doktori
21.2.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Dva Němci již zemřeli kvůli léčbě nekvalifikovanými lékaři z řad migrantů

Sdílejte článek:

MIKE

Německá lékařská komora bije na poplach po dvou smrtelných incidentech s nekvalifikovanými lékaři ze strany migrantů, uvádí zprávy Neue Westfälische:

Jejich nedostatečná odbornost ovlivňuje péči o nemocné v Německu, říká prezident lékařské komory Theodore Windhorst. Zatímco komora kontroluje jazykové dovednosti svých lékařů, nekontroluje jejich odbornou způsobilost.

Již dva případy pacientů léčených lékaři ze strany migrantů vedly ke smrtelným výsledkům. Dítě zemřelo v nemocnici Westphalia-Lippe poté, co příslušný gynekolog z Libye prokázal nedostatečné znalosti.

V jiném případě byl člověk, který právě spadl a narazil si hlavu, poslán bez další diagnostiky ke psychiatrovi. Muž později zemřel na krvácení do mozku. Oba lékaři byli podle německé komory lékaři se zahraničními tituly a „pochybných jazykových dovedností“.

Lékař se zahraniční kvalifikací, který chce pracovat v Německu, potřebuje státní licenci. Pokud lékař pochází z členského státu EU, ESVO nebo Švýcarska, je to snadné: jejich tituly jsou ekvivalentní.

V ostatních částech světa jsou kvalifikace odlišné a je třeba je intenzivně kontrolovat. Zatím není známo, zda nedošlo v Německu k více podobných případů s nekvalifikovanými lékaři z řad migrantů.

ZDROJ: Voice of Europe, překlad Mike

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2018: *****

Iveta Veselovská 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 500,- Kč, Helena Rotterová 500,- Kč, Tomáš Foldyna 992,56 Kč (40 eur), David Bezděk 150,- Kč, Vít Fortelka 333,- Kč, Vojtěch Kotyza 1000,- Kč, Barbora Fleissigová 100,- Kč

***** Celkem za měsíc: 4 205,56 Kč *****

Děkujeme.

Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
32 komentářů
  1. piangendo
    • Helena Novotná

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.