macronislam
12.5.2017
Kategorie: Multikulturní soužití

Emmanuel Macron, užitečný idiot islamismu

Sdílejte článek:

YVES MAMOU

Během studené války se Sovětským svazem se těmto lidem říkalo „užiteční idioti“. Tihle lidé nebyli členy komunistické strany, ale podporovali a pracovali pro ideje Lenina a Stalina. Ve 21. století je komunismus konečně mrtvý, ale islamismus narostl do té míry, že nahradil komunismus jako globální hrozbu.

Stejně jako komunismus sbíral do svých řad užitečné idioty, sbírá islamismus užitečné bezvěrce. Je tady ale jeden důležitý rozdíl: v časech Sovětského svazu, užiteční idioti byli intelektuálové. Teď jsou užiteční bezvěrci politici a jeden z nich byl před pár dny zvolen za Francouzského presidenta.

Emmanuel Macron, užitečný bezvěrec není podporovatel terorismu nebo islamismu. Je něčím ještě horším: on dokonce nepřipouští z této strany žádnou hrozbu. Po útocích z listopadu 2015 v Paříži, Macron řekl, že francouzská společnost musí převzít „část zodpovědnosti“ za „hrozné podmínky ve kterých džihádisté žijí“.

„Někdo, pouze proto, že nosí plnovous, nebo má muslimské jméno, má čtyřikrát vyšší šanci, že nezíská práci, než někdo, kdo není muslim,“ přidal. Takže když někdo přijde ze Sýrie ozbrojen kalašnikovem a za opaskem má spoustu výbušnin a zavraždí pár lidí, tak tím jenom chce poukázat na dlouhodobou nezaměstnanost muslimů?

Macron dále obviňuje Francouze, že jsou rasisté a islamofobové. „Neseme část zodpovědnosti“, varoval, „protože tenhle terorismus je živen nedůvěrou, kterou jsme umožnili zakořenit v naší společnosti… a pokud nebudeme okamžitě konat, tak nás rozdělí ještě víc“.

Následně Macron řekl, že francouzská společnost se „musí změnit a být více otevřená.“ Více otevřená čemu? Islámu samozřejmě.

20. dubna 2017, po tom co islámský terorista zabil jednoho policejného důstojníka a zranil dva další v Paříži, Macron řekl: „Nedokážu vymyslet protiteroristický program za jednu noc“. Po dvou letech neustálých teroristických útoků na Francouzském teritoriu, prezident přiznal, že se vůbec nezabýval a nezohledňoval bezpečnostní rizika své země ve svém volebním programu?

Navíc 6. dubna, v čase prezidentské kampaně, profesorka Barbara Lefebvre, která je autorkou knihy o Islamismu, odhalila divákům France 2 v televizním programu L’Emission Politique, že členem Macronova volebního týmu je Mohamed Saou – radikální islamista. Byl to Saou , v tom čase manažer Macronova politického hnutí „En Marche“, který propagoval na Twitteru, klasickou islamistickou větu „Nejsem Charlie“.

Macron zacítil potencionální skandál a vyhodil Saoua, ale 14. dubna byl pozván do rádia Beur FM – francouzské muslimské rádiové stanice. Macron tady omylem řekl (myslel si, že to nevysílají): „On [Saou] říkal něco příliš radikálně. Ale každopádně, Mohamed je dobrý člověk, velice dobrý člověk“.

„Velice dobrý“, tím asi myslel to, že Saou pracoval na tom, aby přilákal co nejvíce muslimů do Macronova tábora.

Je Saou izolovaný případ? Samozřejmě, že ne. 28 dubna, Mohamed Louizi, autor knihy Proč jsem opustil muslimské bratrstvo, zveřejnil detailní článek na facebooku, kde obviňoval Macrona, že se stal „rukojmím islámských voličů“. Luiziho článek zveřejnil jména a datumy, vysvětlující, jak bylo Macronovo politické hnutí do velké míry infiltrováno militanty z muslimského bratrstva. Bude zajímavé vidět, kolik z nich bude kandidovat v jeho hnutí v následujících parlamentních volbách.

24. dubna, Unie islámských organizací Francie (UOIF), obecně známá jako francouzská pobočka muslimského bratrstva, veřejně oslovovala Muslimy aby „volili proti xenofobním, antisemitistickým a rasistickým ideám Národní fronty a masivně volili pro Macrona“.

Proč?

Je Macron otevřeným podporovatelem islamismu ve Francii? Politicky korektnější by bylo říct, že je „globalistou“ a „podporovatelem multikulturalismu“. A tím pádem nepovažuje Islamismus za národní hrozbu pro Francii. Jak sám říkal, francouzská kultura podle něho neexistuje. Macron vlastně popřel, že Francie je země se specifickou kulturou, historií, uměním a literaturou. 22 února, když navštívil Francouzské občany v Londýně, Macron řekl: „Francouzská kultura neexistuje. Je tady kultura ve Francii a ta je multikulturní“. Jinými slovy, na francouzském území, francouzská kultura a francouzské tradice nemají větší důležitost, než importované kultury migrantů. Ten samý den v Londýně, Macron zopakoval tuto urážku: „Francouzské umění? Nikdy jsem se s ním nesetkal!“

Na druhou stranu, při interview s anti-islámským magazínem Causeur řekl: „France nikdy nebyla a nikdy nebude multikulturní zemí“.

Protože je politikem, Macron neoslovuje francouzské občany jako celek. Oslovuje různé skupiny voličů. Když navštívil Alžírsko, řekl, že kolonizace byla „zločinem proti lidskosti“. Pravděpodobně tak doufal, že tím nasbírá hlasy francouzských občanů alžírského původu.

V čase své prezidentské kampaně, Macron vždycky říkal, to co lidé chtěli slyšet. Francouzi pravděpodobně za chvíli zjistí, že pro Macrona příslušnost k vlasti, přemýšlení o hranicích a identifikace někoho k mateřskému jazyku, ke specifické kultuře, nebo umění není nic jiného než zastaralý odpad.

ZDROJ: Yves Mamou, z anglického originálu přeložil Mike, text vyšel na webu www.gatestoneinstitute.org

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč

***** Celkem za měsíc: 3 746,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
17 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.