22.4.2015
Kategorie: Humor, Společnost

Deník bruselského úředníka: Definitivní konec nehospodárných spotřebičů

Sdílejte článek:

REGERE D. 22|04|2015

Evropská unie v minulosti zasáhla proti bezbřehému plýtvání domácností a díky naší péči a starosti o životní prostředí euroobčané nemusí používat neefektivní svítidla a vysavače. Nesmíme však usnout na vavřínech. K dosažení maximálních úspor a minimalizaci uhlíkové stopy je potřeba sáhnout k dalším opatřením.

V minulosti se nařízení Komise vždy týkala jen prodeje a výroby daných spotřebičů. A to i přes mou důraznou připomínku, že bychom neměli tolerovat ani jejich další využívání. Bohužel mé argumenty nebyly brány v potaz a tak můžeme v domácnostech narazit na ukázkové příklady plýtvání a co hůř, vzdoru proti bohulibým záměrům bruselských úřadů.

Díky studii, kterou jsem nechal za 6,35 miliónů euro vypracovat, jsem však přesvědčil ostatní úředníky, že pouze výměna starých elektrospotřebičů za nové, úsporné, ekologické (s patřičným štítkem), přinese kýžený efekt.

byrokrat-eu

Proto bylo rozhodnuto v nejvyšším zájmu, aby euroobčané na základě Směrnice o modernizaci evropských domácností přestali do roku 2020 používat následující zařízení:

  • všechny plasmové a CRT televizory
  • LCD/LED televizory s úhlopříčkou nad 52 cm
  • fény, kulmy, žehličky na vlasy,
  • stolní počítače s příkonem nad 250 W

Součástí této směrnice je zákaz výroby a prodeje (doprodeje skladových zásob tentokrát výjimku nezískají) výše zmíněných výrobků od 1.1.2016. Zároveň se touto směrnicí řídí i zákaz využívání klasických žárovkových svítidel a vysavačů nad 900 W, jejichž výroba a prodej na území spojené Evropy byly zakázány předchozí legislativní úpravou.

Zároveň bude zřízena Evropská správa pro ekologii (ESE), s pobočkou v každém městě nad 50 000 obyvatel, která se bude zodpovídat přímo Komisi. Zaměstnanci této instituce budou oprávněni vstupovat do bytů a domů, kde hrozí nebezpečí plynoucí z využívání nedovolených elektrospotřebičů. Za tímto účelem bude zprovozněna bezplatná telefonická linka, kde každý zodpovědný euroobčan může anonymně nahlásit podezření z využívání těchto zařízení.

Z rozpočtu Evropské komise bylo k tomuto účelu vyčleněno 6,15 miliard eur pro vytvoření této složky a dalších 2,85 miliard euro bude uvolněno každý rok na provoz ESE.

Tato opatření povedou ke snížení uhlíkové stopy každého občana sjednocené Evropy o 8-13%. Zároveň bude vytvořeno 100 000 nových pracovních míst, která budou obsazena primárně znevýhodněnými občany a zástupci menšin.

Tento krok vnímám jako průlomový ve vztahu k ekologii, úsporám a věřím, že EU tímto svým počinem bude vnímána jako průkopník hospodárného a efektivního využívání elektrické energie.

ZDROJ: Deník bruselského úředníka 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2018: *****

Jiří Linhart 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč , Jana Školutová 100,- Kč, Miloš Zbránek 500,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Monika Dobruská 100,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Zdeněk Drozen 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, ing. Jindřich Mácha 300,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Vladimír Konečný 500,- Kč, Karel Smetana 1010,- Kč, Rudolf Roedlind 1000,- Kč

***** Celkem za měsíc: 7 256,00 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§

Vážení čtenáři,
možná jste zaregistrovali u článků, příspěvky v diskuzi od Redakce s nabídkou koupě vlastní ikony za 990 Kč. Nic není zadarmo a provozovaní takového webu jako je server Pravýprostor.cz už vůbec ne. Provoz je čím dál dražší a příjmy, které se generují z reklam na provoz bohužel nestačí. My tak musíme dotovat jeho provoz z vlastních zdrojů. Nejsme totiž spojení s žádnou politickou stranou ani oligarchem. Touto cestou bysme Vám tedy chtěli nabídnout, abyste spojili příjemné s užitečným. A tím je podpora serveru na jeden rok za 990 Kč. Spolu s touto podporou nezávislé novinařiny a absolutně svobodného pohledu na svět dostanete také vlastní účet na serveru Pravýprostor a v diskuzi se u Vašich příspěvků odlišíte nejen názorem, ale také vlastní ikonou. Nabídka vlastní ikony je možná symbolická věc, která ale velmi pomůže s provozováním a financováním webu.
Za 990 Kč tedy dostanete možnost zvolit si vlastní ikonu u Vašich diskuzních příspěvků a odlišit se tak od ostatních diskutujících na 1 rok. Jestliže o tuto službu máte zájem, objednávejte prosím na e-mailu: redakce@pravyprostor.cz
Vaše redakce
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
8 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.