10.3.2015
Kategorie: Kultura a tipy

Elektronický podpis je praktickou záležitostí

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (6 votes, average: 3,83 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

(PR) 10|03|2015

Žijeme v moderní době 21. století. Každý den se setkáváme se spoustou vymožeností, které mají jeden hlavní cíl. Je jím požadavek na co největší usnadnění práce. Jednou z vítaných a užitečných záležitostí pro mnoho lidí je i elektronický podpis. Ten využijete v mnohých situacích. Nejprve je však zapotřebí alespoň trochu objasnit, co to vlastně elektronický podpis je!

Co je to digitální podpis

Podpis je jedna z aplikací asymetrické kryptografie. Představuje základ zašifrování nějakého dokumentu osobním klíčem a jeho pozdější dešifrování veřejným klíčem. Zjednodušeně se jedná o označení specifických digitálních dat, které v počítači nahrazují klasický podpis. Součástí elektronického podpisu musí být i identifikace dat toho, kdo podpis vytvořil a využívá.

elektronicky-podpis

Využití elektronického podpisu

Elektronický podpis je v poslední době velmi hojně využíván. Ptáte se, kde může přijít vhod? Oblastí je mnoho, uveďme alespoň některé z nich. Jedná se například o podání přehledu o příjmech a výdajích OSVČ, dále potom u přihlášení nebo odhlášení nemocenského pojištění, přiznání DPH, využijete ho rovněž při elektronické komunikaci se státní správou a úřady, ale třeba i v případech žádostí o nejrůznější dávky nebo při podepisování faktur.

Nevíte, jak zřídit elektronický podpis?

Pokud vás elektronický podpis zaujal a nevíte, jak ho zřídit, nechejte si poradit a pomoci. Vyplatí se navštívit web digitalni-podpis.cz. Odborníci zde za vás vyřídí veškeré papírování a podklady a to ať již jste fyzická osoba nebo podnikatel či organizace. Zřízení elektronického podpisu tak touto cestou proběhne zcela korektně a v co nejkratší časové lhůtě.

Aplikace PDF signer

Pro využívání elektronických podpisů se bude hodit aplikace PDF signer, díky které bude elektronický podpis PDF maličkostí. Program se vyznačuje příjemným uživatelským prostředím. Můžete si ho vyzkoušet zdarma!  

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2018: *****

Věra Vladyková 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, ing. Věroslav Olič 603,- Kč, Vít Fortelka 500,- Kč, Leoš Richter 1000,- Kč, Robert Schlesinger 300,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Pavel Klement 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Martin Pavlíček 850,- Kč, Jan Vojtěch 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Zdeněk Svoboda 200,- Kč, Jiří Dobruský 100,- Kč

Celkem za měsíc: 8 303,00 Kč
Vybráno 23.72%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
1 komentář
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.