23.9.2013
Kategorie: Společnost

Důl Paskov nám ukázal, jaké že to odborníky má president za poradce

Sdílejte článek:

JAN SARKA 23|09|2013

Tahanice okolo zasypávání či nezasypávání dolu Paskov nám odkryla krom socialistického, ne sociálního ale socialistického, myšlení velké části našich spoluobčanů i totální dezorientaci presidenta a jeho poradců v otázkách ekonomiky. Z toho, jak na nastalou situaci nahlíží velká část naší populace lze snadno odvodit jakou že to stranu, vlastně strany bude lid hojně volit. Z pohledu presidenta a jeho poradců na dané téma a z řešení, které tato skupina „odborníků“ navrhuje je zase zřejmý záměr vrátit se k ekonomickému fungování a myšlení zpět před rok 89.

 

 

Z diskuze, která nám díky dolu Paskov, OKD a panu Bakalovi nastala je zřejmé, že i když jsme skoro 25 let po revoluci, myšlení velké části populace a velké části našich politiků se stále nachází před revolucí.

 

Poradci s presidentem požadují po podnikateli aby pokračoval v provozu i když se prodělává a občané se rozčilují, jak je možné že si podnikatel dovolil pomyslet na uzavření svého podniku. Vždyť tím ztratí hoooodně lidí práci. Co na tom že podnik nevydělává, ale prodělává, je to přeci nemorální a neetické od toho zlého podnikatele. Jak si to vůbec může dovolit, sám se rozhodovat jak naloží se svým podnikem. Že díky němu do teď dost lidi mělo práci, že přispíval na sociální a zdravotní, že přispíval do státní kasy, to se nepočítá. A nadstandardní odstupné pro zaměstnance, o kterém by si většina ostatních zaměstnanců mohla nechat jenom zdát, je taky nic. Zase se nám ozývají návrhy po znárodňování.

 

Vraťme se ale k té presidentské, či chcete-li, presidentově partičce. Ta bude po OKD požadovat pokračování těžby nejméně do roku 2016. To že náklady na každou tunu koksovatelného uhlí dosahují pěti tisíc korun, zatímco prodejní cena je okolo 3,5 tisíce korun, nikoho nezajímá. Roční ztráta dolu je okolo 1,6 miliardy korun. Ukažte mi podnikatele, který bude pokračovat v něčem, z čeho je ročně 1.6 miliardy v mínusu. Náš president v tom ale žádný problém pro podnikání zřejmě nevidí.

 

Rozumný podnikatel v prodělávání pokračovat nebude. Na druhé straně náš president, a parta odborníků okolo něj, v prodělávání a zadlužování, které nikam nevede, spatřuje tu správnou cestu. Kupředu levá. Hlavně, že obliba presidenta bude stoupat a jeho kamarádi a obdivovatelé se dostanou díky těmto laciným bodům do Sněmovny.

 

Jak to vypadalo po ekonomické stránce, když nám vedení podniků převzal stát a lid musel mít práci za každou cenu, i když z té práce nebyla žádná hodnota a prospěch, jsme již jednou zažili. A já se do té doby vracet určitě nechci.

 

 

A zlověstné výkřiky na téma jak Bakala k dolu či k bytům přišel, si nechejte někam jinam, do jiné diskuze. Ty sem nepatří. Tady se jedná o to, jestli může soukromý podnikatel svobodně, pokud neporušuje zákon, nakládat se svým podnikem jak on uzná za vhodné. Otázka nabytí dolu a bytů patři někam jinam. Co se týká těch bytů, to se ptejte pana Bohuslava Sobotky. On Vám to jistě vysvětlí, že to bylo vše, co se týká převodu, v pořádku.

 

 

ZDROJ

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2018: *****

Vladislav Jakš 100,-, Jan Procházka 500,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Robert Schlesinger 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč, Roman Foff 1500,- Kč, Tomáš Foldyna 30,00 Eur (745,29 Kč)

***** Celkem za měsíc: 4 875,29 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.