eetbabis112016
12.1.2017
Kategorie: Ekonomika

EET: Zdroj korupce a šedé ekonomiky

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

COM/FCB

EET je silně kontraproduktivní. Svazuje ruce chudým a dává moc bohatým. Dost těžko se to popisuje zaujatým či lehce zmanipulovateným lidem bez ekonomického vzdělání a i tak to není snadné pochopit, protože se jedná i o psychologii a schopnost uvažovat v širších souvislostech.

Zásadním problémem je všeobecně tragická korupce ve vládách, která tak chce mít v ruce ještě větší nástroj pro další korupci, a to je mimo jiné i to EET. Jde o absolutní moc nad trhem a vznik monopolů, které mají za cíl zruinovat soukromé podnikání a ten vyšší výběr daní je jen nesmysl, nic navíc se nevybere, ale pomůže to opět vyhrát volby.

Chorvatsko je bohužel exemplárním příkladem, jak to může tragicky dopadnout, když to naivní voliči nechápou. V Zadaru takto zavřeli cukrárnu, kvůli přebytku pár kun v pokladně. Následně se ukázalo, že měl člen vlády zálusk na celý dům, ve kterém ta cukrárna je, a EET měl být jen nástroj, jak ji postupně dělat problémy a zlikvidovat. Bohužel pro něj to je cukrárna s nejlepším renomé minimálně v regionu, odolala a ještě se zjistilo, že člen vlády má prsty v korupci za dalších 60-70 milionů kun.

Lidé musí pochopit, že ryba smrdí od hlavy a nelze kázat vodu a pít víno. Útočit na souseda je snadné, ale nic to nevyřeší, stejně jako v Chorvatsku jsem čekal na vystavení dokladu několik minut kvůli kolapsu EET, restaurace (s černou A4 za výlohou a nápisem „dáváme jen s účtenkou“) jsou i přes vyšší počet turistů ještě prázdnější a přitom obyčejní Chorvaté už z bídy nedávají ani doklad od ubytování (samozřejmě jak kde, ale dávali mnohem víc). Loterii o udávání raději bez komentáře.

Nikdo nechce přispívat do korupčního systému a raději se odstěhuje a ekonomika státu krachne, protože nemá z čeho zaplatit důchod následující generaci, tedy dětem té, která je dnes tak naivní. I kdyby všichni živnostníci kradli, tak to je v minimálním poměru ke krádežím vlády. Šedá ekonomika vymýtit zcela nejde a když dostanete peníze, i tak je utratíte dál v dané zemi třeba za potraviny, takže ty peníze pak zdaníte, nastane multiplikační efekt a stát přesto paradoxně vydělá, kdežto u krádeže vlády, se peníze ztratí do zahraničí, vytisknou se nové a Vám klesne hodnota peněz na účtě. Proto to má dokonce opačný efekt. Zvýší se daně (to samé se děje a bude dít i v ČR a jediným výsledkem je stěhování obyvatelstva, vymírání EU, a protože na důchody nebude, tak se to snaží zachránit řízeným přílivem migrantů. Všechno souvisí se vším.

ZDROJ: Facebook

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2018: *****

Věra Vladyková 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, ing. Věroslav Olič 603,- Kč, Vít Fortelka 500,- Kč, Leoš Richter 1000,- Kč, Robert Schlesinger 300,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Pavel Klement 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Martin Pavlíček 850,- Kč, Jan Vojtěch 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Zdeněk Svoboda 200,- Kč, Jiří Dobruský 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč

Celkem za měsíc: 8 503,00 Kč
Vybráno 24.29%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
politicon-banner
11 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.