Decatur_Boarding_the_Tripolitan_Gunboat
9.3.2016
Kategorie: Multikulturní soužití

Den hanby a neúcty k předkům

Sdílejte článek:

MARTIN KAVKA 09|03|2016

I tak by se dal nazvat summit států Evropské unie s Tureckem ohledně řešení imigrační krize. Více než summit o řešení uprchlické krize by se to dalo nazvat audiencí u tureckého sultána, kde si podřízení panovníci vyslechli podmínky, za kterých budou moci existovat a výši tributů do pokladny Osmanské říše.

Kdo zná trochu dějiny Evropy, kdo se trochu otřel o historii, tak zcela jistě zná potyčky Evropy s islámem, bojem za zastavení islámské expanze, boj proti nejmocnější islámské zemi, kterou se stala Osmanská říše. Stejně jako si uvědomí, že to byli Seldžukové, kteří vyprovokovali Evropu k První křížové výpravě díky své krutosti, které překonala vše, co bylo známé od arabských dobyvatelů a následovníků Mohameda. Seldžukové, kteří položili základ pro Osmanskou říši a dnešní Turecko.

Je nesmyslné dokola opakovat učení islámu, cíle islámu. Dnes, více než kdy jindy se má s tímto učením Mohameda možnost seznámit každý. A i přes určité nepřesnosti, občas i bludy o islámu, to hlavní je nepopiratelné. Islám a de facto muslimové, se nikdy nevzdají zemí, které již jednou dobyli a později ztratili. Dne islámu jsou tyto země pořád islámské a muslimové mají povinnost tyto země dobýt zpět. Vím a jsem si vědom, že tohle neplatí na každého muslima. Jenomže to je slabá útěcha, když ani ten muslim, který je zván umírněný, nikdy nepůjde proti učení islámu jako celku a nakonec vždy ustoupí, protože by šel proti něčemu, co je podle učení Mohameda dané od boha.

Turecký prezident se již několikrát vyjádřil, že by si přál, aby Turecko obnovilo svojí slávu, bylo opět tím hlavním a dominantním prvkem nejen na Blízkém východě, ale také mělo vliv na Evropu. On to neřekl tak přímo. Jen vyjádřil svojí touhu po Turecku v době Osmanské říše. Jak to vypadalo? Bulharští, rumunští, maďarští šlechtici platili poplatky tureckému sultánovi za to, že mohli provádět na svém území „nezávislou politiku“. Platili za to, že mohli žít a udržet si svoje náboženství. Platili za to, že byli pod „ochranou“ tureckého sultána. A platil i císař Habsburské monarchie. Platil za mír, za to, že Turek na něj nebude útočit. Marně, vždy marně. Turek si vždy našel důvod, aby zaútočil, aby dobyl země, které byly mimo jeho vliv. Našel si vždy důvod, jak porušit co bylo psané a domluvené.

Nepřipadá Vám to nějak povědomé?

Evropa má hodně hrdinů, kteří se postavili islámské rozpínavosti. Počínaje Karlem Martelem, konče Janem Sobieským, Turky zvaným Lev z Lechistánu. Mezi nimi je ovšem mnoho lokálních hrdinů jako byli Vlad Tepes, Mihai Viteazul, Jan Zrinský ze Serynu, hrdina od Sigetu, mimochodem manžel sestry Petra Voka, či  Adolf ze Schwarzenbergu, hrdinný obránce pevnosti Raab. Ti všichni bojovali nejen proti islámské rozpínavosti, ale i proti tomu, aby Evropa nebyla závislá na islámských říších. Pro ně by bylo nepochopitelné současné bratříčkování Evropy s Tureckem, potažmo s islámem. Bylo by to nepochopitelné i všem těm, kteří padli nejen při obraně Sigetu, ale Raabu, u Poitiers, ale prostě padli při obraně Evropy a jejich hodnot. Ti by určitě netvrdili, že nepustit sem islámské imigranty je proti evropským hodnotám a jediná šance jak zachránit evropské hodnoty je domluvit se svým největším nepřítelem na další expanzi islámu do Evropy a ještě za to platit.

Je to prostě hanba. Nejen pro nás. Ale pro ty, kteří po nás přijdou. I když ti, možná již budou mlátit hlavami směrem k Mekce a divit se, proč jejich předkové bojovali proti něčemu tak „úžasnému“ jako je islám.

Budou se divit, protože nic jiného už nebudou znát.

martin-kavka

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2017: *****

Vít Fortelka 2018,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 100,- Kč, Zdeněk Čech 200,- Kč, Anonymní dárce 200,- Kč, Tomáš Foldyna 874,30 Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Belinda Woldrichová 100,- Kč, Alena Potůčková 500,- Kč

***** Celkem za měsíc: 6 122,30 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (34 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
36 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.