosadila sankce. Kancléřův mluvčí její starosti odmítl. Evropská unie se musí snažit o mír a spolupráci se svými sousedy, o politiku spolupráce s Ruskem a ne proti Rusku. Protiruské sankce podporují Drahoš, Kalousek a spol. v České republice. Sankce až za hrob a do konce světa proti nenáviděnému Rusku. Drahoš na pražském hradě by byl brzdou změn, kterými musí Unie projít. Znamenalo by to velké znevýznamění České republiky na mezinárodním poli.
 .
Vídeň se odvrací od všeho co je levičákům a Merkelové posvátné, od rozvratu státu se vrací k politice vnitřní bezpečnosti, ochraně hranic a konci ilegální imigrace a s tím spojené kriminality. Ve spolupráci s okolními zeměmi hodlá Rakousko kontrolovat imigraci. Bývalý prezidentský kandidát FPÖ Norbert Hofer se v koaliční vládě stal ministrem infrastruktury. Prezident Miloš Zeman vloni Hofera přijal na Hradě a našel s ním společnou řeč o podobě příští Evropy, i o problému imigrantů. Dnes má FPÖ v rakouské vládě ministra vnitra, který se humánním a spravedlivým způsobem postavil k imigračnímu problému.
 .
Velká politická změna čeká v krátké době i Itálii, v březnu se konají parlamentní volby a pravděpodobně nic už nemůže zvrátit vítězství národní koalice Berlusconi-Salvini-Meloni. A program národní koalice? Antidrahoš – pokud srovnáme těch pár triviálních bodů Drahošova politického programu s programem koalice. Samozřejmě v Itálii by s něčím tak prostoduchým žádná partaj neuspěla, program se musí dotýkat hlubších záležitostí, jichž se Drahoš vůbec nedotýká, buď o nich nic neví nebo jim nerozumí. Revize základních EU dohod. Konec nadřazenosti evropskounijních direktiv italským zákonům. K euru, které blokuje dynamiku italské ekonomiky, zavedení paralelní měny s perspektivou opuštění eurozóny. Paralelní měna umožní úvěrovat italské podniky. Ekonomická politika musí odpovídat italským prioritám a ne německým.
 .
V imigračních otázkách bude Itálie vycházet ze svých zájmů, Evropská unie v ničem nepomůže. Pašeráci lidí za tichého souhlasu Bruselu ovládli Středomoří. Itálie bude kontrolovat svou vnější hranici. Evropa byrokratů v nás už dnes nevyvolává strach, píše se v programu. Vyšší důchody a podstatně větší podpora rodinám s dětmi. Konec přehnaným lidským právům a využívání italského sociálního systému těmi, kteří na to nemají právo.  Pokud se program koalice nezamlouvá Bruselu a Merkelové, je to důkaz toho, že je správný, též se píše na okraji programu.    
 .
 
 .
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč, Rudolf Roedlind 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 7 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,84 out of 5)
Loading...
77 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.