10.3.2015
Kategorie: Kultura a tipy

Elektronický podpis je praktickou záležitostí

Sdílejte článek:

(PR) 10|03|2015

Žijeme v moderní době 21. století. Každý den se setkáváme se spoustou vymožeností, které mají jeden hlavní cíl. Je jím požadavek na co největší usnadnění práce. Jednou z vítaných a užitečných záležitostí pro mnoho lidí je i elektronický podpis. Ten využijete v mnohých situacích. Nejprve je však zapotřebí alespoň trochu objasnit, co to vlastně elektronický podpis je!

Co je to digitální podpis

Podpis je jedna z aplikací asymetrické kryptografie. Představuje základ zašifrování nějakého dokumentu osobním klíčem a jeho pozdější dešifrování veřejným klíčem. Zjednodušeně se jedná o označení specifických digitálních dat, které v počítači nahrazují klasický podpis. Součástí elektronického podpisu musí být i identifikace dat toho, kdo podpis vytvořil a využívá.

elektronicky-podpis

Využití elektronického podpisu

Elektronický podpis je v poslední době velmi hojně využíván. Ptáte se, kde může přijít vhod? Oblastí je mnoho, uveďme alespoň některé z nich. Jedná se například o podání přehledu o příjmech a výdajích OSVČ, dále potom u přihlášení nebo odhlášení nemocenského pojištění, přiznání DPH, využijete ho rovněž při elektronické komunikaci se státní správou a úřady, ale třeba i v případech žádostí o nejrůznější dávky nebo při podepisování faktur.

Nevíte, jak zřídit elektronický podpis?

Pokud vás elektronický podpis zaujal a nevíte, jak ho zřídit, nechejte si poradit a pomoci. Vyplatí se navštívit web digitalni-podpis.cz. Odborníci zde za vás vyřídí veškeré papírování a podklady a to ať již jste fyzická osoba nebo podnikatel či organizace. Zřízení elektronického podpisu tak touto cestou proběhne zcela korektně a v co nejkratší časové lhůtě.

Aplikace PDF signer

Pro využívání elektronických podpisů se bude hodit aplikace PDF signer, díky které bude elektronický podpis PDF maličkostí. Program se vyznačuje příjemným uživatelským prostředím. Můžete si ho vyzkoušet zdarma!  

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč, Rudolf Roedlind 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 7 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (6 votes, average: 3,83 out of 5)
Loading...
1 komentář
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.