10.8.2014
Kategorie: Politika

Drobní podnikatelé jsou štvaná zvěř

Sdílejte článek:

KAREL KŘÍŽ 11|08|2014

Média je postavila do jedné řady s korupčními zloději, představitel nejsilnější vládní strany na úroveň parazitů společnosti, ministr financí si o malých firmách myslí, že jsou na prd, odboráři v nich vidí kapitalistické vykořisťovatele a celkový pohled na jejich práci je, díky propagandistické masáži sociálních inženýrů a jejich mediálních trubačů, v ostatní populaci velmi nevlídný.

 

 

Podnikání je v naší republice sice dovoleno, naoko některými partajemi, které nastavují pravicovou tvář i „podporováno“, ale realita má ke sluncem zalitému dni volného trhu a svobodného obchodování velice daleko. Vychází to jako výsledek součtu výše uvedených mediálních klišé, socialistického řízení euroekonomiky a praktik byrokratického molochu, pro kterého je malá firma poměrně lehkou kořistí.

 

Je téměř neuvěřitelné, že v této daňově úřednické nepřátelské džungli dokáže navzdory systému mnoho firem ještě přežít. Pro současně vládnoucí neomarxisty je to „důkaz“, že se určitě nemají tak zle jak říkají, pro lidi z praxe však téměř zázrak. Kdo má pravdu?

 

Bylo popsáno mnoho skutečných podnikatelských příběhů, od problematických začátků až po děsivě tragické konce. Co se však děje mezi tím? Má vůbec někdo z politické parlamentní věrchušky alespoň minimální zájem na tom, aby se tato odvážná, pracovitá a produktivní část společnosti nějak rozvíjela? Má vůbec někdo zájem, aby tito lidé, kteří často riskují úplně všechno aby nemuseli být ovcí závislou na „milodarech“ z panských stolů, byli reálnou společenskou silou? Zajímají někoho jejich často nelehké, stálým stresem provázené životní osudy?

 

Pojem „podnikání“ se díky socialistické politice investičních pobídek, dotací, evropských fondů, netransparentních státních zakázek a nesmyslných poradenských živností posunul spíše do sféry „kamarádbyznysu“ se státem, kde se neroztáčí kola kapitalismu, ale korupce a vyložené zlodějiny. Tato socialistická verze „podnikání“, kdy zisk je závislý na tom, co podepíše soudruh na úřadě přerozdělování peněz, je natolik vzdálená skutečnému světu normálních řemeslníků, obchodníků, restauratérů a dalších majitelů menších firem, že pokud „novinář“ označí zmetka, roky okrádajícího právickou smluvní kličkou státní pokladnu o milióny až miliardy, za podnikatele, měl by se raději poohlédnout po jiném zaměstnání.

 

Jaká je tedy skutečná situace? Co si reálně myslí a prožívají v současné době drobní podnikatelé, kteří nejsou napojeni na státní penězovod? Kteří musí denně poctivě dřít, aby nepřišli o celý svůj majetek, denně řešit placení faktur, daní, poplatků, denně bojovat s úřednickou hydrou a tunami jejich nesmyslných zákonů, předpisů a vyhlášek?

 

 

Většinou vám řeknou, že toho mají tak akorát plné zuby a upřímně dodávají, že pokud by měli opravdu do puntíku dodržovat všechny nesmyslné příkazy, daňové předpisy a často nelogické vymyšlenosti, které se na ně valí z byrokratické mašinérie a správy daňového výpalného, nikdy by svoji firmu nemohli dále provozovat. Je to normální?

 

Kdo tvoří takovéto nesmyslné zákonné podnikatelské prostředí této země? Vypadá to, že stále stejní rudí závistiví hlupáci, pro které je samostatně podnikající jedinec opět třídním nepřítelem. Došli jsme zase před bránu znárodnění a národního plánovaného hospodářství? Co bude se střední třídou, co bude s páteří svobodně fungující ekonomiky?

 

Dle proklamovaných vizí současné vlády a hlavně Andreje Babiše se můžeme zřejmě „těšit“ na postupný konec drobného poctivého podnikání v Česku, tak jak deklaroval již před svým nástupem do velké politiky: „Malé a střední podniky – to jsou klišé a kecy. My potřebujeme podporovat velký průmysl, který tu má tradici.“ Přesně v tomto duchu dnes i jedná. Pro něho je „podnikání“ jeden velký kolotoč dotací, daňových prázdin či státních investičních pobídek, nikoliv denní mravenčí práce nějakých „otravných“ malých seflmademanů, navíc nebezpečných svou nezávislostí.

 

Jako pro každého eurosocialistu. Drobnému podnikatelskému „hmyzu“ tedy ještě více naložit, neboť se nehodí do schématu vznešených cílů stálého regulovaného růstu a šťastných zítřků pod praporem EU, kde soudruzi považují za to pravé podnikání jen přehazování hromad ničím nekrytých peněz a následné zachraňovaní zemí před státními bankroty. Holt, jiná liga.

 

Našim drobným podnikatelům nikdo nové peníze nenatiskne. Musí si je vydělat. A většinu z nich odevzdat pod hrozbou kriminálu „sociálnímu státu“ na podporu toho „pravého velkého erárního pseudopodnikání“. Strana a vláda jim navíc plánuje další „možnosti rozvoje“. Mohou si koupit a používat drahé pokladny s EET. Po čase budou zřízena finanční trestní komanda a běda každému, komu v kase bude něco chybět nebo přebývat. Ztrestat, zavřít, ožebračit. Babišův model řízení firmy jako státu. Která štvaná zvěř by podobný hon vydržela?

 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč

***** Celkem za měsíc: 5 246,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
3 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.