28.11.2014
Kategorie: Společnost

Demokracie je svinstvo

Sdílejte článek:

DEXEMPO 28|11|2014

Všichni si jistě uvědomujete, proč bývají různé kolektivy v různých lidských sférách různě úspěšné. Jako příklad si můžeme vzít partu dělníků na stavbě. Taková parta se skládá v podstatě vždy z tahouna (málokdy jich bývá víc), neutrálních pracovníků a konečně pár lemplů, nefachčenků a hlupáků. Parťákem vždy bývá tahoun a hlupáci jsou upozadněni. Kdyby tomu tak nebylo, firma by to mohla zabalit. Čím sofistikovanější problematikou se kolektivy zabývají, tím víc je potřeba vzdělaných tahounů schopných společnost posunout dopředu. Aby se mohla jakákoli společnost úspěšně rozvíjet, hledá ty nejlepší a s hloupostí nepočítá, hloupost společnosti totiž nemá co nabídnout!

 

 

Oproti tomu co jsme si řekli, tu máme takzvanou „demokracii“. Demokracie s inteligencí, schopností a pílí ze zásady nepočítá. Naopak, demokracie pracuje s hloupostí. Hlupáků, nevzdělaných a líných je totiž většina a ty schopné vždy demokraticky převálcují. Demokratická obrana před blbostí je nemožná. Je sice možné určité historické vzepětí rozumu, jako za vlády Margaret Thatcherové a Ronalda Reagana a několika málo dalších, ale bývá to jen krátkodobá záležitost a spíše jde o výjimku, potvrzující pravidlo. Nakonec se ke slovu vždy dostane lůza a jejich garnitura, slibující pečená kuřata přímo do úst. Demokracie je tudíž brzdou pokroku, jde proti přirozenému řádu, úspěch trestá a podprůměrnost glorifikuje. Demokracie je vítězství blbosti nad rozumem.

 

 

A zde se nabízí jednoduchá otázka, jak z toho ven? Jednoduchá otázka, na kterou není jednoduchá odpověď. A ani já ji neznám, ale vím, že současné demokratické uspořádání je cestou do pekel. Jako bod o který se jistě v budoucnu můžeme opřít, bych osobně hledal v lidské svobodě a přirozenosti. Možná nás ze sraček demokracie vytáhne nový Augusto Pinochet, kdo ví? Co vím určitě, demokraticky se z toho nedostaneme.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních našeho webu.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek (nákup dobrovolného předplatného), který nám společně pomůže Pravý prostor dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2018: *****

Vladislav Jakš 100,-, Jan Procházka 500,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Robert Schlesinger 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč, Roman Foff 1500,- Kč, Tomáš Foldyna 30,00 Eur (745,29 Kč)

***** Celkem za měsíc: 4 875,29 Kč *****

Děkujeme.


§§§ Důležité upozornění: Diskuse pod články na Pravém prostoru reflektuje ústavní právo na svobodu slova a není v zásadě moderována. Každý diskutující tak nese osobní zodpovědnost za jím zveřejněné názory, které jsou někdy i v přímém rozporu s názory redakce, případně když nejsou relevantní se zněním zákona.§§§
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
67 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.